Finiata

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Finiata

 

faktoring Finiata

Finiata – nowoczesna platforma faktoringowa

Finiata oferuje klientom biznesowym wsparcie w finansowaniu bieżących wydatków. W ramach finansowania otrzymują oni limit środków, dopasowany do ich możliwości oraz potrzeb. Wystarczy się bezpłatnie zarejestrować i wgrać niezapłaconą fakturę. Finiata jest firmą o niemieckich korzeniach, stworzoną jednak z myślą o polskim rynku. Założyciele firmy faktoring uznali za szczególnie dochodowy w Polsce, gdzie gospodarka dynamicznie się rozwija i nie brakuje przedsiębiorczych obywateli.

Faktoring w wydaniu Finiaty

Usługi faktoringowe świadczone przez Finiatę skierowane są do mikro i małych przedsiębiorstw. Ich właściciele często są zmuszeni czekać na uregulowanie wystawionych faktur. Opieszałość kontrahentów przekłada się na ograniczenie płynności finansowej producenta lub usługodawcy. Wówczas warto rozważyć faktoring dla małych firm. Klient musi jedynie wejść na portal prowadzony przez Finiatę i stworzyć własne konto poprzez podanie kilku podstawowych informacji. Po zweryfikowaniu danych zostaje mu przyznany limit faktoringowy. Suma wszystkich zarejestrowanych faktur może wynosić od 500 do 50 000 złotych i jest ustalana indywidualnie.

Natomiast w zależności od tego, jaki wybierze się rodzaj usługi faktoringowej koszty usługi będą się zmieniać. Faktorant ma do wyboru dwie opcje. W pierwszej płaci pięcioprocentową prowizję za sfinansowanie pojedyńczej faktury. Drugie rozwiązanie, szczególnie promowane przez Finiatę, to platforma nazwana FlexKapitał. Usługa ta polega na przyznaniu przez Finiatę określonego limitu w zamian za opłatę od 0,05% do 0,09%. Klient płaci tyko za środki, z których skorzysta w ramach tej sumy.

 

Zalety faktoringu online Finiata

Finiata prowadzi faktoring przez Internet. Nie wymaga od swoich klientów spotkań z przedstawicielami czy wypełniania stosu formalności. Wszystkie działania związane z wnioskowaniem, przyznawaniem i spłatą środków odbywają się w sieci. Faktor nie ujawnia szczegółów świadczonych przez siebie usług stronom trzecim. Faktoring cichy chroni przedsiębiorcę przed problemami wizerunkowymi, na które mógłby zostać narażony w momencie poinformowania własnych klientów o korzystaniu z dodatkowego finansowania. Gotówka za faktoring jest przeznaczana na cel wybrany wedle uznania faktoranta. Najczęściej służy przygotowaniu do kolejnego zlecenia, regulowaniu rachunków, a także wypłacie należności względem pracowników i zewnętrznych podmiotów. Patrząc w ten sposób na faktoring cena oferowana przez Finiatę nie jest wygórowana.

Zamiast nerwowo oczekiwać uregulowania faktury przez kontrahenta, rozsądniej sprawdzić, jak działa faktoring. Usługa ta kosztuje stosunkowo niewiele, natomiast rejestracja jest darmowa. Mikrofaktoring jest usługą popularną wśród osób prowadzących małe firmy. Funkcjonowanie tych podmiotów oparte jest często na operowaniu bieżącymi dochodami. Nawet niewielkie opóźnienia bywają problemem. Firma faktoringowa wypłaca należność z faktury w ciągu kilkunastu minut. Klient otrzymuje na konto 100% kwoty brutto uwzględnionej na dokumencie, pomniejszonej o prowizję. Szczegółowy plan regulowania należności przedstawiony jest na portalu internetowym po zalogowaniu. Finiata oferuje faktoring online z możliwością wydłużenia spłaty o 14 dni bez dodatkowych opłat. Wystarczy poinformować przedstawiciela firmy przed upływem okresu karencji.

Jeśli planujesz skorzystanie z faktoringu zobacz jak Finiata wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

🥇 Monevia
5/5
🥈 Idea Money
4.7/5
🥉 Finea
4.5/5
4. PragmaGO
4.5/5
5. eFaktoring NFG
4.6/5
6. SMEO
4.5/5
GoMoney faktoring logo
7. GoMoney
4.5/5

 Sprawdź też pełny Ranking Firm Faktoringowych

 oraz Ranking Kredytów i Pożyczek dla Firm

4.8/5 - (5 votes)