Idea Money Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Idea Money Faktoring

 

logo firmy faktoringowej Idea Money

Parametry oferty Idea Money – faktoring Standard:

Prowizje od 0,045% / dzień
Kwota finansowania od 10 tys. zł do 3,5 mln zł
Wypłacana zaliczka 80-100%
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Niepełny
Faktoring cichy Tak, dostępny
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Idea Money

 

Parametry oferty Idea Money – faktoring Express:

Opłaty od 1,19% /30 dni
Limit faktoringowy do 300 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Jawny i cichy
Obsługiwane firmy Działalności gosp. i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Idea Money

Faktoring w Idea Money

Idea Money to firma faktoringowa oferująca szybkie finansowanie faktur, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą zachować płynność finansową. Jak działa faktoring w Idea Money? Wyobraź sobie, że wystawiasz fakturę z długim terminem płatności, ale nie musisz czekać na przelew od kontrahenta przez co najmniej kilkadziesiąt dni. Dzięki faktoringowi uzyskujesz niemal natychmiastowy dostęp do pieniędzy – nawet cała kwota z faktury może się znaleźć na Twoim koncie w ciągu 24 godzin od przesłania dokumentu do systemu Idea Money.

 

Zalety faktoringu w Idea Money

Idea Money finansuje niemal 100 000 000 zł wierzytelności faktorantów w skali miesiąca. Już 80 000 firm z rozmaitych sektorów skorzystało ze spersonalizowanych ofert. Dlaczego warto dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy rozwiązali problem z zamrażaniem pieniędzy w fakturach dzięki Idea Money?

 • Przedsiębiorca ustala limit faktoringowy od 10 000 zł do aż 3 500 000 zł, chociaż w niektórych przypadkach faktor może zwiększyć go nawet do 5 000 000 zł wskutek indywidualnych negocjacji oferty.
 • Prowizje należą do najniższych na rynku usług faktoringowych. Opłaty zaczynają się od 1% wypłaconej zaliczki za 30 dni finansowania. Domyślny okres może ulec wydłużeniu.
 • Otrzymujesz do 100% wartości faktury w ciągu 24 godzin od przesłania jej do systemu Idea Money.
 • Koszty finansowania wierzytelności są niskie, ponieważ opłaty są naliczane od wypłacanych zaliczek, a nie kwoty brutto na fakturach.
 • Maksymalny termin płatności na fakturze finansowanej przez Idea Money to 120 dni.
 • Dzięki uproszczonemu mechanizmowi obliczania kosztów faktoringu nie musisz się obawiać o nagły wzrost cen – Idea Money nie stosuje dodatkowych wskaźników, np. WIBOR.
 • Nie musisz mieć żadnego zabezpieczenia, np. ustanawiać hipoteki.
 • Faktoring nie wpływa na zdolność kredytową – w przeciwieństwie do kredytów, leasingów czy pożyczek.
 • Oferta Idea Money jest przeznaczona dla małych firm z krótkim stażem i dużych spółek z wieloletnim doświadczeniem z branży budowlanej, transportowej czy produkcyjnej.
 • Aby wysłać wniosek o faktoring w Idea Money, musisz podać tylko podstawowe dane firmy, np. NIP. Aż 73% wniosków złożonych w 2021 roku zakończyło się wydaniem pozytywnej decyzji.
 • Z oferty skorzystają nawet freelancerzy i małe firmy, realizujące zamówienia na stosunkowo niedrogie produkty i usługi. Interesuje Cię mikrofaktoring? Minimalna wartość faktury finansowanej w Idea Money to 100 zł.

Ponadto szybkie finansowanie faktur sprawia, że możesz iść kontrahentom na rękę, wydłużając okres na zapłatę za produkty i usługi. Wystawisz fakturę z odroczonym terminem płatności, otrzymasz pieniądze od Idea Money nawet tego samego dnia, a Twój kontrahent będzie miał więcej czasu na uregulowanie należności. To rozwiązanie pomoże Ci zbudować przewagę konkurencyjną firmy na rynku. Faktor czeka na spłatę całości nawet do 150 dni od daty wystawienia dokumentu. Warto też podkreślić, że funkcjonalności systemu IdeaFaktor24 pozwalają na wygodne zarządzanie wierzytelnościami w jednym miejscu.

Kto może skorzystać z faktoringu w Idea Money?

Idea Money świadczy usługi faktoringowe dla firm z sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Rozpatruje wnioski od jednoosobowych działalności gospodarczych i start-upów, które potrzebują płynności finansowej, aby inwestować w dynamiczny rozwój i budować przewagę konkurencyjną na rynku. Mikroprzedsiębiorcy, w tym freelancerzy, mogą złożyć wniosek o faktoring w Idea Money już od pierwszego dnia działalności. Oferta jest dopasowana do wymagań firm z różnych branż, m.n. budowlanej, deweloperskiej, HoReCa, produkcyjnej czy transportowej. W jednym z naszych artykułów możesz przeczytać, w jakich branżach sprawdza się faktoring.

Idea Money – wielokrotny zdobywca nagród 

Idea Money pomaga zachować płynność finansową przedsiębiorcom od 2012 roku. Jako zdobywca tytułu „Firma Przyjazna Klientowi” (2020, Experience Institute) oferuje usługi faktoringowe, które sprawdzają się w każdym biznesie. Szczegóły oferty są uzgadniane indywidualnie z doradcą, dzięki czemu klienci mają pewność, że wykorzystują finansowanie faktur w efektywny sposób. Wśród licznych wyróżnień Idea Money warto podkreślić takie tytuły, jak „Najlepszy Produkt dla MŚP” (2018, Gazeta Finansowa), „Finansowa Marka Roku” (2019, Gazeta Finansowa), „Laur Eksperta” (2016/2017) i „Mocna Firma Godna Zaufania” (2016, Instytut Europejskiego Biznesu).

 

Zobacz, jak Idea Money wypada na tle innych firm faktoringowych, i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Rodzaje faktoringu w Idea Money

Jednym z największych atutów faktoringu w Idea Money jest dostosowywanie formy finansowania faktur do potrzeb przedsiębiorcy (faktoranta). Idea Money (faktorant) analizuje profil działalności klienta i rekomenduje najefektywniejsze rozwiązanie z kilku produktów faktoringowych.

Faktoring cichy w Idea Money

W faktoringu cichym (inaczej: tajnym, ukrytym, niejawnym) nie ma konieczności informowania kontrahentów o korzystaniu z usług faktoringowych. Klient płaci Ci za produkty i usługi, nie mając pojęcia, że współpracujesz z Idea Money. To rozwiązanie jest przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy co prawda nie mają zawartych umów z zakazem cesji wierzytelności, ale wiedzą, że ich kontrahenci są sceptycznie nastawieni do faktoringu.

Wiele firm błędnie identyfikuje te usługi z procesem windykacji, więc dopiero precyzyjne wyjaśnienie procedur i zalet faktoringu może rozwiać wątpliwości kontrahentów. Trzeba też podkreślić, że w przypadku faktoringu niepełnego (z regresem) Idea Money nie przejmuje ryzyka niewypłacalności Twoich klientów. Jeżeli kontrahent nie opłaci faktury, to na Tobie spoczywają działania windykacyjne, a faktor wymaga zwrotu wypłaconej zaliczki.

Faktoring jawny w Idea Money

To rozwiązanie wymaga przekazania informacji kontrahentom o korzystaniu z usług faktoringowych. Atutem tej opcji jest większe zdyscyplinowanie płatników, którzy mają świadomość, że przelewają pieniądze na konto innego podmiotu.

Decydując się na jawną cesję wierzytelności, możesz skorzystać z faktoringu pełnego, w którym Idea Money przejmuje ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Jeśli Twój klient nie opłaci faktury w terminie, nie musisz zwracać zaliczki faktorowi. To on zajmuje się windykacją.

Faktoring w abonamencie w Idea Money

Faktoring w systemie abonamentowym zobowiązuje klienta do opłacania odgórnie ustalonej stawki – bez względu na liczbę zgłoszonych faktur w danym miesiącu. O ile maksymalna wartość wszystkich faktur z odroczonym terminem płatności jest ograniczona do 300 000 zł, o tyle nie ma ustanowionej liczby kontrahentów. Jakie są skutki nieopłacenia faktury w terminie przez płatnika? Klient Idea Money nie ponosi żadnych dodatkowych opłat przez pierwsze 30 dni zwłoki. Usługi faktoringowe są dostępne w aplikacji mobilnej IdeaFaktor24, która pozwala na przekazywanie faktur z dowolnego miejsca, chociażby w zagranicznej podróży biznesowej. Ponadto Idea Money przygotowuje specjalną ofertę dla nowych klientów abonamentowych – wystarczy skontaktować się z doradcą i zapytać o promocje.

 

Jak korzystać z faktoringu w Idea Money?

Proces wnioskowania o faktoring i korzystanie z usług faktoringowych przebiega w 100% online. Wysłanie formularza zgłoszeniowego wymaga podania imienia i nazwiska, numeru telefonu, e-maila oraz NIP-u. Po rozmowie z ekspertem, uzgodnieniu warunków współpracy i podpisaniu umowy z faktorem można uzyskać dostęp do konta i sfinansować pierwszą fakturę.

Jakie faktury są finansowane przez Idea Money?

 • Faktor wypłaca od 80% do 100% wartości faktury. Wysokość zaliczki jest zależna od rodzaju faktoringu i warunków współpracy.
 • Faktura z odroczonym terminem płatności powinna opiewać na minimum 100 zł. Kontrahent powinien mieć od 5 do 120 dni na spłatę.
 • Faktura nie może być przeterminowana i płatna gotówką! Oferta dotyczy wyłącznie przelewów, a faktorant powinien wgrać dokument do systemu IdeaFaktor24 najpóźniej na 5 dni przed terminem płatności.

Aplikacja mobilna IdeaFaktor24 umożliwia m.in. śledzenie historii transakcji z poszczególnymi kontrahentami, monitorowanie limitu faktoringowego i generowanie raportów z poziomu smartfona, więc masz kontrolę nad firmowymi finansami w dowolnym miejscu.

 

Być może zainteresują Cię także inne produkty finansowe Idea Banku:

 

Dane kontaktowe Idea Money S.A.:

✉ Adres e-mail: kontakt@ideamoney.pl
📞 Numer telefonu: 801 700 802
22 276 26 18

📍 Adres: ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa
🌐 Strona internetowa: https://ideamoney.pl/
📋 NIP: 7010090534

4.6/5 - (14 votes)