Idea Money Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Idea Money Faktoring

 

logo firmy faktoringowej Idea Money

Parametry oferty Idea Money – faktoring Standard:

Prowizje od 0,045% / dzień
Kwota finansowania od 10 tys. zł do 5 mln zł
Wypłacana zaliczka 80-100%
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Niepełny
Faktoring cichy Tak, dostępny
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Idea Money

 

Parametry oferty Idea Money – faktoring Express:

Opłaty od 1,19% /30 dni
Limit faktoringowy do 300 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Jawny i cichy
Obsługiwane firmy Działalności gosp. i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Idea Money

 

Faktoring w Idea Money

Idea Money jest to firma oferująca nowoczesne finansowanie faktur. To rozwiązanie pomaga zachować płynność finansową. Faktoring jest to narzędzie, dzięki któremu można zabezpieczyć swoje finanse. Pozwala ono uzyskać niemal natychmiastowy dostęp do pieniędzy zaraz po wystawieniu faktury z długim terminem płatności. Cała kwota za fakturę może znaleźć się na koncie klienta nawet w przeciągu 24 godzin. To efektywne narzędzie finansowe może być oferowane w ramach faktoringu cichego (więcej o faktoringu cichym) oraz jawnego. Z usługą faktoringu jawnego ma się do czynienia wtedy, gdy kontrahent wie, że spłata faktury następuje za pośrednictwem partnera biznesowego, czyli firmy faktoringowej. Natomiast jeśli przedsiębiorca nie chce, aby jego kontrahent dowiedział się o tego typu działaniach, może wówczas zdecydować się na faktoring z cesją cichą (zwany też faktoringiem tajnym).

 

Idea Money – do kogo kierowana jest oferta faktoringowa?

Idea Money realizuje faktoring dla małych firm oraz średnich. Także nowo utworzone przedsiębiorstwa, czyli tak zwane start’upy mogą korzystać z tej dogodnej formy finansowania. Z tego rodzaju usług mogą również korzystać freelancerzy oraz jednoosobowe działalności gospodarcze, mikroprzedsiębiorcy. Z oferty nowoczesnego finansowania może skorzystać między innymi branża spożywcza, gastronomiczna, handlowa, hotelarska czy też transportowa (więcej o tym w jakich branżach sprawdza się faktoring).

 

zobacz, jak Idea Money wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

 

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia

5/5

🥈 Idea Money

4.7/5

🥉 Finea

4.5/5

4. PragmaGO

4.5/5

5. Billecta

4.5/5

6. SMEO

4.5/5

7. eFaktoring NFG

4.6/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Idea Money oferta

Firma faktoringowa realizuje finansowanie już od kwoty 100 złotych. Jeśli chodzi o górny pułap, czyli maksymalną wartość fakturowania, to warto wiedzieć, iż jest ona zależna od wybranej przez klienta opcji. W wariancie abonamentowym, górny pułap wynosi nawet 300 tysięcy złotych. Usługi faktoringowe można zrealizować za pośrednictwem internetu. W celu realizacji usługi, w pierwszym kroku trzeba wypełnić wniosek znajdujący się na stronie internetowej Idea Money. Podaje się tam podstawowe dane osobowe, kontaktowe oraz NIP firmy. Formularz można uzupełnić na komputerze bądź smartphonie. Następnie, w kolejnym kroku trzeba wprowadzić do systemu faktury, można to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej. Po spełnieniu tych wszystkich formalności następuje proces weryfikacyjny. Cała weryfikacja może trwać około 15 minut. Po tym czasie, pieniądze za faktury trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Faktoring online jest usługą przyjazną dla każdego przedsiębiorcy.

Faktoring oferowany jest w kilku atrakcyjnych pakietach. Pierwszą opcją jest usługa abonamentowa, która opiera się na jednej, stałej kwocie. Jak działa faktoring w tym aspekcie? W tym wariancie limit faktur wynosi 300 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o ilość faktur, w tym pakiecie nie ma żadnych ograniczeń. W abonamencie można skorzystać nawet z 20% zniżki. Kolejną opcją jest faktoring online, który umożliwia sfinansowanie pojedynczej faktury. Miesięczna prowizja w tym wariancie wynosi tylko 2,34%. Faktury w tej opcji mogą być finansowane w zakresie od 100 do 10 tysięcy złotych. Gotówka za faktury może być udzielona również również w ramach faktoringu kupieckiego. Limit faktur wynosi 30 tysięcy. Opcja ta dedykowana jest zwłaszcza jednoosobowym działalnościom gospodarczym. Reasumując, faktoring cichy, jawny oraz mikrofaktoring nie wymaga zabezpieczenia materialnego w postaci na przykład hipoteki. Wymagane są tylko podstawowe dane, na przykład numer identyfikacji podatkowej.