Konto firmowe w Banku Pekao S.A. – recenzja

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Konta Dla Firm – Ranking » Banki – recenzje kont firmowych » Konto firmowe w Banku Pekao S.A. – recenzja

 

Bank Pekao logo

Niezależnie od tego, czy zakładasz start-up jako mikroprzedsiębiorca, czy masz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami, możesz założyć Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao. Chociaż premię do 2000 zł zdobędziesz tylko raz, zyskasz wieloletnie profity w formie darmowego prowadzenia rachunku firmowego, innowacyjnej bankowości mobilnej czy atrakcyjnych transakcji w walutach obcych. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić i którym ofertom Banku Pekao warto się przyjrzeć.

Parametry Konta Przekorzystnego Biznes w Banku Pekao [Warunki promocyjne do 28.02.2023 r.]

Prowadzenie konta firmowego 0 zł na zawsze
Przelewy 0 zł za przelewy krajowe w PeoPay
Konto walutowe 0 zł za rachunek bieżący/pomocniczy
Wpłaty gotówkowe 0 zł za całodobowe korzystanie z wpłatomatów Pekao (do 100 000 zł miesięcznie, potem 0,2% od wpłacanej kwoty)
Wypłata gotówki poza Pekao 0 zł za pierwsze 2 wypłaty w kraju w miesiącu
Obsługiwane firmy  Jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki
Premia Do 2000 zł (do 600 zł za transakcje bezgotówkowe, do 600 zł za umowę o terminal płatniczy, do 800 zł za zawarcie pierwszej umowy kredytu/pożyczki z gwarancją, leasingu lub faktoringu)

Załóż konto na stronie banku

 

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao – brak opłat i premia do 2000 zł

Nagrody dla Konta Przekorzystnego Biznes

Konto Przekorzystne Biznes zdobywa 1. miejsca w rankingach finansowych. Źródło: https://www.pekao.com.pl/przedsiebiorcy/rozpoczynasz-dzialalnosc/konto-przekorzystne-biznes.html

 

Nie płać ani złotówki za prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes w Banku Pekao!  Nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków. Wystarczy, że przystąpisz do akcji trwającej od od 1 września 2022 r. do 28 lutego 2023 r. i podpiszesz umowę o kartę debetową Mastercard wydaną do Twojego nowego konta firmowego. Najaktywniejsi uczestnicy promocji otrzymają nawet 2000 zł premii.

 

Premie za aktywne bankowanie w Pekao

Premie za aktywne bankowanie. Źródło: https://www.pekao.com.pl/konto-firmowe/

Tabela opłat i prowizji Konta Przekorzystnego Biznes

Nie tylko darmowe prowadzenie rachunku na zawsze (bez spełniania dodatkowych wymagań!) powinno Cię przekonać do założenia Konta Przekorzystnego Biznes. Co przygotował Bank Pekao?

 • Darmowe przelewy krajowe w złotówkach, ale tylko zlecane przez aplikację mobilną PeoPay. Przelewy wewnętrzne i mające charakter podatkowy są zawsze bezpłatne, natomiast przelewy zewnętrzne złożone w bankowości internetowej kosztują 1,5 zł po wykorzystaniu pakietu 15 darmowych przelewów w miesiącu. Analogiczne zasady obowiązują w przypadku przelewów SEPA do krajów EOG. Wyjątkiem są kraje poza EOG – wtedy SEPA zlecany w bankowości elektronicznej kosztuje 5 zł.
 • Aż 20 bezpłatnych rachunków pomocniczych w walutach obcych.
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao i 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce w każdym miesiącu. Kolejne są obarczone prowizją w wysokości 2% (min. 5 zł).
 • Bezprowizyjne wpłaty na rachunek firmowy we wpłatomatach Pekao (do 100 000 zł miesięcznie, powyżej tej kwoty obowiązuje 0,2% prowizji).
 • 20 SMS-ów z kodami autoryzacyjnymi miesięcznie otrzymujesz gratis. Kolejne kosztują 0,30 zł. Identyczna groszowa opłata obowiązuje użytkowników iKonta Biznes w Alior Banku.

Pełna tabela opłat i prowizji jest dostępna tutaj.

 

Jak założyć Konto Przekorzystne Biznes?

Etapy wnioskowania o Konto Przekorzystne Biznes

Jeśli masz JDG, założysz Konto Przekorzystne Biznes online. Źródło: https://www.pekao.com.pl/konto-firmowe/

Założenie Konta Przekorzystnego Biznes przez internet w Banku Pekao jest możliwe dla aktywnych jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek – oprócz cywilnych. Jeśli Twoja firma jest w trakcie otwierania, zawieszona lub wykreślona z CEIDG, nie złożysz wniosku online. Planujesz założyć działalność gospodarczą? Zaznacz odpowiednie pole w formularzu – zarejestrujesz firmę i uruchomisz konto tego samego dnia.

Wniosek o Konto Przekorzystne Biznes

Fragment wniosku o Konto Przekorzystne Biznes. Jak widać, wypełnisz formularz w ok. 11 minut. Źródło: https://oferta.pekao24.pl/otworz-konto-biznes/rejestracja/dane-kontaktowe

 

Kluczowym etapem założenia konta firmowego online jest szybka weryfikacja biometryczna. Potrzebujesz kamerki internetowej, przed którą zaprezentujesz obie strony dowodu osobistego oraz swoją twarz. Ponadto system może wymagać wykonania prostego gestu. Oczywiście bank dopuszcza inne opcje sfinalizowania umowy, np. użycie jednorazowego kodu, aczkolwiek wymaga to weryfikacji klienta przez pracownika Banku Pekao – osobistej lub telefonicznej.

Uwaga! Jeśli zaczniesz składać wniosek przez telefon, na Twoim koncie będą obowiązywać limity transakcyjne: do 5000 zł dziennie i do 20 000 zł miesięcznie. Ich zmiana wymaga wizyty w oddziale Banku Pekao i okazania dokumentu tożsamości.

➡ Ranking kont firmowych 2022 pomoże Ci zdobyć najwyższą premię i założyć opłacalny rachunek!

 

Konto firmowe w pakietach dla MŚP

W ofercie Banku Pekao znajdują się konta firmowe nie tylko dla mikroprzedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, ale także dla małych i średnich firm, których interesują dodatkowe usługi w atrakcyjnej cenie.

 1. Pakiet na plus – wystarczy, że zgodzisz się na otrzymywanie informacji marketingowych, aby cena pakietu zmalała z 59 zł do 19 zł. Pierwsze konto firmowe i konto w walucie obcej są darmowe, natomiast każdy kolejny rachunek pomocniczy, w tym walutowy, kosztuje 19 zł. W tym pakiecie zyskujesz m.in. korzystne stawki za przelewy do innego banku. Wpłata gotówki we wpłatomacie jest darmowa do 10 000 zł.
 2. Pakiet MŚP Standard – Bank Pekao oferuje tę opcję firmom z pełną rachunkowością. Pakiet jest bezpłatny, jeśli średnie dzienne saldo na rachunku bieżącym i pomocniczych klienta wynosi co najmniej 40 000 zł w miesiącu. Indywidualny doradca finansowy dla firm pomoże Ci wybrać dodatkowe usługi, którymi będziesz zarządzać za pośrednictwem darmowej bankowości internetowej PekaoBiznes24 LITE.
 3. Pakiet MŚP Premium – opłata za otwarcie rachunku i prowadzenie konta firmowego jest ustalana indywidualnie, więc masz szansę na wynegocjowanie konkurencyjnych stawek. Bank Pekao nie narzuca sztywnego zestawu usług – wszystko konfigurujesz od zera.

 

➡ 0 zł za 100 przelewów ELIXIR i 100 przelewów SEPA w miesiącu? Zobacz Konto Godne Polecenia Premium w Santander Bank Polska!

 

Zalety rachunku firmowego w Banku Pekao

 • Darmowe prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes – bez spełniania dodatkowych wymogów.
 • Masz ok. 11 wolnych minut? Zdążysz złożyć wniosek o Konto Przekorzystne Biznes online. Jeśli będziesz potrzebować pomocy w uzupełnieniu formularza, wystarczy, że klikniesz ikonkę chatu, wideokonferencji lub zadzwonisz na infolinię pod numerem (22) 591 27 27.
 • Karty płatnicze są darmowe dla klientów, którzy spełnią standardowy wymóg, czyli zrealizują transakcje bezgotówkowe na kilkaset złotych miesięcznie.
 • Brak opłat za dzierżawę terminala płatniczego przez 24 miesiące i brak prowizji przez 5 miesięcy, jeśli obrót nie przekroczy 42 000 zł. Promocja obowiązuje w ramach programu Polska Bezgotówkowa. W innym przypadku zapłacisz za terminal płatniczy, ale tylko 1 zł przez 24 miesiące.
 • Darmowe wpłatomaty dla przedsiębiorcy wpłacającego do 100 000 zł miesięcznie na Konto Przekorzystne Biznes.
 • Jeśli współpracujesz z zagranicznymi podmiotami, ucieszy Cię fakt, że Bank Pekao oferuje rachunki w aż 20 walutach obcych, m.in. euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, koronach norweskich, lirach tureckich, lewach bułgarskich czy kunach chorwackich.
 • Przedsiębiorcy mogą korzystać z płatności BLIK w aplikacji PeoPay. Ponad 165 000 użytkowników oceniło ją na 4,6 w sklepie Google Play (11.05.2022). Dzięki autoryzacji mobilnej nie zapłacisz za SMS-y z kodami.
 • Podpisz umowę karty Pekao Cash Card, aby Twoi pracownicy mogli wpłacać gotówkę na konto firmowe za pomocą wpłatomatów. Płatności bezgotówkowe nie są możliwe w tym przypadku, więc nie musisz się martwić, że nieupoważniona osoba zrealizuje niepożądaną transakcję.
 • Dzięki powiązaniu rachunku firmowego z osobistym (indywidualnym) lub kilku rachunków firmowych będziesz błyskawicznie przełączać się między kontami. Zapomnisz o męczącym wylogowywaniu się i ponownym logowaniu.
 • Warto wspomnieć o drobnym aspekcie wizualnym, którym jest bogaty katalog wizerunków kart płatniczych. Masz do wyboru aż 12 znaków zodiaku, 11 zwierząt, 6 detali i 4 krajobrazy. Wydanie karty z niestandardową szatą graficzną kosztuje tylko 7 zł.

 

Wady konta firmowego w Banku Pekao

 • Niektórzy klienci biznesowi Banku Pekao nie otrzymają premii w wysokości 600 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy. Ten profit jest niedostępny dla m.in. przedsiębiorcy prowadzącego biuro podróży lub turystyczne, firmę taksówkową, kantor, kasyno, lombard.
 • O ile możesz założyć konto firmowe, nie wychodząc z domu, o tyle złożenie wniosku drogą telefoniczną spowoduje nałożenie limitów, które likwiduje się wyłącznie w placówce Banku Pekao. Musisz stawić się w placówce i okazać np. dowód osobisty.
 • Użytkownicy aplikacji PeoPay narzekają na brak powiadomień push o przelewach przychodzących. Niemniej jednak twórcy zapowiadają rychłe zmiany.

Opinia klienta Pekao z Google Play

Załóż konto na stronie banku

 

Najczęściej zadawane pytania o prowadzenie konta firmowego w Banku Pekao

Jakie płatności mobilne obsługuje Bank Pekao?

Przedsiębiorcy, także klienci korporacyjni, mają do dyspozycji Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Ponadto warto zainstalować aplikację mobilną PeoPay, aby aktywować płatności zbliżeniowe telefonem. Usługa jest dostępna dla smartfonów z NFC i Androidem. Transakcje bezgotówkowe realizowane za pomocą smartwatcha są darmowe. Niestety wypłata gotówki przy użyciu inteligentnego zegarka jest płatna zgodnie z taryfą danej karty Mastercard, Maestro lub Visa.

 

Z jakich dodatkowych usług można korzystać, mając konto firmowe w Banku Pekao?

Jeśli masz zagranicznych klientów lub partnerów biznesowych, których odwiedzasz za granicą, przyda Ci się karta wielowalutowa. Dzięki niej unikniesz kosztów przewalutowania transakcji bezgotówkowych, ponieważ będzie podpięta do kilku kont jednocześnie. Ponadto możesz dzierżawić terminal płatniczy, używać e-księgowości, założyć rachunek powierniczy bądź zastrzeżony, który zabezpiecza strony kluczowego kontraktu, czy rachunek płacowy. Sprawdź także faktoring w Banku Pekao, czyli szybkie finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności.

 

5/5 - (2 votes)