Jak działa PEKAO Faktoring?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Jak działa PEKAO Faktoring?

 

Pekao konto firmowe

Chcesz poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa? Regularnie wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności? Najwyższy czas, abyś zainteresował się faktoringiem. To prosta usługa, polegająca na finansowaniu faktur. Oferuje ją wiele instytucji finansowych, a jedną z nich jest PEKAO Faktoring. Sprawdźmy zatem, jak działa faktoring pod marką jednego z polskich banków.

Skorzystaj z faktoringu

Czy jest PEKAO Faktoring?

PEKAO Faktoring to jedna z czołowych firm faktoringowych w Polsce, która działa na rynku finansowania faktur już od ponad 20 lat. Spółka należy do Polskiego Związku Faktorów, który ustala standardy i dobre praktyki dotyczące świadczenia usług faktoringowych. Co więcej, PEKAO Faktoring jest jednym z założycieli tego związku.
Obecnie udziały w rynku PEKAO Faktoring wynoszą ok. 13%, a spółka obsługuje około 15 000 firm i przedsiębiorstw.

 

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
5/5
🥈 Idea Money
4.7/5
🥉 Finea
4.5/5
4. PragmaGO
4.5/5
5. eFaktoring NFG
4.6/5
6. SMEO
4.5/5
GoMoney faktoring logo
7. GoMoney
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Bibby Financial Services
BNP Paribas Faktoring
Factris faktoring logo
Factris
IFIS Finance

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Na czym polega faktoring od PEKAO Faktoring?

Faktoring to popularna usługa, która pomaga przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności finansowej. W przypadku Pekao Faktoring przedsiębiorca dostarcza firmie faktoringowej kopię faktury oraz dokumenty, które potwierdzają, że dostarczył kontrahentowi towar. Na tej podstawie PEKAO Faktoring wypłaca przedsiębiorcy zaliczkę w wysokości 80% wartości faktury brutto. Pozostała kwota trafia na konto przedsiębiorcy, gdy kontrahent opłaci fakturę za otrzymany towar.

W ten sposób przedsiębiorca otrzymuje większą część należności niemalże od razu po sprzedaży towaru, pomimo tego, że jego kontrahent wpłaci pieniądze dopiero po jakimś czasie. Z tego względu faktoring to idealna usługa dla przedsiębiorców, którzy często wystawiają faktury z okresem płatności wynoszącym 30, 60, 90, a nawet 120 dni.

A co w przypadku, gdyby kontrahent nie rozliczył faktury w przewidzianym do tego terminie? Wówczas pałeczkę może przejąć Pekao Faktoring, który przeprowadza czynności dyscyplinujące wobec nierzetelnego kontrahenta.

 

Jak wygląda oferta PEKAO Faktoring?

PEKAO Faktoring oferuje szeroki zakres usług faktoringowych, w tym:

Ponadto PEKAO Faktoring świadczy usługi w zakresie:

 • finansowania dostaw,
 • finansowania wierzytelności,
 • faktoringu dla jednostek samorządowych.

 

Kto może skorzystać z usług PEKAO Faktoring?

Faktoring od PEKAO to usługa przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy:

 • regularnie wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności,
 • poszukują źródeł finansowania bieżącej działalności,
 • chcą zabezpieczyć się na wypadek niewypłacalności kontrahenta,
 • chcą unikać problemów z przeterminowanymi należnościami,
 • chcą korzystać z elastycznych i kompleksowych usług finansowych.

Dodajmy także, że faktoringiem mogą zostać objęte faktury:

 • bezsporne i niewymagalne,
 • znajdujące się w obrocie zarówno krajowym, jak i zagranicznym,
 • z terminem płatności do 120 dni,
 • które nie są objęte zakazem cesji,
 • są odpowiednio udokumentowane.

 

Jak skorzystać z oferty?

Jeśli chcesz skorzystać z faktoringu od PEKAO Faktoring, odwiedź stronę internetową tej instytucji. Znajdziesz na niej prosty formularz kontaktowy, który należy uzupełnić. Następnie skontaktuje się z Tobą dedykowany doradca, który nie tylko odpowie na Twoje pytania, ale i pomoże w dopasowaniu usług faktoringowych do Twoich potrzeb. Po ustaleniu szczegółów będziesz musiał udać się do najbliższej placówki PEKAO, aby podpisać umowę faktoringową. Następnie uzyskasz dostęp do platformy internetowej, poprzez którą będziesz w stanie zarządzać fakturami, które będziesz chciał sfinansować w ramach faktoringu.

 

Ile kosztuje faktoring od PEKAO?

Podobnie jak większość firm faktoringowych, również PEKAO Faktoring indywidualnie wycenia usługę faktoringu. Na ostateczną kwotę wpływają m.in. stopy procentowe WIBOR, marża, a także opłaty za ewentualne dodatkowe usługi.

➡ Zapoznaj się również z ofertą innych produtków finansowych od Pekao:

 

PEKAO Faktoring – opinie

Dotychczasowi klienci PEKAO Faktoring oceniają, że dzięki faktoringowi byli w stanie rozwiązać część swoich problemów finansowych. Korzystanie z PEKAO Faktoring pomogło im w nawiązaniu pozytywnych relacji z własnymi klientami, zwiększeniu sprzedaży oraz oferowaniu lepszych warunków współpracy. Do tego faktoring od PEKAO pozwolił im na skorzystanie z nowoczesnych metod i narzędzi zarządzanie należnościami.

Tym, co klienci PEKAO Faktoring cenią w przypadku tego usługodawcy, jest elastyczność oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu wielu branż. Do tego dochodzi indywidualne podejście do każdego przedsiębiorcy, atrakcyjne ceny faktoringu oraz profesjonalna obsługa.

PEKAO Faktoring to firma, która nie tylko jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła finansować faktury, ale i pomagała w ustanawianiu standardów związanych ze świadczeniem tego typu usług. Przedsiębiorcy mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz dopasowanie oferty faktoringu do potrzeb własnej firmy. Dzięki temu utrzymanie płynności finansowej i zarządzanie wierzytelnościami stanie się proste i wygodne.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *