Aion Bank, czyli rachunek bankowy w abonamencie

Aion Bank, czyli rachunek bankowy w abonamencie

koieta w ciemnych włosach wpartująca się w monitor komputera

Czy klasyczne usługi bankowe to już przeszłość? Z takiego założenia wyszedł Aion Bank, który oferuje klientom konta bankowe w modelu subskrypcyjnym. Dzięki temu z góry wiesz, ile zapłacisz za prowadzenie konta i unikniesz niespodziewanych opłat. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega oferta Aion Banku.

Czym jest Aion Bank?

Aion Bank to cyfrowa instytucja finansowa, która działa w modelu subskrypcyjnym. Swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Co ważne, bank ten nie ma żadnych placówek stacjonarnych, a całości swojej działalności prowadzi za pośrednictwem internetu. Nie jest to jednak żadna firma wydmuszka. Obecnie Aion działa na podstawie belgijskiej licencji bankowej, a także stara się o polską licencję wydawaną przez KNF. Nie da się jednak ukryć, że niespotykany dotąd model działania Aion Banku może wzbudzać nieufność. Z tego względu warto pamiętać, że depozyty złożone w tym banku są gwarantowane przez belgijski fundusz gwarancyjny do kwoty 100 000 euro od pojedynczego depozytu. 

 Nie wiesz, gdzie najlepiej prowadzić rachunek bankowy swojej firmy? Sprawdź Ranking Kont dla Firm.

 

Na czym polega specyfika Aion Banku?

Specyfika Aion Banku polega na tym, że działa on na zasadzie subskrypcji. Klient będzie mógł wybrać jeden z kilku dostępnych planów abonamentowych, w ramach których uzyska dostęp do określonych usług bankowych. Oczywiście im wyższy, a zatem droższy plan, tym z większej liczby usług można skorzystać.

A czym Aion Bank różni się tak naprawdę od innych banków? Przede wszystkim, mając konto
w tradycyjnym banku, musisz płacić za poszczególne usługi, takie jak prowadzenie konta, przelewy, czy wypłatę gotówki z banku. Owszem, część z tych opłat jest anulowana, jeśli tylko spełnisz określone wymogi banku. Tylko że kontrola tego bywa problematyczna. Z tego względu nigdy do końca na nie masz pewności, ile w danym miesiącu zapłacisz za korzystanie ze swojego konta. Poza tym banki od czasu do czasu wprowadzają nowe opłaty lub podnoszą swoje dotychczasowe stawki. I właśnie z Aion Bank ma być inaczej. Tutaj w ramach wykupionego planu przysługują Ci określone usługi, dzięki czemu za korzystanie z nich nie zapłacisz dodatkowo ani złotówki. Sprawdźmy zatem, jak oferta Aion Banku wygląda w praktyce. 

 

Jakie usługi oferuje Aion Bank?

Zacznijmy od podstaw, czyli oferty abonamentowej dla klientów indywidualnych w Aion Banku. Do wyboru są następujące plany:

  • Light – za darmo.
  • Smart – 29,99 zł miesięcznie,
  • All-Inclusive – za 49,99 zł miesięcznie.

W przypadku planu Light uzyskujemy dostęp do konta bankowego wraz z wirtualną kartą płatniczą. Można podpiąć ją do portfela Google Pay czy Apple Pay, do tego pozwala ona na dokonanie płatności zbliżeniowo
i przez internet. Z kolei za wydanie i przesłanie karty fizycznej zapłacimy niespełna 12 zł.

Poza tym w ramach planu darmowego możemy bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatu do kwoty 900 zł miesięcznie. Powyżej tej sumy zostanie naliczona prowizja, ale Aion Bank pozwala na zakup pakietu, dzięki któremu limit znika. Taki pakiet kosztuje 9,99 zł. Dodajmy jeszcze, że plan Light  obejmuje darmowe przelewy krajowe i zagraniczne (z wyjątkiem dodatkowo płatnych przelewów natychmiastowych SEPA). Do tego oprocentowanie wynosi 1% w skali roku dla oszczędności w złotówkach i 0,5% w skali roku dla oszczędności w euro.

Natomiast przy wyższych planach abonamentowych uzyskujemy dostęp do nielimitowanych wypłat
w Polsce
i za granicą, czy bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Dodajmy jeszcze, że wyższy abonament oznacza również większe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych. 

Nie jesteś zadowolony z usług swojego banku? Sprawdź, jak bezpiecznie zmienić konto firmowe.

 

Na czym polega oferta Aion Banku dla firm?

Aion Bank szykuje także ofertę abonamentową dla firm. W tym przypadku przedsiębiorcy również będą mogli wybrać jeden z kilku planów abonamentowych, z czego ten najniższy ma być dostępny w opcji bezpłatnej.

Masz dość wysokich opłat za prowadzenie rachunku bankowego? Sprawdź, jak korzystać z konta firmowego za 0 zł.

 

Jakie jeszcze usługi świadczy Aion Bank?

Aion, jak na bank przystało, nie ogranicza się jedynie do prowadzenia kont osobistych czy firmowych.
W Aion Banku możemy:

  • starać się o pożyczkę gotówkową,
  • założyć konto maklerskie w ramach jednego z kilku planów inwestycyjnych,
  • prowadzić konto oszczędnościowe,
  • założyć lokatę
  • prowadzić konto walutowe.

Współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami? Sprawdź, jak wybrać najlepsze konto walutowe dla firm.

Oferta usług bankowych w ramach abonamentu to nowość na polskim rynku. Czy podbije serca polskich klientów? O tym przekonamy się za jakiś czas. Miejmy jednak nadzieję, że innowacyjne pomysły sprawią, że i tradycyjne banki zaczną tworzyć oferty bardziej przyjazne klientom. W końcu bez konta bankowego praktycznie nie da się funkcjonować we współczesnym świecie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *