Pekao Faktoring – faktoring z gwarancją BGK

Pekao Faktoring – faktoring z gwarancją BGK

szklany budynek z angielskim napisem finance

Co otrzymamy, gdy Pekao Faktoring połączy swe siły z Bankiem Gospodarstwa Krajowego? Pionierskie rozwiązanie na skalę europejską, polegające na zabezpieczeniu gwarancją BGK limitów faktoringowych. Trzeba się jednak śpieszyć, gdyż czas, w ciągu którego można skorzystać
z programu, jest ograniczony.

Faktoring z gwarancją od banku Pekao

Niedawno biuro prasowe banku Pekao poinformowało, że Pekao Faktoring podpisał umowę faktoringu zabezpieczonego gwarancją BGK (więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj). Spółka podkreśla, że takie zabezpieczenie limitów faktoringowych to rozwiązanie, które do tej pory było niespotykane nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Faktoringiem w formie limitu faktoringowego z gwarancją BGK mogą zostać objęte faktury:

 • pieniężne,
 • nieprzeterminowane,
 • bezsporne,
 • które nie są obciążone prawami osób trzecich,
 • o terminie wymagalności do 6 miesięcy,
 • wystawione po 1 marca 2020 roku.

Dodajmy, że limit faktoringowy to maksymalna suma, jaką przedsiębiorca można otrzymać w ramach faktoringu (szczegółowe informacje o tym, czym jest limit faktoringowy, znajdziesz w tym artykule).

 

Do kiedy można korzystać z faktoringu z gwarancją BGK?

Pekao Faktoring to pierwszy faktor, który podpisał umowę z BGK, a także uzyskał gotowość operacyjną, dzięki której może oferować klientom właśnie to nowatorskie rozwiązanie. Jednak program ten jest ograniczony. Warto się pośpieszyć, ponieważ można z niego skorzystać tylko do końca bieżącego roku.

 

Na czym polega usługa finansowania faktur od Pekao Faktoring?

Pekao Faktoring od lat oferuje klientom biznesowym różne rodzaje faktoringu. Obecnie w portfolio faktora znajdują się następujące usługi:

 • faktoring krajowy pełny oraz niepełny,
 • faktoring eksportowy oraz importowy,
 • inkaso należności.

Poza tym Pekao Faktoring oferuje swoim klientom usługę faktoringu odwrotnego, finansowanie dostaw, finansowanie wierzytelności oraz faktoring samorządowy.

Szukasz rozwiązania, które poprawi płynność finansową Twojej firmy? Sprawdź, najlepsze oferty faktoringu w Rankingu Firm Faktoringowych.

 

Pekao Faktoring – o firmie

Pekao Faktoring to lider polskiego rynku faktoringowego. Spółka przynależy do Grupy Banku Pekao S.A., który został założony już w 1929 roku, a na GPW trafił w 1998 roku.

Sprawdź również inne usługi finansowe dla firm od Pekao:

Faktor podkreśla, że jego misją jest wspieranie płynności przedsiębiorstw, działających na polskim rynku. Ma to znajdować swoje odzwierciedlenie zarówno w proaktywnym podejściu do klienta, jak i oferowaniem faktoringu właśnie z gwarancją BGK.

Faktoring to sposób na poprawienie płynności finansowej, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Sprawdza się przede wszystkim w firmach, które regularnie wystawiają faktury z odroczonym terminie płatności. Teraz możesz starać się o faktoring, który jest objęty gwarancjami BGK. Jednak z takiej usługi możesz skorzystać jedynie do 31 grudnia 2020 roku.

 

 

Jedna odpowiedź

 1. Karolinka pisze:

  Możliwości korzystania z faktoringu jest dość sporo. Np. monevia ma dość ciekawą ofertę, szczególnie dla firm transportowych. Jednak decydując się na taką usługę, warto dokładnie policzyć koszty. By nie okazało się, ze skorzystanie nie będzie opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *