Jak uzyskać pożyczkę dla firm od Lidya?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Banki i Firmy Pożyczkowe – Recenzje » Jak uzyskać pożyczkę dla firm od Lidya?

 

Lidya pożyczki dla firm logo

Choć z reklamą kredytów dla firm spotkał się każdy przedsiębiorca, to wielu z nich przekonało się, że uzyskanie takiej formy finansowania nie jest wcale proste. Co jednak można zrobić, gdy firma faktycznie potrzebuje dodatkowej gotówki, a banki nie kwapią się, aby ją przyznać? W takiej sytuacji zawsze można skorzystać z oferty firmy pożyczkowej, która oferuje pożyczki dla przedsiębiorców. Jedną z nich jest Lidya.

Otrzymaj ofertę kredytu dla firm

Czym jest Lidya?

Lidya to instytucja finansowa, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek dla małych i średnich firm. Choć jej założyciel pochodzi z Nigerii, to główna siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Poza tym Lidya posiada swoje centrum badań i rozwoju w Portugalii, a jej oddziały pożyczkowe od 2020 roku działają w Polsce i Czechach.

➡ Zastanawiasz się, skąd szybko uzyskać dodatkową gotówkę na cele biznesowe? Sprawdź, co musisz wiedzieć o pozabankowych pożyczkach dla firmy.

 

Jakie finansowanie oferuje Lidya?

Firma pożyczkowa Lidya oferuje pożyczki dla firm od 5000 aż do 1000 000 zł. Pożyczki dla firm w Lidya mają charakter krótkoterminowy, a okres pożyczkowy wynosi 30 dni kalendarzowych. Z kolei sama spłata pożyczki dla firm następuje w czterech ratach. Pierwszą z nich należy spłacić po 9 dniach, a kolejne w 7-dniowych odstępach. Co ważne, okres kredytowania zaczyna się w dniu wpłynięcia środków na rachunek bankowy pożyczkobiorcy. Co istotne również, pożyczkę dla firm w Lidya można odnowić, o ile terminowo zwróci się trzy pierwsze raty.

Lidya zaznacza, że koszt pożyczki dla firm to około 2,5-3,5% w skali miesiąca. Stawka ta zawiera w sobie odsetki, a także opłatę za zarządzanie pożyczką. Jak wygląda to w praktyce?

Przy pożyczce dla firm od Lidya w wysokości 50 000 zł całkowity koszt pożyczki wyniesie około 51 750 zł, a rata tygodniowa to około 12 937 zł. W kwestii kosztów oznacza to całkowity koszt pożyczki na poziomie 3,5% w skali miesiąca ze stopą procentową 0,66% w perspektywie roku. Z kolei prowizja za udzielenie takiej pożyczki wyniesie 2,84%.

Pożyczkę dla firm w Lidya można przeznaczyć na dowolny cel biznesowy. Natomiast sama firma pożyczkowa nie weryfikuje, na co dokładnie przedsiębiorca przeznaczył otrzymane środki finansowe.

➡ Nie wiesz, skąd uzyskać finansowanie dla firm na atrakcyjnych warunkach? Sprawdź aktualny Ranking Kredytów i Pożyczek dla firm.

 

Jakie wymagania ma Lidya wobec pożyczkobiorcy?

Firma pożyczkowa Lidya nie stawia potencjalnym pożyczkobiorcom szczególnych wymagań. A to oznacza, że większość przedsiębiorców będzie mogła bez większych problemów skorzystać z pożyczki dla firm w Lidya. Jakie zatem wymagania należy spełnić?

Przede wszystkim oferta pożyczkowa Lidya przeznaczona jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dla spółek. Nie ma przy tym znaczenia forma prawna firmy, która stara się o pożyczkę. Podkreślmy jednak jeszcze raz, że Lidya specjalizuje się w pożyczkach dla małych i średnich firm.

Co ważne, po pożyczkę w Lidya mogą wnioskować przedsiębiorcy, których firma jest zarejestrowana w Polsce od co najmniej 6 miesięcy. Poza tym Lidya sprawdzi wyciągi bankowe z rachunku firmy z ostatnich 3 miesięcy, oraz wpisy o firmie w bazie BIK lub BIG.

Kolejnym wymogiem jest posiadanie rachunku bankowego, ale ze spełnieniem tego warunku żaden przedsiębiorca nie będzie miał problemu. A jeśli jednak nie masz jeszcze konta firmowego zapoznaj się z naszym rankingiem rachunków firmowych.

I to wszystkie wymagania firmy pożyczkowej Lidya w stosunku do potencjalnych pożyczkobiorców. Co ważne, Lidya nie wymaga przedstawiania żadnego zabezpieczenia pożyczki dla firm (więcej informacji o możliwych zabezpieczeniach kredytu dla firm znajdziesz tutaj).

 

Jak uzyskać pożyczkę dla firm w Lidya?

Uzyskanie pożyczki dla firm w Lidya odbywa się w pełni przez internet. Najpierw należy odwiedzić stronę internetową pożyczkodawcy, na której należy założyć swoje konto klienta. W tym celu należy podać swoje dane, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

W kolejnym kroku przechodzimy do wyboru rodzaju finansowania i składania wniosku. Do tego konieczne będzie wgranie historii z rachunku bankowego firmy z ostatnich 3 miesięcy. Na tej podstawie Lidya podejmie decyzję o przyznaniu finansowania. Co ważne, zazwyczaj cały proces rozpatrywania wniosku o pożyczkę dla firm zajmuje do 24 godzin. W niektórych przypadkach w ciągu 24 godzin klienci Lidya otrzymują już środki finansowe na swoje konto bankowe.

Tutaj zaaplikujesz o pożyczkę w Lidya ⬅

 

Jak ocenić ofertę pożyczkową dla firm od Lidya?

Choć Lidya to nowość na polskim rynku, to trzeba przyznać, że firma ta zrobiła sporo zamieszania. Przede wszystkim udziela ona pożyczek na wysokie kwoty, którymi przedsiębiorcy obracają na co dzień. Poza tym Lidya oferuje klientom niskie koszty pożyczki dla firm oraz załatwienie wszelkich formalności przez internet. Do tego procedury związane z przyznawaniem finansowania zostały uproszczone do niezbędnego minimum.

Nie da się ukryć, że potencjalni klienci firmy Lidya z pewnością ucieszą się, słysząc o przystępnych wymogach pożyczkodawcy. Poza tym czas realizacji pożyczki od chwili złożenia wniosku do otrzymania gotówki zdecydowanie zachęca do skorzystania z tej oferty, gdy zależy nam na czasie.

➡ Zależy Ci na dodatkowym finansowaniu, ale bez sprawdzania baz dłużników? Sprawdź, jakie są możliwości uzyskania pożyczki dla firm bez BIK.

 

Sprawdź również nasz

Ranking Kredytów i Pożyczek Dla Firm

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
logo Velo Bank
🥉 Velo Bank
- kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm
5/5 - (2 votes)