Kredyty Dla Firm – Lublin

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Kredytów Firmowych – Lublin

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
logo Velo Bank
🥉 Velo Bank
- kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

 

Kredyt dla firmy to jeden z najczęstszych sposobów na finansowanie działalności gospodarczej wśród lubelskich przedsiębiorców. Takie rozwiązanie oferuje większość banków, więc i wybór odpowiedniego kredytu jest duży. Sprawdź zatem, jak szybko uzyskać kredyt dla firmy w Lublinie.

 

Kredyty dla firm w Lublinie

Kredyt dla firm to rodzaj dłużnego finansowania bankowego przeznaczony dla przedsiębiorców. Warto jednak zauważyć, że pod tym pojęciem kryje się kilka różnych rozwiązań finansowych, a każda firma może znaleźć takie, które będzie dla niej najlepsze. I to bez względu na to, czy mówimy o wielkiej korporacji, czy jednoosobowej działalności gospodarczej.

Poza tym przedsiębiorca może dobrać rodzaj kredytu dla firm w Lublinie do własnych potrzeb i możliwości. Do wyboru ma przede wszystkim takie kredyty jak:

Co ważne, kredyty dla firm mogą zostać udzielone w wyższej kwocie niż tradycyjne kredyty konsumenckie (sprawdź również nasz ranking kredytów gotówkowych). Również okres spłaty takiego zobowiązania dla firm może być odpowiednio dłuższy.

 

Na co można przeznaczyć kredyt dla firm?

Cel, na jaki można przeznaczyć kredyt dla firm w Lublinie, zależy od samego rodzaju finansowania. Na przykład kredyt inwestycyjny można wydać wyłącznie na cel, którego dotyczy to finansowanie. Z kolei pozostałe rodzaje kredytów dla firm można przeznaczyć na dowolne cele związane z działalnością firmy. Mogą być to bieżące wydatki firmy, pokrycie wynagrodzeń dla pracowników, opłacenie podatków lub spłata innego zobowiązania. Jak widać, w tym przypadku dowolność jest naprawdę spora.

Nie wiesz, w jakim banku zaciągnąć kredyt? Poznaj aktualny ranking kredytów firmowych.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt dla firm w Lublinie?

Choć banki chętnie udzielają kredytów dla firm w Lublinie, to nie każdy przedsiębiorca z łatwością uzyska takie finansowanie. Przede wszystkim każdy bank dokładnie przeanalizuje zdolność kredytową takiej firmy. W ten sposób banki sprawdzają, czy daną firmę z Lublina stać na spłatę zobowiązania.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt jest historia kredytowa. Jest to nic innego, jak wykaz tego, jak dana firma w przeszłości spłacała własne zobowiązania. I nie dotyczy to tylko innych kredytów, ale i zobowiązań wobec innych firm, urzędów skarbowych itd. Dlatego zawsze warto spłacać należności na czas, by w przyszłości bez trudu uzyskać niezbędny kredyt dla firm.

Jednak co równie ważne, aby starać się o kredyt, dana firma musi już od jakiegoś czasu działać na rynku. Najczęściej minimalny okres prowadzenia działalności to około 1-2 lat. Choć znajdą się i banki, które przyznają finansowanie firmom z co najmniej 6-miesięcznym stażem.

Czy wobec tego „młodsze” firmy pozostają bez wsparcia? Niekoniecznie. Właśnie z myślą o nowopowstałych firmach banki przygotowały tzw. kredyty na start (więcej informacji o tym, jak sfinansować początki biznesu dzięki kredytowi na start, znajdziesz tutaj). Mogą z nich korzystać przedsiębiorcy już od pierwszych chwil prowadzenia działalności, co z pewnością przyśpieszy rozwój ich biznesu.

widok z lotu ptaka na stare miasto w Lublinie

 

Dokumenty niezbędne do uzyskania kredytu dla firm

Jeśli chcesz uzyskać kredyt dla firm w Lublinie, musisz dostarczyć do banku odpowiednie dokumenty. Są to np.:

  • zaświadczenie o wpisie do CEIDG lub KRS,
  • zaświadczenie o nadaniu NIP i REGON,
  • dokumentacja dotycząca przychodów i rozchodów firmy.

Do tego oczywiście dochodzi jeszcze poprawnie wypełniony wniosek o kredyt dla firm w Lublinie. Poza tym bank może poprosić o dostarczenie jeszcze dodatkowych dokumentów.

Chcesz podejmować lepsze decyzje finansowe? Przekonaj się, czy warto korzystać z usług doradcy finansowego dla firmy.

Kredyt dla firm w Lublinie to często jedyny sposób na zachowanie płynności finansowej firmy, czy przeprowadzenie niezbędnych inwestycji. Na szczęście wiele banków posiada w swojej ofercie właśnie takie rozwiązania, więc każdy przedsiębiorca można znaleźć ofertę dla siebie. Z tego samego powodu warto także dokładnie zapoznać się z ofertami kredytów w różnych bankach i zdecydować się na tę, która będzie najbardziej atrakcyjna.

 

➡ Sprawdź także faktoring w Lublinie

 

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Kredyty dla firm lokalnie » Kredyty Dla Firm – Lublin
4.5/5 - (2 votes)