Faktoring Lublin

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Lublin

I. Faktoring dla małych firm – Lublin:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Lublin:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Lublin:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Lublinie:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

Czy warto korzystać z faktoringu w Lublinie?

Faktoring w Lublinie to usługa skierowana zarówno do mniejszych przedsiębiorców, jak i dużych firm. Dedykowana jest przede wszystkim tym biznesom, których płynność finansowa bywa zachwiana przez faktury z odroczonymi terminami płatności. Przyjrzyjmy się bliżej, kiedy z takiej usługi warto skorzystać.

 

Na czym polega faktoring?

Faktoring nazywany jest inaczej finansowaniem faktur. Jest to usługa polegająca na tym, że firma faktoringowa wypłaca przedsiębiorcy środki, które za jakiś czas otrzyma on od kontrahenta za sprzedany towar czy wykonaną usługę. W ten sposób przedsiębiorca ma szybszy dostęp do należnej gotówki, podczas gdy jego partner biznesowy może korzystać z dłuższego terminu płatności.

To jednak nie wszystko. Pod pojęciem faktoringu kryje się też usługa finansowania zakupów czyli faktoring odwrotny. W tym przypadku firma faktoringowa opłaca dostawcę, z którego usług skorzystał przedsiębiorca. W tym układzie przedsiębiorca nie musi z góry płacić za towar, choć jego dostawca od razu otrzymuje zapłatę.

Jak widać, faktoring w Lublinie przyda się większości przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności lub sami chcą mieć więcej czasu na uregulowanie własnych zobowiązań.

 

Kiedy warto skorzystać z faktoringu w Lublinie?

Faktoring to usługa, która idealnie wpasowuje się w potrzeby polskiego rynku. W czasach, gdy sporo przedsiębiorców cierpi z powodu utraty płynności finansowej, faktoring pomaga im wyjść na prostą. Dlatego warto zdecydować się na faktoring, aby odmrozić pieniądze zamrożone w fakturach.
To jednak nie wszystko. Faktury z odroczonym terminem płatności to jedno, a nierzetelni kontrahenci to drugie. Niestety zdarza się, że partner biznesowy unika płatności, przez co przedsiębiorca ma podwójny problem. Z jednej stronie nie otrzymał zapłaty, więc sam może mieć trudności z wywiązaniem się z własnych zobowiązań. Z drugiej, musi tracić czas i nerwy na odzyskanie należności. A takiego scenariusza pomaga uniknąć faktoring.

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na faktoring pełny (zobacz nasz artykuł o faktoringu pełnym i niepełnym), to wraz z podpisaniem umowy faktoringowej przekazuje faktorowi ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Wówczas, jeśli kontrahent nie opłaci faktury na czas, to po stronie faktora będzie leżało odzyskanie należności. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj faktoringu w Lublinie jest odpowiednio droższy.

 

Kto powinien skorzystać z faktoringu w Lublinie?

Początkowo faktoring w Lublinie skierowany był przede wszystkim do największych firm. Jednak z czasem poszczególne firmy faktoringowe zaczęły dostarczać tę usługę również mniejszym przedsiębiorcom. W rezultacie dziś niemal każdy lubelski przedsiębiorca może korzystać z faktoringu, jeśli ma taką potrzebę. Szczególnie że w przypadku najmniejszych firm wcale nie trzeba podpisywać umowy faktoringowej. Mikroprzedsiębiorca może korzystać z szybkiego faktoringu, w ramach którego może finansować nawet pojedyncze faktury na niewielkie kwoty. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy rzadko wystawiają faktury o odroczonym terminie płatności.

 

Kiedy nie warto korzystać z faktoringu w Lublinie?

Faktoring w Lublinie ma wiele zalet. Jednak z drugiej strony korzystanie z tej usługi to dodatkowe koszty. Dlatego warto zastanowić się, kiedy zdecydować się na współpracę z firmą faktoringową, a kiedy bardziej opłaca się z niej zrezygnować.

Przede wszystkim faktoring sprawdzi się w przypadku faktur z odroczonym terminem płatności. To również nieodzowne rozwiązanie, gdy firma ma problemy z płynnością finansową. W takim przypadku każdy dzień zwłoki w otrzymaniu należności może wpędzić ją w poważne kłopoty finansowe.
Z drugiej strony przedsiębiorca, który na co dzień przyjmuje płatności z góry i nie ma problemów z płynnością finansową, nie ma potrzeby sięgać po faktoring.

Jednak biorąc pod uwagę rzeczywistość polskich przedsiębiorców, faktoring jest usługą bardzo pożądaną przez lubelskich przedsiębiorców. Chcąc mieć pewność, że sprawdzi się on w danej firmie, warto poświęcić nieco czasu na wybór tej usługi. Jeśli dobrze dopasuje się ją do potrzeb firmy, koszty związane z faktoringiem zamienią się w niezwykle udaną inwestycję.

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Lublin
5/5 - (2 votes)