Kredyty Firmowe – Poznań

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Kredytów Dla Firm – Poznań

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
logo Velo Bank
🥉 Velo Bank
- kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

Jeśli Twojej poznańskiej firmie brakuje funduszy, możesz starać się o kredyt dla firm. Banki mają w swojej ofercie różne rodzaje finansowania przedsiębiorstw, które możesz dobrać do prowadzonej przez siebie działalności. W dzisiejszym artykule pomożemy Ci wybrać kredyt dla firmy w Poznaniu, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej firmy.

 

Jak wybrać kredyt dla firm w Poznaniu?

Pomimo tego, że kredyty dla firm w Poznaniu są bardzo rozpowszechnione, to biorąc pod uwagę najmniejsze firmy, tylko 30% z nich korzystało z takiej opcji dofinansowania. Wynika to przede wszystkim z tego, że poznańscy przedsiębiorcy nie zawsze orientują się, z jakich kredytów dla firm w Poznaniu mogą korzystać. A tych ofert jest naprawdę sporo i można je dobrać pod własne potrzeby. Aby kredyt dla firm spełnił oczekiwania kredytobiorcy, powinien on odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • na jaki cel zostaną przeznaczone środki otrzymane w ramach kredytu dla firm,
 • jak długo firma działa na poznańskim rynku i jaka jest jej obecna sytuacja finansowa,
 • jak długi powinien być okres kredytowania,
 • czy firma ma środki na wpłatę wkładu własnego,
 • jak duże może być ryzyko związane z zaciągnięciem kredytu dla firm.

Odpowiadając na te pytania, można dobrać najlepszy kredyt dla firmy z Poznania.

 

Jakie są rodzaje kredytów dla firm w Poznaniu?

Przedsiębiorcy z Poznania mogą liczyć na następujące kredyty dla firm:

 • kredyt odnawialny w rachunku firmowym,
 • kredyt obrotowy,
 • kredyt inwestycyjny,
 • kredyt hipoteczny dla firm,
 • kredyt pomostowy,
 • kredyt lombardowy,
 • kredyt gotówkowy.

 

Na czym polega kredyt odnawialny w rachunku firmowym dla firm?

Kredyt odnawialny w rachunku firmowym to najlepsze rozwiązanie, gdy firmie z Poznania grozi utrata płynności finansowej. Dzięki środkom z takiego kredytu firma w dalszym ciągu może wykonywać transakcje do wysokości przyznanego limitu. Ten rodzaj kredytu dla firm w Poznaniu przypomina mechanizmem linię kredytową dla firm i działa jak debet, z którego możemy ponownie skorzystać, gdy tylko go zwrócimy. Nie trzeba w tym celu składać kolejnego wniosku o przyznanie środków. W przypadku tego kredytu każda wpłata pieniędzy na konto firmowe automatycznie obniża zadłużenie.

Kredyt odnawialny w rachunku firmowym jest nie tylko wygodny, ale i opłacalny. Odsetki naliczane są nie od całej przyznanej kwoty, ale tylko od sumy, jaka zostanie w danym okresie wykorzystana.

 

Jak działa kredyt obrotowy dla firm w Poznaniu?

Kredyt obrotowy dla firm z Poznania służy przede wszystkim do finansowania bieżącej działalności firmy. Z przyznanych środków poznański przedsiębiorca może opłacić dostawców, pracowników, kontrahentów, a także może rozliczyć się z urzędem skarbowym czy ZUS-em.

Z kredytów obrotowych dla firm w Poznaniu korzystają przede wszystkim średnie i duże przedsiębiorstwa, których część środków jest zamrożona. Dotyczy to przede wszystkim tych firm z Poznania, które czekają na zapłatę od swoich kontrahentów, przez co nie mają gotówki na spłatę swoich zobowiązań lub zakup niezbędnych towarów.

W przypadku kredytu obrotowego okres kredytowania wynosi na ogół od 12 do 36 miesięcy.

 

Jak działa kredyt inwestycyjny dla firm?

Z opcji kredytu inwestycyjnego dla firm w Poznaniu mogą korzystać przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy mają ugruntowaną pozycję na rynku, a sytuacja finansowa ich firmy jest dobra. Warunkiem otrzymania dofinansowania w postaci kredytu inwestycyjnego jest przygotowanie rzetelnego biznesplanu, harmonogramu prac oraz oszacowanie wydatków i zysków z przeprowadzanej inwestycji.

Środki uzyskane w ramach kredytu inwestycyjnego dla firm można przeznaczyć tylko i wyłącznie na sfinansowanie celu, pod jaki został ten kredyt udzielony. Okres kredytowania, w przypadku kredytów inwestycyjnych, może wynieść nawet 20 lat. Uzyskanie takiego kredytu wiąże się z koniecznością uiszczenia wkładu własnego, który stanowi zazwyczaj około 10-20% wartości inwestycji.

➡ Zapoznaj się również z ofertą faktoringu w Poznaniu

 

Na czym polega kredyt hipoteczny dla firm?

Z kredytu hipotecznego dla firm mogą skorzystać przedsiębiorcy w Poznaniu, którzy chcą inwestować w nieruchomości, które są w jakiś sposób powiązane z prowadzoną przez nich działalnością.

 

Czym jest kredyt pomostowy dla firm?

Kredyt pomostowy dla firm w Poznaniu przysługuje przedsiębiorcom, którzy korzystają z unijnych programów pomostowych. Dzięki takiemu kredytowi poznańskie firmy mogą zachować płynność finansową, gdy realizują projekty, na które otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Z kredytów pomostowych korzystają firmy w Poznaniu, które zamierzają zadebiutować na giełdzie.

 

Na czym polega kredyt lombardowy dla firm z Poznania?

Kredyt lombardowy dla poznańskich firm udzielany jest pod zastaw ruchomości. Jego wysokość zazwyczaj jest niższa niż wartość ustalonego zastawu. Z drugiej strony jest on zazwyczaj niżej oprocentowany niż kredyt inwestycyjny.

 

Na czym polega kredyt gotówkowy dla poznańskich firm?

Kredyt gotówkowy dla firm z Poznania może być przeznaczony na dowolny cel związany z działalnością przedsiębiorstwa. Jest on skierowany przede wszystkim do firm, które na rynku działają od co najmniej 12 miesięcy, choć w niektórych wypadkach wystarczy 6 miesięcy działalności.

Kredyt dla firm w Poznaniu to często jedyny sposób na uzyskanie środków niezbędnych do sfinansowania inwestycji lub bieżących wydatków. Aby znaleźć najlepszy kredyt dla firm, warto przede wszystkim przyjrzeć się własnym potrzebom, a także porównać ofertę banków np. w Rankingu Kredytów dla Firm w Poznaniu na naszej stronie (zestawienie ofert widoczne powyżej).

 

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Kredyty dla firm lokalnie » Kredyty Firmowe – Poznań
5/5 - (2 votes)