Faktoring Poznań

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Faktoring Poznań – Ranking

I. Faktoring dla małych firm – Poznań:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Poznań:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Poznań:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Poznaniu:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

Faktoring w Poznaniu – co tej jest i ile kosztuje?

Faktoring to coraz bardziej popularna usługa finansowa w Poznaniu. Mówiąc ogólnie, jest to sposób finansowania kredytu kupieckiego. Decydując się na nią, jesteś w stanie zachować płynność finansową swojej firmy. A to dzięki temu, że firma faktoringowa wykupi od Ciebie nieprzeterminowaną fakturę, którą wystawiłeś swojemu kontrahentowi. W ten sposób od razu otrzymujesz zapłatę za sprzedany towar lub wykonaną usługę, pomimo tego, że termin płatności mija za kilka tygodni, a nawet miesięcy. Przyjrzyjmy się bliżej, jak działa to usługa i kto może z niej skorzystać.

 

Na czym polega faktoring w Poznaniu?

W przypadku faktoringu w Poznaniu usługa ta polega na tym, że jako poznański przedsiębiorca sprzedajesz fakturę firmie faktoringowej, czyli faktorowi. Ta natychmiast przelewa na Twojej konto pieniądze z niej wynikające, najczęściej w wysokości około 70-90% wartości faktury. Resztę środków otrzymasz, gdy tylko kontrahent opłaci fakturę, co najczęściej ma miejsce w okolicach terminu płatności takiej faktury.

Dzięki pośrednictwu firmy faktoringowe nie musisz czekać, aż kontrahent rozliczy się z Tobą. Pieniądze otrzymujesz dużo wcześniej, dzięki czemu bez trudu jesteś w stanie utrzymać płynność finansową swojej firmy. Pozwala Ci to także na wszystkiego rodzaju inwestycje w firmę oraz terminowe rozliczanie się z własnymi dostawcami, pracownikami oraz instytucjami, do których odprowadzasz podatki oraz inne opłaty.

 

Kto może skorzystać z faktoringu w Poznaniu?

Faktoring w Poznaniu to idealna usługa dla poznańskich przedsiębiorców, którzy często wystawiają faktury o odroczonym terminie płatności. Dzięki faktoringowi można bez trudu finansować własną działalność i zachowywać pełną płynność finansową.

Dodatkowo faktoring w Poznaniu chroni przedsiębiorców przed ewentualną niewypłacalnością kontrahentów (w przypadku faktoringu bez regresu).

Poza tym z takiej usługi powinni skorzystać poznańscy przedsiębiorcy, których działalność zależy głównie od możliwości finansowania kolejnych inwestycji w nowe zlecenie dla nowych klientów, więc nie mogą sobie oni pozwolić na żadne opóźnienia w rozliczaniu faktur.

 

Czym jest faktoring z prawnego punktu widzenia?

Zacznijmy od tego, że umowa o świadczenie usług faktoringowych w Poznaniu, czyli umowa faktoringowa jest rodzajem umowy cywilnoprawnej. Oznacza to, że od strony prawnej nie ma żadnych konkretnych wymagań, co do treści takiej umowy. Dzięki temu umowa faktoringowa w Poznaniu może zostać dowolnie sformułowana, w zależności od potrzeb zarówno firmy faktoringowej, jak i poznańskiego przedsiębiorcy.

Bardzo często umowa faktoringowa zostaje zawarta na czas nieokreślony, dzięki czemu nie trzeba jej co jakiś czas odnawiać. O tym, że przedsiębiorca z Poznania korzysta z faktoringu, musi zostać powiadomiony jego kontrahent, ponieważ w razie potrzeby to firma faktoringowa będzie egzekwować spłatę wierzytelności. Nie dotyczy to jednak usługi faktoringu cichego, jednak w tym przypadku nie dochodzi do cesji wierzytelności na faktora.

Co jednak najważniejsze, zawarcie umowy faktoringowe w Poznaniu nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Najważniejsze jednak będzie znalezienie najlepszej firmy faktoringowe w Poznaniu. W znalezieniu jej pomoże aktualny Ranking Firm Faktoringowych.

 

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu w Poznaniu?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z Poznania, który często wystawia faktury z odroczonym terminem płatności, powinieneś poważnie rozważyć korzystanie z faktoringu. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych kredytów dla firm, szczególnie że faktoring jest o wiele bardziej dostępny.

Co równie ważne, korzystając z faktoringu, zapewniasz sobie płynność finansowa, a także budujesz dobrą zdolność kredytową firmy. Dzięki temu, gdy faktycznie będziesz chciał sięgnąć po kredyt dla firm, będziesz miał lepszą pozycję negocjacyjną.

Pamiętaj także, że dzięki faktoringowi w Poznaniu stajesz się bardziej konkurencyjny. Kontrahenci będą chcieli z Tobą współpracować, ponieważ bez szkody dla własnego przedsiębiorstwa będziesz w stanie zapewnić im dłuższe terminy płatności. Z tego samego powodu, tacy kontrahenci mogą zgadzać się na nieco korzystniejsze dla Ciebie stawki.

Z drugiej strony, dzięki faktoringowi sam możesz liczyć na lepsze warunki od swoich dostawców. Jako przedsiębiorca z Poznania, który ma dobrą płynność finansową, możesz szybciej rozliczać się z własnymi dostawcami, a nawet płacić im z góry. W ten sposób możesz liczyć na lepsze ceny, co przekłada się na oszczędności dla Twojej firmy.

Co więcej, jeśli zawsze masz pieniądze na koncie, możesz zakupić towar akurat wtedy, gdy dostawca oferuje dodatkowe zniżki. Dzięki temu już żadna okazje nie przejdzie Ci koło nosa.

Korzystanie z faktoringu ma wiele zalet. Dzięki tej prostej usłudze nie tylko dbasz o płynność finansową swojej firmy, ale i budujesz wizerunek rzetelnego, poznańskiego przedsiębiorcy. Pamiętaj jednak, żeby dopasować usługę faktoringu do potrzeb własnej firmy. W tym celu sprawdź Rankingie Firm Faktoringowych Poznań i wybierz taką firmę, która będzie najlepsza w przypadku prowadzonej przez Ciebie działalności.

 

➡ Zapraszamy do sprawdzenia również ofert kredytów dla firm w Poznaniu

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Poznań
5/5 - (3 votes)