Faktoring Łódź

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Firmy Faktoringowe Łódź – Ranking

I. Faktoring dla małych firm – Łódź:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Łódź:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Łódź:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Łodzi:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

Faktoring Łódź – na czym polega faktoring w Łodzi?

Czy jesteś jednym z wielu łódzkich przedsiębiorców, którzy wystawiają swoim kontrahentom faktury z odroczonym terminem płatności? Na pieniądze musisz czekać nawet do 120 dni, pomimo tego, że dany produkt już dawno sprzedałeś, a usługę wykonałeś? Czy w takim razie Twoi kontrahenci mają jakikolwiek powód, aby zapłacić Ci wcześniej?

Oczywiście, że nie. Niestety w takiej sytuacji narażony jesteś na zatory płatnicze, a nawet utratę płynności finansowej swojej firmy. A jeśli zastanawiasz, co możesz w takiej sytuacji zrobić, by nie utracić kontrahentów, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest nim faktoring. Poniżej pokażemy Ci, jak korzystanie z tej usługi pomoże Tobie i innym łódzkim przedsiębiorcom w polepszeniu własnej sytuacji finansowej.

 

Czym jest faktoring?

Faktoring w Łodzi to usługa, która polega na wykupie wystawianych przez Ciebie faktur przez firmę faktoringową. Dzięki temu Ty, jako łódzki przedsiębiorca natychmiast otrzymujesz zapłatę za sprzedany towar lub wykonaną usługę, pomimo tego, że Twój kontrahent faktycznie zapłaci za nią w późniejszym terminie, wynikającym z faktury, którą mu wystawiłeś.

Jak widzisz faktoring w Łodzi to rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na dostępie do szybkiego źródła finansowania.

 

Jakie korzyści daje faktoring w Łodzi?

Z faktoringu korzysta coraz więcej łódzkich przedsiębiorców. Zresztą ta usługa cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wynika to przede wszystkim z wielu korzyści, jakie płyną z faktoringu w Łodzi. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 

Faktoring Łódź a płynność finansowa

Jak każdy łódzki przedsiębiorca zapewne zdajesz sobie sprawę, że utrzymanie płynności finansowej jest kluczowe w utrzymaniu się na rynku. Możesz mieć wielu klientów, ale przez zatory płatnicze możesz popaść w długi i zbankrutować. A to wszystko dlatego, że pieniędzmi, które masz w fakturach, nie zapłacisz podatków, wypłat dla pracowników ani nie opłacisz swoich dostawców. Wszyscy oni domagają się gotówki, a gdy jej nie masz, czekają Cię kosztowne kary oraz opóźnienia w dostawie towaru.

Jednak, jeśli zdecydujesz się na faktoring w Łodzi, możesz zapomnieć o takich problemach. Pieniądze będą trafiały na twoje konto od razu, gdy przekażesz fakturę faktorowi, czyli firmie faktoringowej.

Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na usługę faktoringu pełnego, nie musisz obawiać się sytuacji, w której Twój kontrahent okaże się niewypłacalny. W takim przypadku ryzyko zostało przejęte przez firmę faktoringową i to ona będzie podejmowała działania związane z odzyskaniem wierzytelności. A jeśli skorzystasz z opcji faktoringu niepełnego, firma faktoringowa i tak może Ci pomóc w odzyskaniu należności, pomimo tego, że ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostało na Tobie.

Poza tym faktoring Łódź pomoże Ci w budowaniu dobrego wizerunku jako przedsiębiorcy. Sam będziesz w stanie nie tylko w terminie rozliczać faktury od swoich dostawców, ale i płacić za pewne towary czy usługi z góry. A to da ci lepszą pozycję negocjacyjną, dzięki czemu będziesz w stanie uzyskać lepsze ceny.

 

Faktoring w Łodzi a efektywne zarządzenie przedsiębiorstwem

Zarządzanie finansami firmy to kolejna z ważniejszych kwestii, które mogą zadecydować o Twoim biznesowym sukcesie. W tym kontekście warto, abyś zdawał sobie sprawę, że faktoring w Łodzi możesz potraktować jako alternatywne źródło finansowania.

Dzięki temu masz fundusze, które pozwolą Ci na zwiększenie produkcji, zrobienie dodatkowych zakupów czy realizację nowych zleceń, czy inwestycji. W rezultacie Twoja firma może się lepiej i szybciej rozwijać, co w znacznym stopniu poprawi twoją konkurencyjność.

Mogłoby się wydawać, że przy 120-dniowych fakturach kilka dodatkowych dni opóźnienia nie zrobi nikomu różnicy. Nie jest to oczywiście prawdą, ale w niektórych przypadkach trzeba nawet kilkukrotnie przypominać się kontrahentom o zapłacie za fakturę. Dla łódzkiego przedsiębiorcy jest to dodatkowa strata czasu i pieniędzy. Jednak firmy, które korzystają z faktoringu w Łodzi, nie zostają z tymi kwestiami same. Wiele firm faktoringowych posiada w swojej ofercie także usługę związaną z monitorowaniem faktur, a nawet windykacją. Dzięki temu jako przedsiębiorca możesz zająć się przede wszystkim prowadzeniem swojego biznesu.

Usługa faktoringu w Łodzi ma wiele wymiernych korzyści. Dzięki niej nie musisz się już martwić o płynność finansową swojej firmy. To również bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych kredytów dla firm. Szczególnie że z faktoringu możesz korzystać nawet od pierwszego dnia działalności. Z kolei znalezienie kredytu dla firm, które działają krócej niż rok, jest o wiele trudniejsze, choć oczywiście nie niemożliwe. Po co się jednak zadłużać, skoro można w inny sposób zadać o finanse własnej firmy? A właśnie w tym pomaga usługa faktoringu w Łodzi.

➡ Zapoznaj się także z ofertami kredytów dla firm w Łodzi

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Łódź
4.7/5 - (4 votes)