Kredyty Dla Firm – Bydgoszcz

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Kredytów Firmowych – Bydgoszcz

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
logo Velo Bank
🥉 Velo Bank
- kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

 

Wydatki w Twojej firmie systematycznie rosną? A może planujesz modernizację przedsiębiorstwa lub inną, większą inwestycję? We wszystkich tych przypadkach możesz zwrócić się do banku o finansowanie w formie kredytu dla firm w Bydgoszczy. Sprawdź, od czego zależy, czy zostanie ono Ci przyznane.

 

Kredyty dla firm w Bydgoszczy

Kredyt dla firm w Bydgoszczy to rodzaj bankowej pożyczki, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy. Oferta takiego kredytu została tak dopasowana, aby idealnie wpisywać się w potrzeby osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Zarazem jest ona bardzo różnorodna, więc mogą po nią sięgać zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i duże firmy.

Szukasz atrakcyjnych oferty kredytowych? Sprawdź ranking kredytów dla firm.

 

Jakie rodzaje kredytów dostępne są dla firm w Bydgoszczy?

Przedsiębiorcy z Bydgoszczy mogą liczyć na bardzo rozbudowaną ofertę kredytową. Jednak i tak najpopularniejszymi kredytami dla firm są:

  • kredyt obrotowy,
  • kredyt inwestycyjny,
  • kredyt w rachunku odnawialnym.

Ten pierwszy służy przede wszystkim do pokrywania bieżących wydatków firmy. Z kolei kredyt inwestycyjny, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się w przypadku kosztownych inwestycji. Jakie jeszcze są różnice pomiędzy oboma rodzajami kredytów?

Z jednej strony kredyt obrotowy dla firm w Bydgoszczy jest łatwiej dostępny dla przedsiębiorców niż kredyt inwestycyjny. Jednak na ogół wynika to z niższej kwoty finansowania w tym pierwszym przypadku. Z drugiej strony koszt kredytu inwestycyjnego w Bydgoszczy jest mniejszy, co wynika z niższego oprocentowania. Jednak kredyt inwestycyjny ma jeszcze jedno ograniczenie. Jest to przede wszystkim kredyt celowy, który można wydać wyłącznie na tę inwestycję, na którą został przyznany. W przypadku kredytu obrotowego przedsiębiorca ma za to dowolność i może przeznaczyć otrzymane środki na dowolny cel biznesowy.

Do tego dochodzi jeszcze kredyt dla firm w rachunku odnawialnym. Działa on na zasadzie debetu, z którego przedsiębiorca może skorzystać w dowolnym momencie. Co ważne, w tym przypadku odsetki naliczane są wyłącznie od faktycznie wykorzystanej kwoty, czyli przedsiębiorca płaci za kredyt tylko, gdy z niego korzysta.

 Posiadasz gospodarstwo rolne? Sprawdź, jakie są rodzaje kredytów dla rolnika.

kamienice na rynku w Bydgoszczy

 

Kto może starać się o kredyt dla firm?

Banki udzielają kredytów dla firm w Bydgoszczy przedsiębiorcom, którzy mają odpowiednią:

  • zdolność kredytową,
  • historię kredytową.

Zdolność kredytowa oznacza, czy dany przedsiębiorca będzie w stanie spłacić zaciągnięty kredyt dla firm. Jeśli bank uzna, że przedsiębiorca ma niewystarczającą zdolność kredytową, może zaproponować mniejszą kwotę kredytu lub dłuższy okres jego spłaty. Może jednak w ogóle odrzucić wniosek o kredyt dla firm w Bydgoszczy. Dlatego warto zadbać o ten parametr, zanim złoży się w banku odpowiednie dokumenty.

 Chcesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu? Sprawdź, co wpływa na zdolność kredytową firmy.

Z kolei historia kredytowa dotyczy tego, jak firma spłacała swoje wcześniejsze zobowiązania. Jeśli dana firma do tej pory zawsze oddawała wszelkie należności na czas, bank nie będzie robił problemów z udzieleniem finansowania. Jeśli jednak w przeszłości firma miała opóźnienia w spłacie rat, opłacaniu podatków czy składek, bank może kredytu nie przyznać lub poprosić o dodatkowe zabezpieczenie kredytu dla firm.

Co ważne, banki niechętnie udzielają kredytów nowym firmom. Zazwyczaj przedsiębiorstwo powinno być obecne na rynku od około 1-2 lat, aby z powodzeniem starać się o kredyt dla firm w Bydgoszczy. Czy oznacza to, że młode firmy nie mają szans na finansowanie swojej działalności? Na szczęście banki coraz częściej oferują takim firmom kredyt dla firm na start w Bydgoszczy. Dzięki temu nawet nowe bydgoskie firmy mogą szybciej się rozwijać i konkurować z przedsiębiorstwami, które od lat działają w danej branży.

W Twojej branży panuje akurat przestój? Sprawdź, na czym polegają wakacje kredytowe dla firm.

Kredyt dla firm w Bydgoszczy to wygodny sposób finansowania codziennych i mniej codziennych przedsięwzięć. Do tego banki oferują klientom zróżnicowane rodzaje finansowania, także każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć produkt dla siebie.

 

➡ Sprawdź także faktoring w Bydgoszczy

 

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Kredyty dla firm lokalnie » Kredyty Dla Firm – Bydgoszcz
5/5 - (2 votes)