Faktoring Bydgoszcz

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Bydgoszcz

I. Faktoring dla małych firm – Bydgoszcz:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Bydgoszcz:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Bydgoszcz:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Bydgoszczy:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

W wielu branżach faktury z odroczonym terminem płatności są codziennością. Niestety ma to negatywny wpływ na sytuację finansową wielu przedsiębiorców. Dlatego też bydgoscy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają oni po rozwiązanie, jakim jest faktoring. Sprawdźmy, dlaczego warto skorzystać z takiej usługi.

 

Prowadzisz firmę w Bydgoszczy i zastanawiasz się czym jest faktoring? Wyjaśniamy!

Faktoring to inaczej usługa finansowania faktur. Polega ona na tym, że przedsiębiorca z Bydgoszczy zawiera umowę z firmą faktoringową. Dzięki temu niemalże natychmiast otrzymuje zapłatę za wystawione przez siebie faktury, nawet jeśli ich termin płatności jest odległy. Jak to działa? Po prostu po sprzedaży towaru przedsiębiorca wystawia kontrahentowi fakturę, ale to firma faktoringowa ją opłaca. Z kolei kontrahent przelewa pieniądze za zakupiony towar w terminie, który widnieje na fakturze. W ten sposób przedsiębiorca od razu ma do dyspozycji gotówkę, a jego kontrahent zyskuje dłuższy termin płatności. Z kolei firma faktoringowa (czyli tzw. faktor) zarabia na prowizjach od udzielonego finansowania.

Chcesz idealnie dobrać faktoring do potrzeb swojej firmy? Sprawdź ranking ofert faktoringu.

 

Jakie firmy w Bydgoszczy mogą skorzystać z faktoringu?

Faktoring to usługa powszechnie dostępna w całej Polsce, w tym również oczywiście w Bydgoszczy. Skorzystać z niej może praktycznie każdy przedsiębiorca, o ile wystawia on faktury o odroczonym terminie płatności. Nie ma przy tym znaczenia, czy przedsiębiorca kieruje wielką firmą o milionowych obrotach, czy jednoosobową działalnością gospodarczą. Faktoring jest na tyle elastyczną usługą, że każdy bydgoski z przedsiębiorców znajdzie ofertę dopasowaną do własnych potrzeb. Warto także pamiętać, że z faktoringu mogą korzystać także nowe firmy powstające w Bydgoszczy.
Poza tym faktoring nie jest usługą tylko dla tych firm, które na co dzień, regularnie wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności. Nawet jeśli dany przedsiębiorca korzysta z takich faktur raz na jakiś czas, również może sfinansować je w ramach jednorazowego faktoringu w Bydgoszczy.

 Prowadzisz niewielką firmę i boisz się o swoją płynność finansową? Poznaj usługę mikrofaktoringu dla mikroprzedsiębiorców.

Bydgoszcz rynek panorama

 

Jakie rodzaje faktoringu dostępne są dla bydgoskich firm?

Pod pojęciem faktoringu w Bydgoszczy kryje się w rzeczywistości kilka różnych usług. Przede wszystkim możemy wyróżnić faktoring pełny i faktoring niepełny. W przypadku faktoringu pełnego firma faktoringowa bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta. W praktyce oznacza to, że jeśli kontrahent nie opłaci faktury na czas, to sama firma faktoringowa musi postarać się, aby należności odzyskać. Natomiast przy faktoringu niepełnym ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. W takiej sytuacji przedsiębiorca będzie musiał z własnych środków zwrócić zaliczkę faktoringową firmie faktoringowej, a także samodzielnie dochodzić zwrotu należności od kontrahenta. Warto jednak zaznaczyć, ze wiele firm faktoringowych oferuje przedsiębiorcom pomoc w odzyskaniu należności od nierzetelnych kontrahentów.

Zastanawiasz się, jaki faktoring wybrać? Sprawdź, jakie są rodzaje faktoringu.

Faktoring pełny i faktoring niepełny to dwa najpopularniejsze rodzaje faktoringu w Bydgoszczy. Jednak poza nimi możemy również wyróżnić faktoring krajowy, eksportowy, a także importowy. Do tego dochodzi jeszcze podział na faktoring cichy (lub tajny) oraz jawny. W przypadku faktoringu cichego kontrahent nie wie, że przedsiębiorca współpracuje z firmą faktoringową. Natomiast przy faktoringu jawnym kontrahent jest o takiej współpracy informowany.

Mówiąc o rodzajach faktoringu, należy także wspomnieć o tzw. faktoringu odwrotnym w Bydgoszczy. Usługa ta polega na finansowaniu zakupów. Oznacza to, że przedsiębiorca korzysta z faktoringu, aby w ten sposób opłacić swoich dostawców bez utraty własnej płynności finansowej.

Zależy Ci na finansowaniu zakupów firmowych? Zobacz ranking ofert faktoringu odwrotnego.

Jak widać faktoring to usługa, którą przedsiębiorcy z Bydgoszczy mogą dopasować do własnych potrzeb. Dlatego też, jeśli wystawiasz faktury o odroczonych terminach płatności, zastanów się, czy faktoring nie pomoże Ci w zachowaniu płynności finansowej Twojej firmy.

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Bydgoszcz
4.5/5 - (2 votes)