Faktoring online, czyli najszybszy sposób na zachowanie płynności finansowej dla przedsiębiorców

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Faktoring online, czyli najszybszy sposób na zachowanie płynności finansowej dla przedsiębiorców

faktoring online

Faktoring z każdym miesiącem zyskuje w Polsce kolejnych zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ firmy faktoringowe nieustannie udoskonalają tę stosunkowo nową usługę. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze do niedawna tylko największym przedsiębiorstwom opłacało się z niej korzystać. Natomiast obecnie nawet niewielkie firmy znajdą odpowiednie rozwiązanie dla siebie, takie jak chociażby mikrofaktoring. Nie bez znaczenia jest również fakt, że firmy faktoringowe starają się maksymalnie uprościć oferowane przez siebie usługi, tak jak ma to miejsce w przypadku faktoringu online.

 

Czym jest szybki faktoring online?

Przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z faktoringu, ponieważ w ten sposób zapewniają płynność finansową w swojej firmie. Nawet jeśli termin płatności wynosi 60, 90, a nawet więcej dni, dzięki faktoringowi pieniądze trafiają na konto przedsiębiorcy praktycznie od razu. Jednak dzięki faktoringowi online, proces ten możemy jeszcze bardziej przyśpieszyć.

Faktoring online to usługa, w której przypadku wszelkie formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Taki szybki faktoring polega na tym, że umowę z firmą faktoringową zawieramy przez internet, bez konieczności wizyty w stacjonarnej placówce firmy. Przedsiębiorca dosłownie w kilka minut może skorzystać z szybkiego faktoringu, bez opuszczania swojego biura, a nawet domu.

 

Kto może skorzystać z faktoringu online?

W przypadku faktoringu online nie musisz podpisywać z firmą faktoringową umowy czasowej. Tak naprawdę możesz w ten sposób finansować nawet pojedyncze faktury. Faktoring online często oferowany jest w ramach mikrofaktoringu, czyli rodzaju faktoringu skierowanego do mikro- oraz małych przedsiębiorców.
Poza tym z faktoringu online możesz skorzystać również w przypadku faktoringu:

Jak skorzystać z szybkiego faktoringu online?

Faktoring online to doskonałe rozwiązanie dla firm, którym zależy, aby jak najszybciej rozliczyć faktury wystawione kontrahentom. Skorzystanie z tej usługi jest bardzo proste i wymaga jedynie dostępu do internetu. A jak wygląda to krok po kroku?

Przede wszystkim powinieneś wybrać firmę faktoringową, z której zamierzasz skorzystać. Pomoże Ci w tym nasz ranking firm faktoringowych. Następnie należy zarejestrować się w wybranej firmie, np. korzystając z formularza umieszczonego na stronie internetowej faktora. Wystarczy w nim podać kilka najważniejszych informacji dotyczących Twojej firmy.

Po pomyślnym zarejestrowaniu się należy wprowadzić do systemu online fakturę, którą chcesz sfinansować i odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań. I tyle. Po kilku sekundach zostanie przyznany Ci indywidualny limit faktoringowy (tutaj więcej na temat limitu faktoringowego). Dzięki temu już po chwili będziesz miał do dyspozycji pieniądze za wystawioną fakturę.

Taka procedura obowiązuje w przypadku niższych kwot, najczęściej do około 250 000 zł. Jednak, w przypadku faktur o większej wartości, np. około 1 000 000 zł, również możesz skorzystać z opcji faktoringu online. Wystarczy, że złożysz odpowiedni wniosek przez internet i pomyślnie przejdziesz proces weryfikacji. Wówczas firma faktoringowa prześle do Ciebie umowę za pośrednictwem kuriera. W tym przypadku korzystasz z limitu faktoringowego, płacąc każdego miesiąca zryczałtowaną opłatę.

Faktoring online – podsumowanie

Faktoring online to kolejny po wprowadzeniu mikrofaktoringu dowód na to, że usługa faktoringu coraz bardziej się rozwija. Każdego miesiąca kolejni przedsiębiorcy przekonują się, że dzięki niej natychmiast otrzymują zapłatę za fakturę, utrzymują płynność finansowa firmy i budują dobrą reputację, opłacając terminowo swoje faktury, podatki, składki ubezpieczeniowe oraz wynagrodzenia dla pracowników.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *