Faktoring Gdańsk

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Gdańsk

I. Faktoring dla małych firm – Gdańsk:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Gdańsk:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Gdańsk:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Gdańsku:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

Faktoring w Gdańsku to usługa polegająca na zarządzaniu wierzytelnościami. Składają się na nią takie elementy jak finansowanie faktur, monitorowanie należności oraz weryfikacja kontrahentów. W praktyce wygląda to tak, że gdański przedsiębiorca przekazuje firmie faktoringowej wystawioną fakturę z odroczonym terminem płatności, a ona od razu wypłaca mu wynikającą z niej należność. Natomiast kontrahent rozlicza fakturę w zwykłym terminie.

Dzięki usłudze faktoringu w Gdańsku przedsiębiorca nie musi już czekać kilku miesięcy na zapłatę za sprzedany towar czy wykonaną usługę. Zamiast tego otrzymuje należność wynikającą z faktury, gdy tylko przekaże ją firmie faktoringowej.

 

Jak działa faktoring w Gdańsku?

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo, jak przebiega korzystanie z faktoringu w Gdańsku. Przede wszystkim firma faktoringowa, nazywana faktorem, przyznaje przedsiębiorcy limit faktoringowy w ramach zawieranej umowy faktoringowej. Limit faktoringowy to nic innego, jak maksymalna kwota, jaką przedsiębiorca może otrzymać w ramach faktoringu.
Jeśli gdański przedsiębiorca chce skorzystać z faktoringu, powinien przekazać firmie faktoringowej fakturę, którą wystawił swojemu kontrahentowi za sprzedany towar lub świadczoną usługę.

Gdy tak się stanie, firma faktoringowa wypłaci przedsiębiorcy zaliczkę, która zazwyczaj wynosi około 80-90% wartości faktury brutto lub 100% wartości faktury netto. Co istotne, pieniądze bardzo szybko trafiają na konto przedsiębiorcy. W zależności od firmy faktoringowej może zająć to od 15 minut do 2 dni roboczych. Wypłacając przedsiębiorcy należności wynikające z faktury, firma faktoringowa zazwyczaj od razu potrąca prowizję za korzystanie z faktoringu w Gdańsku.

Gdy zbliży się termin płatności faktury, kontrahent powinien wpłacić należność za fakturę na konto firmy faktoringowej. Czasem jednak kontrahent może rozliczyć fakturę, wpłacając ja na konto przedsiębiorcy, który w takim przypadku powinien niezwłocznie przekazać pieniądze firmie faktoringowej.

Gdy kontrahent rozliczy fakturę w terminie, firma faktoringowa przekazuje przedsiębiorcy pozostałą część faktury, pomniejszoną o odsetki.

 

Kto może skorzystać z faktoringu w Gdańsku?

Faktoring to idealna usługa dla gdańskich przedsiębiorców, którzy:

  • często wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności,
  • poszukują sprawdzonych i bezpiecznych sposobów na zapewnienie finansowanie swojej firmie,
  • pragnął zabezpieczyć się przed ewentualnymi zatorami płatniczymi,
  • poszukują kompleksowych rozwiązań, pozwalających na zarządzanie płynnością finansową firmy.

Faktoring w Gdańsku skierowany jest do różnego rodzaju przedsiębiorców, zarówno małych, jak i większych.

 

Faktoring dla jednoosobowych działalności gospodarczych w Gdańsku

Obecnie z faktoringu w Gdańsku mogą korzystać nawet niewielcy przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Wiele firm faktoringowych ma w swojej ofercie usługi, które odpowiadają na potrzeby takich właśnie firm. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy wystawiają faktury nawet na niewielkie kwoty, mogą skorzystać z faktoringu w Gdańsku.

 

Faktoring dla startupów w Gdańsku

Faktoring to również idealne rozwiązanie dla nowych firm, które jeszcze nie mają historii kredytowej. Wiele firm faktoringowych oferuje swoje usługi przedsiębiorcom z Gdańska, którzy dopiero wchodzą na rynek i wystawiają swoje pierwsze faktury.
To niezwykle istotne w przypadku nowych firm, które dopiero się rozwijają. Dzięki faktoringowi przedsiębiorcy nie muszą czekać kilkudziesięciu dnia na otrzymanie należności za fakturę, tylko od razu mają gotówkę na koncie. A to sprawia, że mogą się o wiele szybciej rozwijać i gonić konkurencję.

 

Faktoring dla poszczególnych branż w Gdańsku

Niektóre branże są szczególnie narażone na zatory płatnicze z powodu faktur o odroczonych terminach płatności. Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej są przedsiębiorcy działający w budownictwie oraz transporcie. Również branża handlowa i usługowa zmaga się z fakturami o odroczonych terminach płatności. Decydując się na faktoring, gdańscy przedsiębiorcy mają pewność, że zawsze na ich koncie będą środki na zakup materiałów, produktów czy paliwa. Zobacz również nasz artykuł o tym w jakich branżach faktoring sprawdza się najlepiej.

 

Faktoring Gdańsk – korzyści

Pamiętajmy także, że faktoring nie tylko przyczynia się do utrzymania płynności finansowej przedsiębiorstwa, ale przynosi i inne korzyści. Przede wszystkim faktoring pomaga w zwiększaniu obrotów i sprzedaży, ponieważ firma zawsze ma środki na zakup większej ilości surowców, co przekłada się na zwiększoną sprzedaż. Do tego dochodzi budowanie bardzo dobrej reputacji firmy, jako solidnego kontrahenta, który zawsze płaci na czas, a nawet z góry. To poprawia także zdolność kredytową przedsiębiorstwa.

➡ Sprawdź również ofertę kredytów dla firm w Gdańsku.

Jak widać, korzystanie z faktoringu jest opłacalne, o czym doskonale wiedzą przedsiębiorcy z Gdańska. Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tej usługi, a i firmy faktoringowe oferują swoim klientom coraz lepsze rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i możliwości.

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Gdańsk
4.9/5 - (9 votes)