Faktoring w BPS Faktor

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Faktoring w BPS Faktor

 

logo firmy faktoringowej BPS Faktor

Faktoring to niemal konieczność dla każdej firmy, która wystawia faktury o odroczonych terminach płatności. Kluczowe jest jednak znalezienie oferty i firmy faktoringowej, która najlepiej wpisze się w potrzeby danego przedsiębiorstwa. Czy na taką właśnie usługę mogą liczyć potencjalni klienci BPS Faktor?

Kto może skorzystać z faktoringu od BPS Faktor?

Oferta faktoringu od BPS Faktor skierowana jest do przedsiębiorców, którzy udzielają swoim kontrahentom kredytu kupieckiego na okres do 180 dni. Szczególnie tych, którzy są obecnymi klientami Banku Polskiej Spółdzielczości oraz klintami zrzeszonych Banków Spółdzielczych. Co ważne firma, która chciałaby skorzystać z finansowania faktur, musi działać od co najmniej 18 miesięcy lub przedstawić wyniki finansowe za pełne 12 miesięcy. Poza tym nie ma znaczenia, czy firma rozlicza się na zasadach pełnej, czy uproszczonej księgowości. Warto także dodać, że aby skorzystać z usług BPS Faktor, należy utrzymywać stałą współpracę z kontrahentami, którą cechuje cykliczność. Do tego faktor zwraca uwagę, czy przedsiębiorca ma odpowiednią strukturę należności i zobowiązań.

➡ Szukasz najlepszej oferty finansowania faktur? Sprawdź aktualny Ranking Firm Faktoringowych.

Skorzystaj z faktoringu

Na czym polega faktoring od BPS Faktor?

BPS Faktor oferuje wykup wierzytelności handlowych w postaci zaliczek na poczet cedowanych wierzytelności. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług takich jak:

  • faktoring pełny (krajowy i eksportowy),
  • faktoring niepełny (krajowy),
  • finansowanie dostaw, czyli faktoring odwrotny (krajowy i importowy).

Poza tym faktor zapewnia także szereg usług dodatkowych, takich jak monitorowanie należności i odzyskiwanie wierzytelności.

 

Jak wygląda schemat transakcji faktoringowej od BPS Faktor?

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z faktoringu od BPS Faktor musi wyrazić zgodę na cesję wierzytelności i podpisać umowę faktoringową. Następnie po przeprowadzeniu sprzedaży i wystawieniu faktury o odroczonym terminie płatności, przekazuje firmie faktoringowej niezbędne dokumenty. Wówczas BPS Faktor wypłaca przedsiębiorcy zaliczkę w wysokości 90% wartości brutto faktury. Z kolei, gdy kontrahent opłaci fakturę, faktorant rozlicza się z faktorem. Gdyby jednak kontrahent spóźniał się ze zwrotem należności, BPS Faktor może zacząć dochodzić swoich wierzytelności.

➡ Szukasz firmy faktoringowej, działającej w stolicy? Sprawdź najlepsze oferty faktoringu w Warszawie.

 

Czym wyróżnia się oferta faktoringu od BPS Faktor?

BPS Faktor podkreśla, że na tle dostępnej konkurencji wyróżnia go kilka czynników. Z jednej strony są to konkurencyjne ceny, co z pewnością ucieszy przedsiębiorców, którzy nie lubią przepłacać. Ponadto faktor pobiera opłaty i prowizje tylko w momencie finansowania wierzytelności.

Poza tym BPS Faktor oferuje kompleksową ofertę faktoringową, włączając w to faktoring odwrotny czy faktoring eksportowy. Warto także wspomnieć, że BPS Faktor finansuje wierzytelności niezależnie od kwoty na fakturze. Do tego faktor zapewnia, że jest w stanie dopasować swoją ofertę do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Zresztą każdy faktorant może także liczyć na pomoc dedykowanego opiekuna.

Ponadto warto podkreślić, że BPS Faktor wydaje nie tylko szybkie decyzje faktoringowe, ale do tego wypłaca zaliczki kilka razy dziennie. Dzięki temu przedsiębiorcy faktycznie mogą liczyć na to, że niezbędne środki błyskawicznie trafią na ich konto.

➡ Szukasz faktoringu dla małej firmy z niewielkimi obrotami? Koniecznie zapoznaj się z ofertą faktoringu Monevia.

 

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu?

Faktoring to idealna usługa dla przedsiębiorców, którzy z jednej strony muszą wystawiać faktury o odroczonych terminach płatności, a z drugiej chcą poprawić swoją płynność finansową. Po prostu dzięki współpracy z firmą faktoringową niemalże natychmiast otrzymują zapłatę za sprzedany towar czy wykonaną usługę. W ten sposób dany przedsiębiorca zawsze ma środki, aby spłacić swoje zobowiązania wobec pracowników i dostawców, a także rozliczyć inne bieżące wydatki.

Zresztą opłacanie własnych faktur z góry daje przedsiębiorcom dodatkową przewagę negocjacyjną. W ten sposób można otrzymać dodatkowy rabat, czy korzystniejszą stawkę za kupowany towar. Poza tym szybkie spłacanie własnych zobowiązań poprawia wizerunek firmy i zachęca do współpracy kolejnych dostawców.

Zresztą również kontrahenci chętniej będą współpracowali z firmą, która umożliwia im opłacanie faktur w późniejszym terminie. Często takie firmy godzą się na nieco większe stawki w zamian właśnie za możliwość otrzymania faktury o odroczonym terminie płatności.

➡ Działasz w branży transportowej? Sprawdź, kiedy warto skorzystać z faktoringu dla transportu.

Faktoring to często jedyny sposób na zachowanie płynności finansowej w firmie. Szczególnie że faktury o odroczonych terminach płatności na dobre zagościły w wielu popularnych branżach. Na szczęście dzięki faktoringowi od BPS Faktor przedsiębiorcy nie muszą zmagać się z brakiem gotówki podczas oczekiwania na zapłatę faktury przez kontrahenta.

 

Sprawdź także nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *