Coface Poland Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

logo firmy faktoringowej Coface

Coface Poland Faktoring to jedna z wielu firm faktoringowych, działających na Polskim rynku. W swojej ofercie posiada kilka rodzajów faktoringu, z których mogą korzystać zarówno większe, jak i mniejsze firmy. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, na czym polega oferta Coface.

Skorzystaj z faktoringu

Czym jest Coface Poland Faktoring?

Coface Poland Faktoring należy do francuskiej grupy bankowej BPCE. W branży finansowej działa już od ponad 70 lat, natomiast w Polsce obecna jest od 20. Coface Poland Faktoring specjalizuje się w usługach, które przede wszystkim zmniejszają ryzyko działań handlowych. Stąd w ofercie firmy znajdziemy faktoring, windykację czy ubezpieczenia. Jak to wygląda w praktyce?

➡ Szukasz najlepszej firmy faktoringowej? Koniecznie sprawdź aktualny Ranking Firm Faktoringowych.

 

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

 

Jaką ofertę przygotował Coface Faktoring?

Coface Poland Faktoring to przede wszystkim usługa finansowania faktur dla małych i dużych przedsiębiorstw. Dzięki faktoringowi przedsiębiorcy na bieżąco otrzymują środki, nawet jeśli na co dzień wystawiają faktury o odroczonym terminie płatności. W ten sposób wiele firm jest w stanie zachować płynność finansową, jednocześnie idąc na rękę kontrahentom.
Co ważne, Coface Poland Factoring oferuje kilka rodzajów faktoringu. Jest to m.in. faktoring:

  • niepełny bez regresu,
  • pełny,
  • eksportowy,
  • odwrotny.
  • Ponadto, w Coface można skorzystać również z usługi jednorazowego wykupu faktur.

 

Faktoring niepełny od Coface Poland Factoring

Faktoring niepełny to jedna z podstawowych usług dostępnych w Coface Poland. W tym przypadku ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Oznacza to, że w przypadku gdy kontrahent nie opłaci faktury w terminie, to przedsiębiorca będzie musiał zwrócić faktorowi zaliczkę faktoringową.

Z tego względu usługa faktoringu niepełnego od Coface Poland Faktoring sprawdzi się, gdy przedsiębiorca na co dzień współpracuje ze sprawdzonymi i rzetelnymi partnerami biznesowymi. Po prostu w takim przypadku ryzyko tego, że kontrahent nie opłaci faktury, jest odpowiednio mniejsze.

 

Faktoring pełny od Coface

Co jednak w sytuacji, gdy dany przedsiębiorca często współpracuje z nowymi kontrahentami i nie ma pewności, czy może liczyć na terminowe opłacenie faktury? Wówczas lepiej postawić na faktoring pełny od Coface Poland Factoring.

Przy faktoringu pełnym to Coface przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta. To oznacza, że przedsiębiorca, który korzysta z takiej usługi, nie musi przejmować się tym, czy dana faktura zostanie opłacona na czas. Co ważne, Coface Poland Faktoring oferuje dwa wariantu faktoringu pełnego. Z jednej strony jest to wariant klasyczny, który poza samym finansowaniem faktur obejmuje również ubezpieczenie. Drugą opcją jest faktoring pełny w wersji „complete”. W tym przypadku sam faktoring, jak i ubezpieczenie są indywidualnie dopasowywane do potrzeb przedsiębiorcy, który z takiej usługi chce skorzystać.

Dodajmy jeszcze, że w ramach faktoringu pełnego można także finansować faktury wystawiane zagranicznym kontrahentom w obcej walucie. Wówczas mamy do czynienia z faktoringiem ekspresowym (więcej informacji na temat faktoringu eksportowego i faktoringu importowego znajdziesz tutaj).

 

Faktoring odwrotny świadczony przez Coface

Faktoring odwrotny lub jak niektórzy mówią faktoring odwrócony, to usługa finansowania zakupów. W tym przypadku firma faktoringowa opłaca w imieniu przedsiębiorcy fakturę, którą ten dostał od swojego dostawcy. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi od razu płacić za zakupiony towar. Zamiast tego w późniejszym terminie rozlicza się już bezpośrednio z Coface Poland Faktoring.

Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane, gdy przedsiębiorca musi regularnie kupować materiały czy półprodukty, z których wytwarza własne towary na sprzedaż. Wówczas może sfinansować ich zakup, nawet jeśli aktualnie nie dysponuje odpowiednią gotówką. Dzięki temu proces produkcji będzie przebiegał bez żadnych zakłóceń.

➡ Uważasz, że faktoring odwrotny to coś dla Ciebie i Twojej firmy? Sprawdź nasze zestawienie najlepszych ofert faktoringu odwrotnego.

 

Jednorazowy wykup faktur

Poza zwykłym faktoringiem w Coface można również skorzystać z jednorazowego wykupu faktur. W tym przypadku finansowanie dotyczy konkretnej sytuacji, która nie powtarza się w czasie. Z takiego rozwiązania warto korzystać, gdy przedsiębiorca rzadko wystawia faktury o odroczonym terminie płatności.

 

Czy warto korzystać z usług Coface Poland Faktoring? Opinia na temat oferty.

Coface Poland Faktoring oferuje podstawowe usługi związane z finansowaniem faktur i zakupów. Oferta tej firmy jest prosta i bardzo konkretna. Poza tym Coface Poland Faktoring jest jednym z liderów branży faktoringowej, który cieszy się nienaganną opinią. Poza tym warunki współpracy są atrakcyjne i dopasowane do potrzeb polskich przedsiębiorców.

➡ Szukasz odpowiedniej firmy faktoringowej? Zapoznaj się również z ofertą faktoringu Faktoria.

Faktoring to jeden z prostszych sposobów na zapewnienie płynności finansowej w firmie. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy mogą oferować późniejsze terminy płatności, mając jednocześnie środki na bieżące wydatki firmy.

4.7/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *