Faktorama – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Faktorama – Faktoring

 

logo firmy faktoringowej Faktorama

Czekanie na opłacenie faktur przez kontrahentów to zmora wielu przedsiębiorców. Niestety nie zawsze da się od tego uciec, szczególnie gdy w danej branży jest spora konkurencja, a każda firma walczy o zlecenia. Jednak dzięki usłudze finansowania faktur, możesz zaoferować kontrahentowi fakturę z odroczonym terminem płatności, a jednocześnie mieć środki na bieżące wydatki w firmie. Sprawdźmy zatem, na czym polega usługa faktoringu od Faktoramy.

Skorzystaj z faktoringu

Czym jest Faktorama?

Faktorama to firma faktoringowa, która działa na polskim rynku od 2013 roku. W swojej ofercie posiada instrumenty, które pozwalają firmom zachować płynność finansową. Poza tym Faktorama świadczy usługi na rzecz inwestorów, odbiorców oraz Jednostek Samorządu. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega oferta Faktoramy. 

Jedną z podstawowych usług, jakie oferuje przedsiębiorcom Faktorama jest faktoring. Polega on na finansowaniu faktur o odroczonych terminach płatności, dzięki czemu przedsiębiorcy otrzymują zapłatę zaraz po sprzedaniu towaru czy wykonaniu usługi. W ten sposób kontrahent może opłacić fakturę w późniejszym terminie, ale przedsiębiorca od razu posiada środki, które pozwolą mu pokryć bieżące wydatki w firmie.

 

Dlaczego warto korzystać z faktoringu?

Dla przedsiębiorcy chyba nie ma ważniejszej kwestii niż zachowanie płynności finansowej. A jest to możliwe tylko wtedy, gdy firma posiada środki na koncie, a nie pieniądze zamrożone w fakturach. Niestety obecnie wielu kontrahentów domaga się faktur o odroczonych terminach płatności. Z kolei niewielu przedsiębiorców stać na to, aby współpracować tylko z tymi firmami, które płacą z góry bądź od razu po otrzymaniu faktury. A to oznacza spore problemy dla przedsiębiorcy, który musi opłacić podatki, rozliczyć się z pracownikami, spłacić dostawców oraz zapłacić inne swoje zobowiązania. Skąd wziąć na to środki?

Właśnie do tego służy usługa faktoringu. Po prostu dzięki współpracy z firmą faktoringową taką jak Faktorama przedsiębiorca szybko otrzymuje gotówkę, którą może przeznaczyć na potrzeby własnej firmy.

 

Czy faktoring to rozwiązanie dla każdej firmy?

Zacznijmy od tego, że faktoring, na przykład z Faktoramy, to usługa dla tych przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury o odroczonym terminie płatności. Nie ma przy tym znaczenia, czy tych faktur jest wiele i jaka znajduje się na nich kwota. Po prostu obecnie działa tyle różnorodnych firm faktoringowych, że każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć najlepszą usługę dla siebie. Dotyczy to zarówno mikroprzedsiębiorców, średnich firm, jak i dużych korporacji.

Dodajmy jeszcze, że z usług faktoringu mogą skorzystać nie tylko firmy działające na polskim rynku. Dlatego też bez trudu znajdziesz firmę faktoringową, która sfinansuje faktury w przypadku zagranicznych kontrahentów.

➡ Współpracujesz z zagranicznymi partnerami biznesowymi? Sprawdź, na czym polega faktoring eksportowy i faktoring importowy.

 

Jak znaleźć najlepszą firmę faktoringową?

Znalezienie najlepszej firmy faktoringowej faktycznie nie jest najłatwiejszym zdaniem. Z jednej strony wybór takich firm jest ogromny, a z drugiej i sama usługa jest bardzo zróżnicowana. Dlatego w pierwszym kroku zastanów się jakiego rodzaju faktoringu możesz potrzebować, a następnie poszukaj firmy, która wpisze się w Twoje kryteria. Wówczas będziesz miał pewność, że faktoring przyniesie Ci same korzyści.

➡ Szukasz sprawdzonego i taniego faktoringu? Sprawdź, jak znaleźć najtańszy faktoring.

 

sprawdź także nasz

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Skąd wzięła się popularność faktoringu?

Faktoring stał się tak popularny wśród przedsiębiorców przede wszystkim dlatego, że wielu z nich regularnie wystawia faktury o odroczonych terminach płatności. Jednak to uproszczone formalności i elastyczność tej usługi sprawiły, że jest ona dostępna właściwie dla każdej firmy, czego nie da się powiedzieć na przykład o kredycie. Dlatego też wiele firm decyduje się na faktoring, ponieważ jest to prostsza i wygodniejsza forma dodatkowego finansowania niż różne rodzaje pożyczek bankowych.

➡ Zależy Ci na dobrej ofercie faktoringowej? Sprawdź Firmy Faktoringowe w Krakowie.

Jeśli masz dość czekania na zapłatę od kontrahentów, postaw na faktoring. Takie firma jak Faktorama oferują szeroki wybór usług w tym zakresie, dzięki czemu na pewno znajdziesz faktora, który zapewni Ci warunki finansowania, jakich potrzebujesz.

 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *