Smart Faktor – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Smart Faktor – Faktoring

 

logo firmy faktoringowej Smart Faktor

Szukasz sposoby na zachowanie płynności finansowej? Chcesz zaoferować kontrahentom atrakcyjne warunki współpracy bez konieczności obniżania ceny? Postaw na faktoring od Smart Faktor i ciesz się opłaconą fakturę nawet do godziny od przekazania jej firmie faktoringowej.

Skorzystaj z faktoringu

Czym jest Smart Faktor?

Smart Faktor to nowoczesna firma, która specjalizuje się w technologiczno-finansowych rozwiązaniach z zakresu finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw. Głównym produktem, który oferuje swoim klientom, jest limit faktoringowy oraz ubezpieczenie należności handlowych. Dodajmy jeszcze, że Smart Faktor pomaga firmom działającym w samej Polsce, jak i w pozostałych krajach Europy. Dzięki rozwiązaniom stworzonym przez Smart Faktor, przedsiębiorcy mogą utrzymać płynność finansową, a także zapewnić sobie szybszy i pewniejszy rozwój na gruncie swojej branży.

➡ Szukasz najlepszej oferty finansowania faktur? Sprawdź aktualne porównanie oferty firm faktoringowych.

 

Na czym polega oferta Smart Faktor?

Smart Fakor oferuje swoim klientom dwie kluczowe usługi. Jedną z nich jest limit faktoringowy, a drugą ubezpieczenie należności handlowych. Przyjrzymy się bliżej każdej z nich.

 

Na czym polega limit faktoringowy od Smart Faktor?

Limit faktoringowy od Smart Faktor polega na zawarciu umowy, dzięki której przedsiębiorca może przekazywać do Smart Faktor wybrane faktury sprzedaży do finansowania. Następnie faktor przelewa na konto przedsiębiorcy odpowiednią sumę i czeka na opłacenie faktury przez jego kontrahenta. A w tym czasie przedsiębiorca ma pieniądze do swojej dyspozycji i może przeznaczyć je na własne zobowiązania czy niezbędne firmowe wydatki.

Co ważne, w przypadku limitu faktoringowego przedsiębiorca może finansować tylko wybrane faktury. Poza tym firma faktoringowa nie wprowadza żadnych limitów koncentracji, a do tego samodzielnie wprowadza faktury do systemu.

Co ważne, Smart Faktor oferuje swoim klientom dwa rodzaje limitu faktoringowego: uproszczony oraz pełny. Na czym polega każdy z nich?

W ramach limitu faktoringu uproszczonego (FAST) przedsiębiorca może liczyć na finansowanie do 500 000 zł, a pieniądze trafiają na jego konto w ciągu 24 godzin od przekazania faktury. Jednak jeśli zdecyduje się na limit faktoringowy uproszczony w wariancie express, otrzyma zaliczkę faktoringową nawet w ciągu 1 godziny. Dodajmy jeszcze, że zaliczka może wynieść od 35 do 90% wartości faktury sprzedażowej.

Z kolei limit faktoringowy pełny (KORPO) to finansowanie w wysokości aż do 50 000 000 zł. W tym przypadku zaliczka faktoringowa wynosi do 95%. Poza tym Smart Faktor przyjmuje faktury z terminem płatności wynoszącym do 180 dni. Usługa limitu pełnego nie wymaga twardych zabezpieczeń, a obsługa finansowania odbywa się elektronicznie. Dodajmy jeszcze, że w przypadku limitu pełnego przedsiębiorca może skorzystać z ochrony od niewypłacalności.

➡ Zastanawiasz się, czy faktoring to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy? Sprawdź, w jakich branżach sprawdzi się faktoring.

 

Na czym polega ubezpieczenie należności w Smart Faktor?

Ubezpieczenie należności handlowych pozwala zabezpieczyć firmę przed brakiem płatności ze strony kontrahenta w przypadku faktur o odroczonych terminach płatności. Korzystając z tej usługi, przedsiębiorca chroni się nie tylko przed utratą płynności finansowej, ale i ewentualnym bankructwem.
Decydując się na ubezpieczenie należności handlowych w Smart Faktor przedsiębiorca może liczyć na:

  • ocenę i bieżące monitorowanie wiarygodności płatniczej kontrahentów,
  • windykację ubezpieczonych należności,
  • wypłatę odszkodowania, jeśli windykacja nie przyniesie zakładanych rezultatów.

 

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia należności w Smart Faktor?

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenie należności to sposób na obniżenie kosztów. Po pierwsze samą składkę ubezpieczeniową można odliczyć od kosztów uzyskania przychodu. Po drugie dzięki niej unikasz kosztów związanych z gwarancją zwrotu zaliczki czy też innych opłat, jakie wiążą się z ustanawianiem zabezpieczeń niefinansowych ze względu na ryzyko niewypłacalności kontrahenta.

Poza tym ubezpieczenie nierówności poprawi rentowność Twojej firmy. Wszystko dlatego, że korzystając z takiego ubezpieczenia, nie musisz stosować innych zabezpieczeń, takich jak akredytywy czy gwarancje. Do tego ubezpieczenie należności pozwala zrezygnować z upustów cenowych oraz negocjować wyższe stawki. Ponadto dzięki potencjalnemu odszkodowaniu jesteś chroniony przed nieplanowanymi stratami.

Ubezpieczenie należności służy także zwiększeniu sprzedaży. Wynika to z faktu, że jesteś w stanie zaoferować potencjalnym kontrahentom lepsze warunki współpracy, takie jak wydłużenie terminu płatności czy rezygnacja z dodatkowych zabezpieczeń.
Co jednak najważniejsze, ubezpieczenie należności pomaga Ci w zachowaniu płynności finansowej, bez względu na sytuację kontrahentów.

➡ Nie wiesz, która oferta faktoringowa będzie dla Ciebie najlepsza? Skorzystaj z usług brokera faktoringowego.

W Smart Faktor możesz liczyć na wysoki limit faktoringowy oraz błyskawiczny dostęp do gotówki za sprzedane faktury. Jeśli nie chcesz czekać na zapłatę od kontrahentów, a jednocześnie zależy Ci na zaoferowaniu im atrakcyjnych warunków współpracy, usługa faktoringu sprawdzi się idealnie.

 

zachęcamy także aby sprawdzić nasz

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

5/5 - (5 votes)

Jedna odpowiedź

  1. Klient pisze:

    Bardzo miłe zaskoczenie, indywidualne podejście i miła obsługa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *