Kredyty dla firm – Wrocław

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Kredytów Dla Firm – Wrocław

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
logo Velo Bank
🥉 Velo Bank
- kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

Chcesz rozwijać własną firmę we Wrocławiu? Nie masz wyjścia, musisz zacząć inwestować w jej rozwój. Tylko w ten sposób jest w stanie nadążyć za dynamicznie zmieniającym się rynkiem i pędzącą konkurencją. Skąd masz jednak wziąć na to środki? Wielu wrocławskich przedsiębiorców ma z tym problem. Jednak z pomocą przychodzą im banki i ich oferty kredytów dla firm we Wrocławiu.

 

Na czym polega kredyt dla firm we Wrocławiu?

Kredyt dla firm we Wrocławiu to rodzaj finansowania, jakie banki oferują klientom, prowadzącym działalność gospodarczą. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na bieżący lub inwestycyjny cel przedsiębiorstwa, ściśle związany z jego działalnością. Bank przyznaje wrocławskiemu przedsiębiorcy określoną sumę pieniędzy, a ten następnie oddaje ją bankowi wraz z odsetkami i prowizją w ustalonym terminie.

 

Co powinna zawierać umowa o kredyt dla firm?

Podstawą wypłaty środków przez bank w ramach kredytu dla firm we Wrocławiu jest umowa kredytowa. Taka umowa musi mieć formę pisemną, a do tego powinny się w niej znaleźć następujące elementy:

 • strony umowy,
 • cel kredytu dla firm we Wrocławiu,
 • wysokość kredytu dla firm,
 • zasady przyznania kredytu dla firm,
 • termin spłaty kredytu dla firm,
 • oprocentowanie i wysokość prowizji,
 • warunki zmiany i rozwiązania umowy kredytowej,
 • zabezpieczenie kredytu dla firm,
 • regulacje na temat ewentualnej kontroli spłaty i wykorzystania kredytu dla firm,
 • sposób udostępnienia określonej kwoty kredytobiorcy.

 

Kredyt dla firm a zdolność kredytowa

Choć obecnie niemalże każdy bank we Wrocławiu posiada w swojej ofercie kredyt dla firm, to nie każdy wrocławski przedsiębiorca będzie mógł z nich skorzystać. Wszystko zależy od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Im zdolność kredytowa będzie wyższa, tym większą kwotę kredytu dla firm można uzyskać.

A czym jest zdolność kredytowa? To po prostu ocena, czy danego przedsiębiorcę stać na kredyt dla firm. Analizując zdolność kredytową firmy, bank sprawdza, czy jest ona w stanie generować takie zyski, aby każdego miesiąca spłacać kolejną ratę kredytu. I do tego bank dostosowuje kwotę kredytu dla firm, jaką może uzyskać wrocławski przedsiębiorca.

Jednak jeśli zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, aby otrzymać kredyt dla firm w odpowiedniej wysokości, wrocławski przedsiębiorca zawsze może zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki, poręczenia, czy gwarancji bankowej.

 

Jakie są rodzaje kredytów dla firm?

Mówiąc o kredytach dla firm we Wrocławiu, mamy tak naprawdę na myśli kilka różnych produktów bankowych. Oznacza to, że wrocławscy przedsiębiorcy mogą wybierać spośród:

Powyższe kredyty różnią się między sobą dostępnością, wysokością dofinansowania, okresem kredytowania i kosztami.

 

Kredyty dla nowych firm we Wrocławiu

Choć banki we Wrocławiu chętnie udzielają kredytów dla firm, to nie zawsze dotyczy to przedsiębiorców, którzy od niedawna działają na rynku. Jeszcze kilka lat temu nowe firmy we Wrocławiu miały problem ze znalezieniem niezbędnego dofinansowania. Jednak obecnie mogą one skorzystać z ofert kredytów dla nowych firm.

To specjalne produkty bankowe, które przeznaczone są dla wrocławskich przedsiębiorców, którzy działają na rynku krócej niż 6-12 miesięcy. Poza tym tego typu dofinansowanie dostępne jest dla przedsiębiorców, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją działalność. W ten sposób banki zapewniają nim nie tylko niezbędne środki na start, ale i pomagają załatwić formalności związane z założeniem i zarejestrowaniem firmy we Wrocławiu.

 

Ile kosztuje kredyt dla firm we Wrocławiu?

Jedno z najczęstszych pytań o kredyty dla firm we Wrocławiu dotyczy kosztów takiego dofinansowania. Dokładna cena kredytu zależy od kilku czynników, m.in. rodzaju kredytu i formy jego spłaty, wysokości pożyczanej kwoty, okresu kredytowania i ewentualnego zabezpieczenia pożyczanej kwoty.

Poza tym na koszt kredytu dla firm składa się kilka innych opłat. Są to m.in.:

 • oprocentowanie,
 • prowizja banku,
 • marża banku,
 • ubezpieczenie kredytu.

Warto pamiętać, że wysokość każdej z tych opłat można z bankiem negocjować. Szczególnie dotyczy to firm o bardzo dobrej zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej. W takim przypadku bank może obniżyć niektóre z tych opłat, a nawet z nich zrezygnować.

Poza tym wrocławskie banki czasami oferują kredyty dla firm w ramach promocji, dzięki czemu np. prowizja banku obniżana jest do 0 zł.

Kredyt dla firm to często jedyny sposób, aby finansować rozwój firmy lub jej bieżące utrzymanie. Na szczęście wiele banków posiada w swojej ofercie produkty bankowe, które idealnie wpasowują się w potrzeby i możliwości wrocławskich przedsiębiorców. Natomiast najlepszych ofert kredytowych warto szukać w Rankingu Kredytów dla Firm, który pozwala na błyskawicznie porównanie wielu propozycji kredytowych.

 

➡ Zobacz także oferty faktoringu we Wrocławiu

 

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Kredyty dla firm lokalnie » Kredyty dla firm – Wrocław
5/5 - (2 votes)