Faktoring Wrocław

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Faktoring Wrocław

I. Faktoring dla małych firm – Wrocław:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Wrocław:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Wrocław:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej we Wrocławiu:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

Finansowanie faktur, czyli usługa faktoringu zyskuje coraz więcej zwolenników wśród wrocławskich przedsiębiorców. Co więcej, faktoring we Wrocławiu zaczyna być poważną konkurencją dla bardziej tradycyjnych metod finansowania firm. Na czym polega ta usługa?

 

Faktoring – sposób na brak środków na firmowym koncie wrocławskich firm

Faktoring stanowi dla wrocławskich firm bardzo skuteczne narzędzie finansowe. To usługa, która idealnie wpisuje się w aktualne warunki gospodarcze. W czasach, gdy podstawę biznesu wielu wrocławskich przedsiębiorstw stanowią faktury z odroczonym terminem płatności, faktoring jest wręcz niezastąpiony.

Idea faktoringu we Wrocławiu polega na udzielaniu krótkoterminowego finansowania przedsiębiorcom przez firmy faktoringowe. W usłudze tej występują strony. Jest to faktor, czyli firma faktoringowa z Wrocławia. Drugą stroną jest faktorant, czyli przedsiębiorca. Zarówno faktor, jak i faktorant odgrywają rolę aktywną. Trzecią stroną faktoringu we Wrocławiu jest kontrahent, który nabył towar lub wykupił usługę od przedsiębiorcy. Jego rola w tym przypadku jest pasywna.

Faktoring we Wrocławiu polega na tym, że faktorant wystawia kontrahentowi fakturę z odroczonym terminem płatności, którą następnie przekazuje faktorowi. Ten ostatni finansuje taką fakturę, przejmując na siebie wierzytelność z niej wynikającą.

Z usług faktoringu we Wrocławiu korzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa produkcyjne oraz handlowe, którym brakuje kapitału obrotowego. Do najczęstszych klientów faktoringu we Wrocławiu należą firmy, które wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Dzięki tej usłudze są oni w stanie zachować płynność finansową własnej firmy, rozwijać ją i zwiększać jej obroty.

 

Rodzaje faktoringu we Wrocławiu

Choć faktoring we Wrocławiu wydaje się nieskomplikowaną usługą, to w rzeczywistości kryje się pod tym pojęciem kilka różnych produktów finansowych.

Wrocław faktoring pełny i niepełny

Przede wszystkim przedsiębiorcy we Wrocławiu mogą skorzystać z faktoringu pełnego, w którym dochodzi do przejęcia przez firmę faktoringową ryzyka braku zapłaty ze strony kontrahenta. Jeśli jednak faktor nie jest w stanie znaleźć wystarczających informacji o firmie, której została wystawiona faktura, to skorzystanie z tego rodzaju faktoringu we Wrocławiu będzie utrudnione.

Zamiast tego wrocławscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z faktoringu niepełnego, w którym nie dochodzi do przejęcia na siebie ryzyka przez firmę faktoringową. To jeden z prostszych i łatwo dostępnych rodzajów faktoringu.

Faktoring cichy i jawny Wrocław

Poza tym faktoring we Wrocławiu możemy podzielić na faktoring jawny i faktoring cichy. W tym pierwszym przypadku kontrahent jest powiadamiany o przejęciu wierzytelności przez firmę faktoringową. Natomiast w ramach faktoringu cichego, jak sama nazwa sugeruje, kontrahent nie otrzymuje informacji o tym, że przedsiębiorca przekazał fakturę faktorowi. Z faktoringu cichego, zwanego też tajnym wrocławscy przedsiębiorcy korzystają, gdy boją się o relacje z własnymi odbiorcami.

Mikrofaktoring Wrocław

Warto także wspomnieć, że wrocławscy przedsiębiorcy mogą także skorzystać z tzw. mikrofaktoringu, czyli usługi finansowania faktur dopasowanej do potrzeb i możliwości niewielkich firm, a nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. W takim przypadku przedsiębiorcy z Wrocławia mogą przekazywać faktorowi nawet pojedyncze faktury na niewysokie kwoty.

 

Korzyści z faktoringu we Wrocławiu

Korzystanie z faktoringu przez firmy we Wrocławiu przede wszystkim poprawia ich płynność finansową. Jest to kluczowa kwestia dla wszystkich przedsiębiorców, bo dzięki ciągłemu dostępowi do środków dana firma może nie tylko na bieżąco regulować swoje zobowiązania, ale i inwestować we własny rozwój.

Faktoring pozwala także na zwiększenie obrotów wrocławskich przedsiębiorstw. Po prostu firma, zamiast zamrażać pieniądze w fakturach, ma do dyspozycji żywą gotówkę, którą może przeznaczyć na finansowanie realizacji nowych zleceń, zwiększanie produkcji czy inwestowanie w nowe rozwiązania.

Poza tym, jeśli dany przedsiębiorca korzysta z faktoringu, może spokojnie oferować swoim kontrahentom odpowiednio długie terminy płatności. Dzięki temu jest bardziej konkurencyjny i może liczyć na obsługę większej liczby klientów.

Korzystanie z Faktoringu we Wrocławiu poprawia także wizerunek i reputację przedsiębiorcy. Jako że firma zawsze ma środki na koncie, może terminowo rozliczać się z pracownikami oraz własnymi dostawcami. W ten sposób firma może wynegocjować lepsze warunki zakupu surowców. Co więcej, płacąc zawsze na czas i zawsze mając środki na firmowym koncie, buduje się zdolność kredytowa. Dzięki temu przedsiębiorcy z Wrocławia mogą liczyć na lepsze warunki kredytów dla firm czy kredytów inwestycyjnych.

Z faktoringu chce korzystać coraz więcej wrocławskich przedsiębiorców. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą z kolei firmy faktoringowe, które oferują różne rodzaje usług związanych z finansowaniem faktur. Dzięki temu zarówno większe, jak i mniejsze firmy mogą korzystać z faktoringu we Wrocławiu.

 

➡ Sprawdź również oferty kredytów dla firm we Wrocławiu

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Wrocław
4.9/5 - (8 votes)