Faktoring Gliwice

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Gliwice

I. Faktoring dla małych firm – Gliwice:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Gliwice:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Gliwice:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Gliwicach:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

Faktury z odroczonym terminem płatności zabijają płynność finansową Twojej firmy? Masz dość tego, że w każdym miesiącu gonisz za gotówką, z której opłacisz bieżące wydatki w firmie? Nie chcesz więcej świecić oczami przed pracownikami i dostawcami? Wybierz faktoring w Gliwicach i zapomnij o problemach z płynnością finansową firmy. Sprawdź, na czym polega usługa finansowania faktur.

 

Prowadzisz firmę w Gliwicach? Poznaj usługę faktoringu

Czy łatwo jest dzisiaj znaleźć kontrahenta? Wielu przedsiębiorców nie ma z tym żadnego problemu. Gorzej z tym, aby nawiązać współpracę z firmą, która nie wymaga faktur o odroczonym terminie płatności. Niestety coraz więcej przedsiębiorców zmuszonych jest czekać nawet 90 dni na zapłatę za sprzedany towar czy wykonaną usługę. Na szczęście dzięki faktoringowi w Gliwicach można temu zapobiec. Jak?

Otóż faktoring w Gliwicach to coraz bardziej popularna usługa finansowania faktur. Polega ona na tym, że to firma faktoringowa wypłaca przedsiębiorcy należności za wystawioną fakturę, a kontrahent rozlicza ją w późniejszym terminie. Jak wygląda to w praktyce?

 

Jak działa faktoring w Gliwicach?

W przypadku faktoringu mamy do czynienia z trzema stronami. Są to:

  • faktor, czyli firma faktoringowa,
  • faktorant, czyli np. gliwicki przedsiębiorca wystawiający fakturę o odroczonym terminie płatności,
  • dłużnik faktoringowy, czyli kontrahent, który zakupił towar lub usługę od przedsiębiorcy.

W przypadku faktur o odroczonym terminie płatności, przedsiębiorca nie musi już czekać wiele dni, a nawet miesięcy na zapłatę od kontrahenta. Zamiast tego może przekazać taką fakturę do firmy faktoringowej, która niemalże natychmiast wypłaci mu gotówkę. Zazwyczaj jest to kwota w wysokości 70-100% wartości faktury brutto. Czasem kwota ta jest automatycznie pomniejszona o prowizję firmy faktoringowej (tutaj więcej o kosztach faktoringu). A co z resztą należności? Faktor wypłaci je przedsiębiorcy, gdy tylko kontrahent opłaci fakturę. Nie zmienia to jednak faktu, że przedsiębiorca niemalże od razu ma do dyspozycji większą część należności, zamiast gotówki zamrożonej w fakturach.

rynek w Gliwicach

 

Na co można przeznaczyć zaliczkę faktoringową?

Jedną z największych zalet faktoringu jest to, że uzyskane w ten sposób finansowanie Twoja gliwicka firma może przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że zaliczkę finansową można wydać na:

  • bieżącą działalność firmy,
  • zakup niezbędnych surowców,
  • spłatę własnych zobowiązań,
  • wypłacenie wynagrodzeń pracownikom,
  • opłacenie podatków i składek na ubezpieczenie.

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu? Sprawdź naszą recenzję PragmaGO i PKO Faktoring.

 

Zwrot zaliczki faktoringowej

Może się jednak zdarzyć, że kontrahent nie opłaci faktury, nawet jeśli termin jej płatności minie. Co się w takim razie stanie się z rozliczeniem z firmą faktoringową i zaliczką faktoringową? To już zależy od rodzaju faktoringu, z jakiego korzysta przedsiębiorca (więcej informacji o tym, jakie są rodzaje faktoringu, znajdziesz w tym artykule).

W przypadku faktoringu pełnego w Gliwicach to firma faktoringowa przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Oznacza to, że to sam faktor musi podejmować działania, aby odzyskać od kontrahenta należności. Jednocześnie przedsiębiorca zachowuje zaliczkę faktoringową.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku faktoringu niepełnego. Ten rodzaj faktoringu charakteryzuje się tym, że ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Jeśli jego kontrahent nie opłaci faktury na czas, to przedsiębiorca musi z własnych środków zwrócić zaliczkę faktoringową firmie faktoringową.

Z tego względu faktoring niepełny polecany jest przedsiębiorcom, którzy współpracują ze stałymi, sprawdzonymi kontrahentami. Z kolei faktoring pełny sprawdzi się, gdy firma często podejmuje współpracę z nowymi kontrahentami.

Faktoring w Gliwicach to jeden z prostszych sposobów na zachowane płynności finansowej firmy. Każdy przedsiębiorca, który wystawia faktury o odroczonym terminie płatności, szybko przekona się, jakie korzyści przynosi to rozwiązanie.

 

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Gliwice
5/5 - (2 votes)