Faktoring Katowice

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Katowice

I. Faktoring dla małych firm – Katowice:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Katowice:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Katowice:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Katowicach:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

Faktoring Katowice – czy warto z niego korzystać?

Niewypłacalność kontrahenta czy długie terminy płatności faktur to duży problem dla płynności finansowej przedsiębiorstw. Na szczęście można ograniczyć takie ryzyko. Faktoring Katowice to skuteczne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw ze Śląska.

Ryzyko niewypłacalności spędza sen z oczu wielu przedsiębiorcom. To szczególnie duży problem, gdy firma nie ma bezpiecznej poduszki finansowej, która ochroni przedsiębiorcę w czasie problemów z regulowaniem faktur przez kontrahentów. Może również pojawić się niespodziewanie konieczność sfinansowania pilnej inwestycji na rzecz nowego kontraktu. Wiele firm, nie tylko z Katowic, ale i z całej Polski, ma ten problem. Z pomocą przychodzi wtedy faktoring dla firm. To rozwiązanie coraz popularniejsze m.in. na Śląsku.

 

Faktoring Katowice – idealne rozwiązanie dla firm

Usługi faktoringowe powinien znać każdy przedsiębiorca z Katowic. To mechanizm, które potrafi rozwiązać problemy z płynnością finansową i odzyskaniem wierzytelności. To wręcz obowiązkowa usługa dla tych wszystkich, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności lub dla przedsiębiorców, których kontrahenci nie należą do najsolidniejszych i mają w zwyczaju spóźniać się z regulowaniem faktur. Usługi faktoringu pozwalają odzyskać zamrożoną w fakturach gotówkę natychmiast po wystawieniu dokumentu księgowego. Nie trzeba nawet wychodzić z biura, ponieważ jest już proponowany faktoring online. Na czym jednak polegają usługi w zakresie faktoringu?

Jak działa ta usługa?

Faktoring nie jest skomplikowaną usługą, może go oferować wiele instytucji finansowych. To najczęściej banki lub firmy faktoringowe (np. Indos SA, Faktoringbroker sp. z o.o.). Na czym jednak polega świadczenie takich usług? To po prostu finansowanie faktur przez faktora. Takie dokumenty wystawia faktorant, natomiast kontrahent staje się wtedy dłużnikiem. Przedsiębiorca z Katowic może otrzymać od razu pieniądze od faktora, a ten następnie przyjmuje zapłatę od klienta tego przedsiębiorcy zgodnie z terminem płatności. Należy podkreślić, że przedsiębiorca może skorzystać z takich usług bez zgody swojego klienta. Ważne tylko, żeby faktura nie była przeterminowana. Faktor pobierze za swoją usługę prowizję.

 

Rodzaje faktoringu w Katowicach

Faktoring w Katowicach może przybierać różne formy. Wyróżnia się przede wszystkim:

  • faktoring pełny bez regresu – to opcja, w której przedsiębiorca nie bierze odpowiedzialności za niezapłaconą przez jego klienta wierzytelność. Faktor sam musi ją odzyskać;
  • faktoring niepełny z regresem – w tym przypadku przedsiębiorca sprzedaje wierzytelność, ale ponosi odpowiedzialność, jeśli kontrahent nie ureguluje płatności. W takiej sytuacji faktorant musi sam odzyskać dług lub zwrócić pieniądze firmie faktoringowej;
  • faktoring mieszany – łączy opcje faktoringu pełnego i niepełnego. Do pewnego limitu kwotowego przedsiębiorca nie odpowiada za niezapłacone przez kontrahenta wierzytelności. Po przekroczeniu ustalonego limitu odpowiedzialność spada na przedsiębiorcę.

Przeczytaj więcej na temat faktoringu pełnego i niepełnego.

Cesja wierzytelności może zostać zakomunikowana kontrahentowi przedsiębiorcy, ale nie musi. W zależności od tego wyróżniamy:

  • faktoring jasny – kontrahent dostaje informację o przejęciu faktury przez faktoranta;
  • faktoring cichy – kontrahent nie wie o sprzedaży wierzytelności;
  • faktoring półotwarty – kontrahent dowiaduje się o przejęciu wierzytelności w chwili otrzymania wezwania do zapłaty.

Ze względu na to, w jaki sposób jest płacona wierzytelność, faktoring jest także dzielony na:

  • wymagalnościowy – gdy kontrahent dokona zapłaty, przedsiębiorca uzyskuje środki;
  • zaliczkowy – na początek płacona jest zaliczka przedsiębiorcy do 90% wartości faktury, a po jej uregulowaniu przez kontrahenta, faktor przelewa pozostałe środki;
  • dyskontowy – data zapłaty faktury przez kontrahenta nie ma znaczenia, przedsiębiorca otrzymuje pieniądze.

 

Faktoring odwrotny – na czym polega?

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z Katowic może się okazać faktoring odwrotny. Na czym polega taka usługa? Tym razem nie otrzymuje się środków z faktury wystawionej klientowi. W tym przypadku działanie faktora jest nieco inne. Wyobraźmy sobie sytuację, że firma z Katowic kupuje towar do sprzedaży lub produkty potrzebne do wykonania określonej usługi dla swojego klienta. Co, jeśli nie ma środków na finansowanie takiego zakupu? Rozwiązaniem staje się właśnie faktoring odwrotny. Wystarczy zwrócić się do firmy faktoringowej z fakturą, jaką wystawił dostawca, i to właśnie faktor ją ureguluje. Natomiast przedsiębiorca spłaca należność w określonym terminie firmie faktorowi.

Więcej na temat faktoringu odwrotnego dowiesz się z tego artykułu.

 

Czy warto finansować fakturę?

Na koniec warto zapytać raz jeszcze, czy przedsiębiorcom z Katowic opłaca się korzystać z faktoringu? Jak najbardziej! Dotyczy to zresztą firm z całej Polski. Co zyskuje się dzięki faktoringowi? Przede wszystkim przedsiębiorca nie zamraża środków w fakturach i ma błyskawicznie pieniądze do swojej dyspozycji po wystawieniu rachunku. W ten sposób zapewnia sobie płynność finansową i bezpieczeństwo finansowe własnego biznesu. To jednak nie wszystko. Korzystając z faktoringu w Katowicach, może stać się bardziej konkurencyjny na lokalnym rynku, ponieważ będzie proponował klientom dłuższe terminy płatności niż inne firmy.

Faktoring Katowice to idealne rozwiązanie dla lokalnych i ogólnopolskich firm. Taka usługa zwiększa bezpieczeństwo biznesu, czyni go bardziej konkurencyjnym, a do tego nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową. Sprawdź nasze porównanie ofert faktoringu i wybierz najlepszą dla siebie opcję w Katowicach!

 

➡ Sprawdź również ofertę kredytów dla firm w Katowicach

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Katowice
5/5 - (3 votes)