Billecta – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Billecta – Faktoring

 

logo firmy faktoringowej Billecta

[firma zaprzestała działalności operacyjnej]

 

Parametry oferty Billecta:

Opłaty od 0,04% /dzień
Limit faktoringowy do 3 mln zł
Waluty PLN, EUR, USD, GBP, CZK
Faktoring cichy Tak
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Tak

Skorzystaj z faktoringu

Prowadzisz niewielką firmę, która wystawia faktury o odroczonych płatnościach? W takim przypadku musisz szczególnie zadbać o płynność finansową swojej działalności. Pomogą Ci w tym instytucje, które specjalizują się w finansowaniu faktur i zakupów. Jedną z nich jest Billecta. Sprawdźmy zatem, jaki rodzaj faktoringu oferuje ta firma i kiedy warto z niej skorzystać.

 

Czym jest Billecta?

Billecta Poland to spółka dostarczająca nowoczesne rozwiązania w ramach faktoringu. Specjalizuje się przede wszystkim w usługach przeznaczonych dla małych i średnich firm, indywidualnych przedsiębiorców i freelancerów. Billecta należy do Savelend, czyli szwedzkiej grupy kapitałowej. Usługi faktoringowe Billecta były wcześniej świadczone pod marką Credstep.

➡ Szukasz najlepszej oferty faktoringu? Sprawdź Ranking Firm Faktoringowych.

 

Jaką ofertę ma Billecta?

Billecta przygotowała dla przedsiębiorców kilka rodzajów faktoringu, takich jak:

To jednak nie wszystko. Billecta oferuje swoim klientom również usługi z zakresu faktoringu odwrotnego, nazywanego także faktoringiem zakupowym lub faktoringiem odwróconym. Polega on na tym, że przedsiębiorca kupuje towar od swojego dostawcy, a otrzymaną fakturę przekazuje do Billecta. Następnie firma ta niemalże od razu wypłaca pieniądze dostawcy. W ten sposób przedsiębiorca jest rozliczony z kontrahentem, od którego zakupił towar, choć ze swojej kieszeni nie zapłacił ani złotówki. Zamiast tego spłaci odpowiednią kwotę w ratach bezpośrednio do Billecta.

Co ważne, oferta Billecta jest dosyć elastyczna, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dopasować harmonogram spłaty zobowiązania w ramach faktoringu do swoich potrzeb. Poza tym rozliczenie zakupów sfinansowanych przez Billecta można odroczyć nawet o 6 miesięcy.

Dodajmy jeszcze, że faktoring zakupowy od Billecta to alternatywa wobec kredytu kupieckiego. Warto sięgnąć po to rozwiązanie, szczególnie gdy dostawca nie jest skłonny do tego, aby odroczyć zapłatę za sprzedany towar.

 

Jakie faktury można sfinansować w ramach faktoringu od Billecta?

W Billecta można sfinansować faktury:

  • o odroczonym terminie płatności od 7 do 90 dni,
  • nieprzeterminowane,
  • udokumentowane i wolne od wad formalnych,
  • stwierdzające bezsporną i uznaną przez odbiorcę faktury należność.

Warto także wiedzieć, że Billecta finansuje faktury o wartości od 1500 do 300 000 zł. Poza tym Billecta może wykupić faktury w obcych walutach, takich jak SEK, EUR, USD, GBP, CZK, czy też innych.

 

Jak można skorzystać z faktoringu od Billecta?

Billecta stara się, aby wszelkie formalności związane z uzyskaniem finansowania faktur i zakupów były ograniczone do minimum. Z tego względu większość transakcji przeprowadzanych jest zdalnie, za pośrednictwem internetu, bez konieczności składania odręcznych podpisów. Z kolei umowy i regulaminy wysyłane są przez Billectę drogą elektroniczną.

Samo rozpatrzenie wniosku o finansowanie trwa w Billecta około jednego dnia roboczego. Do tego wszelkie informacje z tym związane są przekazywane klientowi na bieżąco albo telefonicznie, albo elektronicznymi środkami komunikacji. Z kolei wypłata należności na rzecz dostawcy następuje, gdy tylko Billecta pozytywnie rozpatrzy wniosek przedsiębiorcy, a on sam zaakceptuje warunki współpracy. Dzięki temu pieniądze trafią na konto dostawcy często jeszcze tego samego dnia lub w najbliższym dniu roboczym.

 

Ile kosztuje faktoring w Billecta?

W przypadku faktoringu Billecta nalicza prowizję od sfinansowanej faktury. Natomiast wysokość tej opłaty zależy od wybranej usługi faktoringowej, wartości samej faktury oraz terminu jej płatności. Prowizja Billecta ma formę dyskonta, o które pomniejszana jest nominalna wartość faktury brutto, podlegająca wypłacie na rzecz przedsiębiorcy. Poza tym Billecta nie nalicza innych opłat, a samą prowizję można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

➡ Zastanawiasz się, czy stać Cię na to, aby skorzystać z faktoringu? Sprawdź, ile kosztuje faktoring.

Faktoring to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na zachowaniu płynności finansowej. Dzięki tej usłudze można natychmiast otrzymać zapłatę za sprzedany towar lub zakupić niezbędne surowce bez sięgania po środki własne. A jeśli prowadzisz średnią lub małą firmę albo jesteś freelancerem, koniecznie sprawdź ofertę faktoringu od Billecta.

 

sprawdź także nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

2.7/5 - (10 votes)

Jedna odpowiedź

  1. Znamy realia biznesu i wiemy, co liczy się w Twojej branży w okresie odbudowy po kryzysie. Zakupów surowców, towarów czy komponentów trzeba dokonywać szybko, a dostawcy nie zawsze godzą się na kredyt kupiecki. Liczy się gotówka. Dlatego zawsze, kiedy potrzebujesz dodatkowego finansowania, możesz skorzystać z faktoringu zakupowego w Bibby FInancial Services

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *