Bonabanco – Finansowanie Firm Transportowych

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Bonabanco – Finansowanie Firm Transportowych

 

Płynność finansowa to podstawa przy wszelkiej działalności gospodarczej, ale w branży transportowej ma ona szczególne znaczenie. Wszystko przez wysokie koszty bieżące, z którymi zmagają się właściciele firm przewozowych. Ich sytuacji nie poprawia fakt, że wielu spedytorów i innych kontrahentów niechętnie płaci za zlecenia od razu po ich zrealizowaniu. Zamiast tego, w branży królują faktury o odroczonych terminach płatności. Na szczęście, dzięki współpracy z Bonabanco mali i średni przewoźnicy mogą liczyć na dodatkowe finansowanie bieżących wydatków.

Skorzystaj z faktoringu

Jakie wyzwania stoją przed firmami z branży transportowej?

Jednym z podstawowych problemów w branży transportowej jest nie tyle kwestia pozyskania kontrahenta, ile szybkie uzyskanie zapłaty za wykonaną usługę. Niestety, ale faktury o odroczonych terminach płatności to zmora wielu przedsiębiorców, a transport nie jest tu wyjątkiem. Wprost przeciwnie, jako że koszty stałe firm transportowych są bardzo wysokie, zachowanie płynności finansowej to podstawa, aby utrzymać się na rynku. W końcu bez środków na paliwo, czy terminowe opłacanie rat leasingowych przedsiębiorstwo nie będzie w stanie wykonywać zleceń i na siebie zarabiać. A z drugiej strony małe czy średnie firmy nie zawsze mają szanse na uzyskanie kredytu. I tutaj z pomocą przychodzi Bonabanco, które oferuje finansowanie:

  • leasingu dla transportu,
  • składek na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika (OCP),
  • kosztów przewoźnika,
  • zobowiązań wobec ZUS-u, US i pensji,
  • w postaci gotówki,
  • w formie pożyczki,
  • w ramach karty wielowalutowej.

Poza tym Bonabanco umożliwia firmom transportowym współpracę ze spedycjami. Jak wygląda to w praktyce?

➡ Nie wiesz, jaki faktoring jest najlepszy? Sprawdź Ranking Firm Faktoringowych.

 

Na czym polega finansowanie od Bonabanco?

Na początek przyjrzyjmy się, na jakiej zasadzie funkcjonuje finansowanie od Bonabanco. Przede wszystkim opiera się ono na dokumentach potwierdzających realizację zleceń dla kontrahentów. To na ich podstawie Bonabanco wypłaca Ci pieniądze, bądź opłaca Twoje zobowiązania. Natomiast Ty rozliczasz się w Banabanco w późniejszym terminie, oddając firmie finansowej otrzymaną od niej kwotę, powiększoną o prowizję.

➡ Szukasz sprawdzonej firmy faktoringowej? Sprawdź najlepsze oferty faktoringu w Warszawie.

W przypadku finansowania rat leasingowych, zobowiązań wobec ZUS-u, US, pensji, składek na ubezpieczenie OCP, karty wielowalutowej czy też innych kosztów Twojej firmy, możesz ustalić swój limit miesięczny. Minimalna kwota limitu w Bonabanco to 10 000 zł, a maksymalna 200 000 zł. Z kolei w przypadku usługi polegającej na wypłacie przez Bonabanco gotówki, możesz liczyć na sumę do 5000 zł miesięcznie. Kwotę tę możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez Ciebie cel.

➡ Zastanawiasz się, jak finansowanie faktur działa w praktyce? Sprawdź, czym jest limit faktoringowy.

Jeszcze inną usługą dostępną w Bonabanco jest Pożyczka Partnerka bez zabezpieczenia. Powstała ona z myślą o sytuacjach awaryjnych, takich jak niespodziewany mandat dla kierowcy, czy usterka samochodu. Dlatego też maksymalna kwota takiej pożyczki to 2000 zł, a jej termin spłaty to maksymalnie 7 dni.

 

Na czym polega klaster w Bonabanco?

Z Bonabanco współpracuje ponad 310 spedytorów, a jak wskazuje sama firma, liczba ta ciągle rośnie. Jeśli dołączysz do klastra Bonabanco, Twoja firma będzie mogła w łatwy sposób pozyskiwać od nich zlecenia. Jak to wygląda w praktyce?

Jako właściciel firmy przewozowej podajesz informacje na temat floty, jaką posiadasz oraz tras, którymi jeździsz. Z kolei spedycje zgłaszają do Bonabanco swoje zapotrzebowania na konkretne trasy i samochody. Jako członek takiego klastra uzyskujesz dostęp do tych informacji, a jeśli jesteś zainteresowany realizacją danego zlecenia, Bonabanco połączy Cię ze spedycją. Oczywiście szczegółowe warunki współpracy ustalasz ze zleceniodawcą. Co więcej, środki za wykonanie zlecenia otrzymasz w ciągu 24 godzin. Dodajmy jeszcze, że spedytorzy z klastra Bonabanco poszukują przewoźników na trasach krajowych i międzynarodowych. 

➡ Prowadzisz firmę transportową? Sprawdź, kiedy warto skorzystać z faktoringu dla transportu.

Dzięki finansowaniu od Bonabanco możesz w prosty sposób nie tylko zadbać o płynność finansową swojej firmy, ale i zyskać dodatkowe zlecenia. Jeśli działasz w branży transportowej i masz dość czekania na zapłatę od kontrahentów, oferta Bonabanco może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

sprawdź także nasz

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

4/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *