Indos – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Indos – Faktoring

 

Indos faktoring logo

 

Masz dość oczekiwania na płatności od kontrahentów? Najwyższy czas rozejrzeć się za firmą faktoringową, która oferuje finansowanie faktur o odroczonych terminach płatności. Jedną z nich jest Indos. W dzisiejszym artykule przybliżamy ofertę tej firmy faktoringowej.

Skorzystaj z faktoringu

Faktoring od Indos

Wybór firmy faktoringowej nie jest łatwą sprawą (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule). Wynika to z dwóch kwestii. Po pierwsze, w Polsce działa wiele firm faktoringowych, także wybór jednej z nich może przyprawić o zawrót głowy. Po drugie, pod pojęciem faktoringu kryje się tak naprawdę cały wachlarz usług związanych z finansowaniem faktur. I choć stojący za nimi mechanizm jest taki sam, to różnice w szczegółach poszczególnych usług sprawiają, że różne rodzaje faktoringu będą w danej firmie sprawdzały się lepiej bądź gorzej.

Również oferta faktoringowa w Indos Faktoring jest zróżnicowana. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ firma ta już od ponad 25 lat działa na polskim rynku. Początkowo specjalizowała się przede wszystkim w obrocie wierzytelnościami i windykacji. Obecnie Indos jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych i oferuje swoim klientom różne rodzaje finansowania działalności. Jednak podstawową usługą dostępną w Indos jest właśnie finansowanie faktur czyli faktoring.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla małych firm

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

Faktoring dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

Jak wygląda oferta faktoringowa od Indos?

Indos Faktoring oferuje przedsiębiorcom kilka rodzajów faktoringu. Są to:

 • faktoring pełny (bez regresu),
 • faktoring niepełny (z regresem) jawny,
 • faktoring niepełny (z regresem) cichy,
 • faktoring odwrócony.

Poza finansowaniem faktur i zakupów Indos świadczy także usługi związane z kontrolą kontrahentów i należności, monitoringiem płatności, księgowaniem należności objętych faktoringiem oraz raportowaniem stanu rozliczeń.

Z kolei przedsiębiorcy, korzystający z usług Indos, mogą monitorować stan należności i wierzytelności dzięki specjalnej platformie internetowej.

 

Jakie są warunki finansowania faktur w Indos Faktoring?

Z faktoringu w Indos Faktoring mogą korzystać zarówno małe i średnie firmy, jak i duże korporacje. Poza tym Indos Faktoring obsługuje również mikroprzedsiebiorców. Co więcej, z usługi finansowania faktor mogą skorzystać przedsiębiorcy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

W zależności od potrzeb firma faktoringowa oferuje swoim klientom limit faktoringowy w wysokości od 30 000 do 3 000 000 zł (o tym, czym jest limit faktoringowy, dowiesz się z tego artykułu). Po przekazaniu faktury do firmy faktoringowej przedsiębiorca w ciągu 24 godzin otrzyma zaliczkę w ramach swojego limitu faktoringowego. Zazwyczaj wynosi ona 90-95% wartości brutto faktury. Pozostała kwota wpływanie na konto przedsiębiorcy, gdy jego kontrahent opłaci fakturę o odroczonym terminie płatności.

Indos Faktoring podkreśla, że nie stawia swoim klientom ograniczeń co do liczby faktur czy odbiorców oraz wysokości uzyskiwanych obrotów.

 

Ile kosztuje faktoring w Indos Faktoring?

Dokładny koszt usługi faktoringowej w Indos zależy od kilku czynników. Są to:

 • wiarygodność zarówno przedsiębiorcy, jak i jego kontrahenta,
 • jakość zabezpieczeń transakcji,
 • liczba płatników faktoringowych,
 • wysokość limitu finansowania,
 • wysokość wypłacanej zaliczki.

Prowizja pobierana przez Indos Faktoring jest niższa, jeśli parametry takie jak wiarygodność, liczba płatników faktoringowych oraz wysokość limitu faktoringowego są wyższe. Z kolei wyższa prowizja będzie związana z niską jakością zabezpieczeń transakcji oraz wysoką zaliczką.

Ogólnie rzecz biorcą koszt faktoringu w Indos Faktoring to:

 • odsetki od 0,05 do 0,08% wartości faktury,
 • jednorazowa opłata przygotowawcza od 0 do 3% przyznanego limitu faktoringowego.

Opłata przygotowawcza pobierana jest z pierwszej zaliczki, jaką otrzymuje przedsiębiorca, korzystający z faktoringu.

Co ważne, Indos nie nalicza żadnych dodatkowych opłat czy prowizji. Przedsiębiorcy nie muszą również uiszczać żadnej opłaty ryczałtowej, ponieważ za korzystanie z faktoringu płacą z dołu za faktyczny czas i wysokość kwoty finansowania.

Chciałbyś skorzystać z faktoringu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się, jakie koszty wiążą się standardowo z tą usługą.

 

Dlaczego warto wybrać faktoring od Indos Faktoring?

Ogromną zaletą faktoringu od Indos Faktoring jest to, że firma nie stawia przedsiębiorcom wymagań związanych z branżą (tutaj więcej o tym jak faktoring sprawdza się w różnych branżach), w której działają, wielkością obrotów, czy okresem, od jakiego działają na rynku. Poza tym z usług Indos Faktoring mogą bez problemu skorzystać firmy, które nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt dla firm w banku.

Warto także podkreślić, że oferta faktoringu w Indos Faktoring jest na tyle szeroka, że większość przedsiębiorców będzie w stanie dopasować ją do swoich potrzeb. Dotyczy to zarówno firm, którym zależy na wieloletniej współpracy, jak i tym, którzy potrzebują sfinansować jedną transakcję.

Dodatkowo Indos Faktoring działa błyskawicznie i już w ciągu 24 godzin przekazuje pieniądze na konto przedsiębiorcy. Poza tym większość formalności związanych faktoringiem można załatwić zdalnie. Jedynie pierwsza umowa wymaga sporządzania papierowego dokumentu.
Indos Faktoring podkreśla także, że jest otwarta na wszelkie negocjacje dotyczące warunków współpracy. Dzięki temu koszt faktoringu jest idealnie dopasowany do usługi, z której faktycznie korzysta przedsiębiorca.

Indos Faktoring to kolejna firma faktoringowa, która na polskim rynku działa od ponad 25 lat. Jej największą zaletą jest elastyczność i szeroki wachlarz usług faktoringowych, które można dopasować do własnych potrzeb. Jeśli chcesz jeszcze dokładnie poznać ofertę Indos Faktoring, możesz ją porównać w naszym Rankingu Firm Faktoringowych.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *