Mennica Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Mennica Faktoring

 

Mennica Faktoring logo

Masz dość czekania na przelewy od kontrahentów? Co miesiąc zastanawiasz się, skąd wziąć gotówkę na opłacenie własnych dostawców, pracowników i pokrycie innych kosztów, związanych z prowadzeniem firmy? Najwyższy czas, abyś odmroził gotówkę i poprawił płynność finansową swojej firmy. Czy pomoże Ci w tym usługa finansowania faktur od Mennica Faktoring?

Skorzystaj z oferty Mennica Faktoring

Oferta finansowania faktur od Mennica Faktoring

Mennica Faktoring oferuje przedsiębiorcom usługę faktoringu pełnego, bez regresu, w której to usłudze firma ta się wyspecjalizowała. W tym przypadku ryzyko niewypłacalności kontrahenta przenoszone jest na faktora. Zazwyczaj ten rodzaj faktoringu jest droższy od faktoringu niepełnego czy mieszanego, ponieważ ogranicza ryzyko przedsiębiorcy na rzecz firmy faktoringowej. Jednak Mennica Faktoring zapewnia specjalne ubezpieczenie już w cenie finansowania faktur.

W Mennica Faktoring możesz liczyć na finansowanie faktur o odroczonym terminie płatności do 120 dni. Poza tym faktor wspiera przedsiębiorców praktycznie z każdej branży, pozwalając na dopasowanie szczegółów współpracy do specyfiki danej firmy.

W przypadku korzystania z usług Mennica Faktoring minimalna wartość limitu faktoringowego wynosi 30 000 zł. Natomiast faktor nie wprowadza żadnego maksymalnego limitu. Do tego Mennica Faktoring świadczy swoje usługi również obcokrajowcą.

Dodajmy jeszcze, że w przypadku finansowania pierwszej faktury, Mennica Faktoring nalicza promocyjną prowizję w wysokości 1%. Do tego dochodzi rabat -50% z opłaty przygotowawczej za cały okres trwania umowy. Poza tym faktor zapewnia darmową weryfikację odbiorców w ciągu 30 minut.

Ponadto, decydując się na współpracę z Mennica Faktoring przedsiębiorca może liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna klienta.

 

sprawdź także nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

Proces finansowania faktur w Mennica Faktoring

Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z Mennica Faktoring, przygotuj dane swojej firmy oraz kontrahentów, których faktury chcesz finansować. Na tej podstawie faktor zweryfikuje Twój wniosek, a jeśli coś będzie niejasne, skontaktuje się z Tobą doradca Mennica Faktoring. Po ustaleniu warunków współpracy wystarczy podpisać umowę faktoringową. Na tej podstawie Mennica Faktoring uruchomi finansowanie, które trafi na Twoje konto już w następny dzień roboczy.

➡ Zastanawiasz się, jak przebiegają formalności na linii faktor-faktorant? Sprawdź, jak wygląda umowa faktoringu.

 

Czy warto korzystać z usług Mennica Faktoring?

Faktor podkreśla, że korzystanie z usług faktoringowych w Mennica Faktoring jest w pełni bezpieczne z punktu widzenia faktoranta. Firma bierze na siebie ryzyko windykacji należności kontrahentów, z którymi współpracuje przedsiębiorca. A to oznacza, że nie musisz obawiać się konieczności zwrotu zaliczki faktoringowej, gdyby Twój partner biznesowy nie opłacił faktury w terminie. Dzięki temu masz o wiele większą swobodę korzystania ze środków, które otrzymałeś w ramach umowy faktoringowej.

Warto także podkreślić, że oferta Mennica Faktoring jest bardzo elastyczna. Niemalże każdy aspekt umowy możesz negocjować, aby w pełni wpisywał się w potrzeby Twojej firmy. Poza tym to Ty decydujesz, ile faktur będziesz finansował w ramach współpracy z Mennica Faktoring. Co więcej, faktor stawia na przejrzyste warunki i brak ukrytych kosztów. Dzięki temu zawsze wiesz, ile zapłacisz za korzystanie z faktoringu i nie musisz przejmować się nieprzyjemnymi niespodziankami na koniec miesiąca.

Dodajmy do tego jeszcze fakt, że korzystanie z usługi finansowania faktur nie obniża zdolności kredytowej Twojej firmy. A to oznacza, że faktoring nie przeszkodzi Ci w sięgnięciu po inne rodzaje finansowania, takie jak kredyt dla firm.

Poza tym Mennica Faktoring zapewnia, że pomaga wszystkim przedsiębiorcom, bez względu na aktualną sytuację finansową ich firmy.

➡ Zastanawiasz się, czy faktoring sprawdzi się w Twojej firmie? Sprawdź, czy faktoring w branży budowlanej ma sens.

 

Czy faktoring to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Z faktoringu korzystają przedsiębiorcy, którzy na co dzień wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności. Dzięki temu nie muszą martwić się o płynność finansową swojej firmy, ponieważ pieniądze za wykonaną usługę czy sprzedany towar błyskawicznie trafiają na ich konto.

Poza tym stały dostęp do gotówki sprawia, że przedsiębiorca sam może opłacać swoich dostawców z góry. A to stawia go w lepszej pozycji negocjacyjnej, co przekłada się na dodatkowe rabaty lub inne przywileje. Do tego taka firma może bez obaw oferować faktury o wydłużonych terminach płatności. Część kontrahentów z pewnością zgodzi się na nieco wyższe ceny, jeśli tylko przelew za fakturę będą mogli wykonać dopiero za kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Zresztą faktoring to nie tylko finansowanie faktur, ale i szereg usług dodatkowych. Mowa oczywiście o monitoringu należności, a nawet pomocy w odzyskaniu zapłaty, gdy kontrahent spóźnia się z płatnością. To ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, a także dodatkowa oszczędność. I pieniędzy, i bezcennego dla zabieganych przedsiębiorców czasu.

➡ Nie wiesz, jaki rodzaj faktoringu sprawdzi się w Twojej firmie? Sprawdź, czym jest faktoring mieszany.

Zapotrzebowanie na takie usługi jak faktoring ciągle rośnie. A dzięki temu na rynku działa coraz więcej firm takich jak Mennica Faktoring, które zapewniają finansowanie faktur. W ten sposób przedsiębiorcy z różnych branż i w różnej sytuacji finansowej mogą znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do ich potrzeb.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *