Faktoring Rzeszów

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Rzeszów

I. Faktoring dla małych firm – Rzeszów:

monevia logo

🥇 Monevia

5/5
ING Finansowanie Faktur Faktoring logo

🥈 ING Finansowanie Faktur

4.7/5
Finea faktoring logo

🥉 Finea

4.5/5
PragmaGO_faktoring_logo

4. PragmaGO

4.5/5
SMEO faktoring logo

5. SMEO

4.5/5
eFaktoring NFG logo

6. eFaktoring NFG

4.5/5
Fandla logo

7. Fandla

4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Rzeszów:

eFaktor faktoring

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Pragma faktoring logo

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

BNP Paribas Faktoring logo

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

bibby faktoring logo

Bibby Financial Services

Faktoria faktoring logo

Faktoria (Nest Bank)

logo firmy faktoringowej Idea Money

Idea Money

logo IFIS Finance

IFIS Finance

III. Faktoring dla dużych firm – Rzeszów:

BNP Paribas Faktoring logo

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

bibby faktoring logo

Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Rzeszów:

bibby faktoring logo

Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych

SMEO faktoring logo

SMEO
- Faktoring dla firm transportowych

monevia logo

Monevia
- Faktoring dla firm transportowych

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o faktoringu w Rzeszowie

Masz dość czekania na przelewy od kontrahentów? Chcesz poprawić płynność finansową swojej firmy? Pomoże Ci w tym faktoring w Rzeszowie. Sprawdź, na czym polega ta usługa i dlaczego warto z niej skorzystać.

 

Na czym polega faktoring?

Faktoring to usługa, dzięki której rzeszowscy przedsiębiorcy, wystawiający faktury o odroczonych terminach płatności, mogą utrzymać płynność finansową. Po prostu po wystawieniu kontrahentowi takiej faktury przekazują ją firmie faktoringowej, a ta wypłaca przedsiębiorcy od 70 do 100% wartości brutto faktury. W ten sposób przedsiębiorca praktycznie od razu dysponuje gotówką, pomimo tego, że jego kontrahent opłaci zamówienie dopiero za kilkadziesiąt dni.

 

Kto może korzystać z faktoringu w Rzeszowie?

Z faktoringu w Rzeszowie mogą korzystać zarówno mniejsze, jak i większe firmy. Jest to na tyle elastyczna usługa, że każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie. Szczególnie że wybór firm faktoringowychm które świadczą swoje usługi w Rzeszowie jest bardzo duży, zarówno jeśli chodzi o faktorów specjalizujących się mikrofaktoringu, jak i tych, którzy oferują faktoring klasyczny, czy też faktoring bankowy przeznaczony w szczególności dla większych firm.

Wszystko to oznacza, że w zasadzie nie ma większych ograniczeń w stosowaniu faktoringu. Oczywiście, aby korzystanie z tej usługi miało sens, trzeba wystawiać faktury o odroczonych terminach płatności. Przy czym warto pamiętać, że obecnie wiele firm faktoringowych w Rzeszowie oferuje tzw. mikrofaktoring. W takim przypadku mamy możliwość finansowania nawet pojedynczych faktur na niewysokie kwoty. To idealna usługa dla niewielkich firm, które tylko sporadycznie obsługują klientów, którzy proszą o fakturę z odroczonym terminem płatności.

Warto także dodać, że usługa faktoringu jest łatwo dostępna. Wiele firm faktoringowych umożliwia skorzystanie z faktoringu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Do tego wszelkie formalności są zazwyczaj ograniczone do niezbędnego minimum. Jest to o tyle ważne, że uzyskanie dostępu do innych sposobów na zachowanie płynności finansowej, takich jak kredyty dla firm, jest bardzo czasochłonne. Do tego, aby w ogóle takie finansowanie otrzymać, zazwyczaj trzeba spełnić wyśrubowane wymagania. W przypadku faktoringu jest inaczej.

 

Jakie są podstawy prawne faktoringu?

Chcąc skorzystać z faktoringu, musimy podpisać umowę faktoringową. Ma ona charakter cywilnoprawny, co oznacza, że jej brzmienie można dowolnie sformułować w zależności od potrzeb obu stron. Jest to z jednej strony zaleta, ponieważ dzięki temu faktoring w Rzeszowie jest usługą bardzo elastyczną. Jednak z drugiej strony warto dokładnie czytać taką umowę, aby nie znalazły się w niej żadne niekorzystne dla przedsiębiorcy zapisy. Zresztą z tego powodu zalecamy korzystać ze sprawdzonych firm faktoringowych w Rzeszowie, które znane są ze swojej rzetelności. A najlepiej, aby faktor należał do Polskiego Związku Faktorów. W takim przypadku ograniczamy ryzyko, że trafimy na nieuczciwą firmę faktoringową.

 

Jakie rodzaje faktoringu dostępna są dla firm w Rzeszowie?

O różnych rodzajach faktoringu można by w zasadzie napisać całą książkę. Wynika to przede wszystkim z elastyczności tej usługi. Jakie są zatem rodzaje faktoringu dostępne są w Rzeszowie? Wiele zależy od kryterium, jakie przyjmiemy. Jednak jednym z najważniejszych podziałów jest ten dotyczący przejmowania ryzyka niewypłacalności kontrahenta. W przypadku faktoringu pełnego (faktoring bez regresu) ryzyko to przechodzi w całości na firmę faktoringową, a w faktoringu niepełnym (faktoring z regresem) pozostaje po stronie przedsiębiorcy. Z kolei w faktoringu mieszanym ryzyko to dzielone jest pomiędzy obie strony umowy faktoringowej (tutaj więcej o faktoringu pełnym i niepełnym).

Warto także zaznaczyć, że jednym z rodzajów faktoringu dostępnych dla rzeszowskich firm jest także faktoring odwrotny, zwany także faktoringiem odwróconym, lub faktoringiem zakupowym. W tym przypadku zamiast usługi finansowania faktur mamy finansowanie zakupów. Oznacza to, że przedsiębiorca kupuje towar od dostawcy, a fakturę kosztową z góry opłaca firma faktoringowa. Dopiero w późniejszym terminie przedsiębiorca zwraca należność faktorowi.

Faktoring w Rzeszowie już niejednemu przedsiębiorcy pomógł w zachowaniu płynności finansowej. W czasach, w których coraz częściej wystawiamy faktury o odroczonych terminach płatności, jest to optymalne rozwiązanie. Dzięki niemu przedsiębiorcy dysponują żywą gotówką, a nie środkami zamrożonymi w fakturach.

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Rzeszów