Faktoring Rzeszów

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Rzeszów

I. Faktoring dla małych firm – Rzeszów:

🥇 Monevia
5/5
🥈 FlexIdea
4.7/5
🥉 Finea
4.5/5
4. PragmaGO
4.5/5
5. FaktorOne
4.5/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5
GoMoney faktoring logo
7. GoMoney
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Rzeszów:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Rzeszów:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Rzeszów:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o faktoringu w Rzeszowie

Masz dość czekania na przelewy od kontrahentów? Chcesz poprawić płynność finansową swojej firmy? Pomoże Ci w tym faktoring w Rzeszowie. Sprawdź, na czym polega ta usługa i dlaczego warto z niej skorzystać.

 

Na czym polega faktoring?

Faktoring to usługa, dzięki której rzeszowscy przedsiębiorcy, wystawiający faktury o odroczonych terminach płatności, mogą utrzymać płynność finansową. Po prostu po wystawieniu kontrahentowi takiej faktury przekazują ją firmie faktoringowej, a ta wypłaca przedsiębiorcy od 70 do 100% wartości brutto faktury. W ten sposób przedsiębiorca praktycznie od razu dysponuje gotówką, pomimo tego, że jego kontrahent opłaci zamówienie dopiero za kilkadziesiąt dni.

 

Kto może korzystać z faktoringu w Rzeszowie?

Z faktoringu w Rzeszowie mogą korzystać zarówno mniejsze, jak i większe firmy. Jest to na tyle elastyczna usługa, że każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie. Szczególnie że wybór firm faktoringowychm które świadczą swoje usługi w Rzeszowie jest bardzo duży, zarówno jeśli chodzi o faktorów specjalizujących się mikrofaktoringu, jak i tych, którzy oferują faktoring klasyczny, czy też faktoring bankowy przeznaczony w szczególności dla większych firm.

Wszystko to oznacza, że w zasadzie nie ma większych ograniczeń w stosowaniu faktoringu. Oczywiście, aby korzystanie z tej usługi miało sens, trzeba wystawiać faktury o odroczonych terminach płatności. Przy czym warto pamiętać, że obecnie wiele firm faktoringowych w Rzeszowie oferuje tzw. mikrofaktoring. W takim przypadku mamy możliwość finansowania nawet pojedynczych faktur na niewysokie kwoty. To idealna usługa dla niewielkich firm, które tylko sporadycznie obsługują klientów, którzy proszą o fakturę z odroczonym terminem płatności.

Warto także dodać, że usługa faktoringu jest łatwo dostępna. Wiele firm faktoringowych umożliwia skorzystanie z faktoringu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Do tego wszelkie formalności są zazwyczaj ograniczone do niezbędnego minimum. Jest to o tyle ważne, że uzyskanie dostępu do innych sposobów na zachowanie płynności finansowej, takich jak kredyty dla firm, jest bardzo czasochłonne. Do tego, aby w ogóle takie finansowanie otrzymać, zazwyczaj trzeba spełnić wyśrubowane wymagania. W przypadku faktoringu jest inaczej.

 

Jakie są podstawy prawne faktoringu?

Chcąc skorzystać z faktoringu, musimy podpisać umowę faktoringową. Ma ona charakter cywilnoprawny, co oznacza, że jej brzmienie można dowolnie sformułować w zależności od potrzeb obu stron. Jest to z jednej strony zaleta, ponieważ dzięki temu faktoring w Rzeszowie jest usługą bardzo elastyczną. Jednak z drugiej strony warto dokładnie czytać taką umowę, aby nie znalazły się w niej żadne niekorzystne dla przedsiębiorcy zapisy. Zresztą z tego powodu zalecamy korzystać ze sprawdzonych firm faktoringowych w Rzeszowie, które znane są ze swojej rzetelności. A najlepiej, aby faktor należał do Polskiego Związku Faktorów. W takim przypadku ograniczamy ryzyko, że trafimy na nieuczciwą firmę faktoringową.

 

Jakie rodzaje faktoringu dostępna są dla firm w Rzeszowie?

O różnych rodzajach faktoringu można by w zasadzie napisać całą książkę. Wynika to przede wszystkim z elastyczności tej usługi. Jakie są zatem rodzaje faktoringu dostępne są w Rzeszowie? Wiele zależy od kryterium, jakie przyjmiemy. Jednak jednym z najważniejszych podziałów jest ten dotyczący przejmowania ryzyka niewypłacalności kontrahenta. W przypadku faktoringu pełnego (faktoring bez regresu) ryzyko to przechodzi w całości na firmę faktoringową, a w faktoringu niepełnym (faktoring z regresem) pozostaje po stronie przedsiębiorcy. Z kolei w faktoringu mieszanym ryzyko to dzielone jest pomiędzy obie strony umowy faktoringowej (tutaj więcej o faktoringu pełnym i niepełnym).

Warto także zaznaczyć, że jednym z rodzajów faktoringu dostępnych dla rzeszowskich firm jest także faktoring odwrotny, zwany także faktoringiem odwróconym, lub faktoringiem zakupowym. W tym przypadku zamiast usługi finansowania faktur mamy finansowanie zakupów. Oznacza to, że przedsiębiorca kupuje towar od dostawcy, a fakturę kosztową z góry opłaca firma faktoringowa. Dopiero w późniejszym terminie przedsiębiorca zwraca należność faktorowi.

Faktoring w Rzeszowie już niejednemu przedsiębiorcy pomógł w zachowaniu płynności finansowej. W czasach, w których coraz częściej wystawiamy faktury o odroczonych terminach płatności, jest to optymalne rozwiązanie. Dzięki niemu przedsiębiorcy dysponują żywą gotówką, a nie środkami zamrożonymi w fakturach.

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Rzeszów

5/5 - (2 votes)