Transcash Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Transcash Faktoring

 

TransCash Faktoring logo

Gdzie znaleźć najlepszy faktoring dla transportu? Na przykład w firmie faktoringowej, która od lat działa w branży TSL, więc doskonale zna potrzeby i bolączki swoich klientów. Przekonajmy się zatem, jaką ofertę finansowania faktur przygotowała firma Transcash Faktoring.

Transcash Faktoring – co to za firma?

Transcash Faktoring to spółka oferująca tani faktoring dla transportu. Firma należy do grupy Trans.eu Group, czyli jednej z największych platform internetowych dla spedytorów i przewoźników. Transcash Faktoring obecny jest na polskim rynku od 2016 roku i od tego czasu nieustannie powiększa bazę swoich klientów. Poza tym Transcash Faktoring zajmuje się również odzyskiwaniem zaległości płatniczych. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Wysoka pod Wrocławiem.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla małych firm

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

Faktoring dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Faktoring dla firm transportowych

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

➡ Zobacz również pełny Ranking Firm Faktoringowych

 

 

Na czym polega oferta faktoringu od Transcash Faktoring?

Transcash Faktoring specjalizuje się w faktoringu dla firm, które działają w branży transportowej (więcej informacji na temat faktoringu dla transportu znajdziesz w tym artykule). Takie zawężenie obszaru działania sprawia, że przedsiębiorcy mogą liczyć na ofertę faktoringu, która będzie realną odpowiedzią na ich potrzeby. Jest to o tyle istotne, ponieważ branża transportowa często boryka się z problemami z płynnością finansową. Wysokie koszty prowadzenia takiej działalności sprawiają, że każdy dzień oczekiwania na opłacenie faktury przez kontrahenta, może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy transportowej.
Transcash Faktoring oferuje dwa rodzaje faktoringu dla transportu:

  • mikrofaktoring,
  • faktoring pełny.

Sprawdźmy zatem, na czym polegają obie te usługi faktoringu dla transportu.

 

Na czym polega mikrofaktoring od Transcash Faktoring?

Mikrofaktoring to usługa finansowania faktur przeznaczona dla najmniejszych firm (więcej informacji na temat mikrofaktoringu znajdziesz tutaj). A czym charakteryzuje się ta usługa w przypadku Transcash Faktoring?

Przede wszystkim przedsiębiorca może liczyć na finansowanie nawet pojedynczych faktur. Łączny limit faktoringowy w tym przypadku wynosi 50 000 zł, jednak zawsze można złożyć wniosek o jego podwyższenie. Przy mikrofaktoringu Transcash Faktoring wypłaca od razu 100% wartości brutto z faktury, natomiast wszelkie prowizje rozliczane są jednorazowo, na koniec miesiąca.

Mikrofaktoring od Transcash Faktoring przeznaczony jest dla firm, które działają na rynku od co najmniej 6 miesięcy. W ramach usługi przedsiębiorcy mogą liczyć również na dodatkowe usługi, w tym monitoring należności oraz windykację (sprawdź nasz ranking firm windykacyjnych).

Co ważne, w przypadku mikrofaktoringu od Transcash Faktoring nie mamy możliwości finansowania faktur zagranicznych.

 

Faktoring pełny od Transcash Faktoring – czym charakteryzuje się ta usługa?

Faktoring pełny polega na finansowaniu faktur wraz z przeniesieniem ryzyka niewypłacalności kontrahenta na firmę faktoringową (jeśli nie wiesz, na czym polega faktoring pełny i niepełny, koniecznie zajrzyj do tego artykułu). W przypadku Transcash Faktoring możemy sfinansować wszystkich faktury od jednego lub kilku kontrahentów. Dotyczy to również faktur zagranicznych.

Co ważne, Transcash Faktoring od razu przelewa na konto przedsiębiorcy 100% wartości brutto z faktury, przy czym kwota ta od razu pomniejszana jest przez prowizję faktora. Natomiast limit finansowania w ramach faktoringu pełnego ustalany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i możliwości faktoranta.

Faktoring pełny od Transcash Faktoring przeznaczony jest dla przedsiębiorców obecnych na rynku od co najmniej pół roku. Poza tym wykupienie usługi faktoringu pozwala na skorzystanie z usług dodatkowych w postaci monitoringu płatności i windykacji.

 

Ile kosztuje faktoring od Transcash Faktoring?

Koszt faktoringu zależy od usługi, z jakiej zamierzamy skorzystać. W przypadku faktoringu pełnego prowizja ustalana jest indywidualne na cały czas trwania umowy i waha się w przedziale od 0,9 do 5,5%. Poza tym dochodzi do tego miesięczna opłata administracyjna w wysokości 100 zł.

Z kolei w przypadku mikrofaktoringu od Transcash Faktoring prowizja zależy od terminu płatności finansowanej faktury:

  • do 30 dni – prowizja 1,99%, ale nie mniej niż 74,99 zł,
  • od 31 do 60 dni – prowizja 3,99%, ale nie mniej niż 74,99 zł,
  • od 61 dni – prowizja 4,99%, ale nie mniej niż 74,99 zł.

Transcash Faktoring nie pobiera opłaty administracyjnej w przypadku mikrofaktoringu (zobacz nasz artykuł o kosztach faktoringu).
Warto także dodać, że w ramach faktoringu od Transcash Faktoring nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat z tytułu przyznania lub podwyższenia limitu faktoringowego, monitorowania płatności, windykacji czy wysyłania monitów.

 

Jak skorzystać faktoringu od Transcash Faktoring?

Korzystanie z faktoringu od Transcash Faktoring jest bardzo proste i nie różni się pod tym względem od innych firm faktoringowych. Po podpisaniu umowy z Transcash Faktoring otrzymujemy dostęp do platformy internetowej, za pośrednictwem której będziemy zgłaszać faktury do finansowania.

Co ważne, w przypadku Transcash Faktoring oprócz faktury, musimy dostarczyć faktorowi również dokumenty transportowe. W ten sposób firma faktoringowa jest w stanie zweryfikować podane przez nas dane, a dokumenty finansowe znacznie przyśpieszają ten proces. Co ważne, wszelkie formalności związane z faktoringiem od Transcash Faktoring odbywają się za pośrednictwem internetu.

 

Czy można sfinansować fakturę w przypadku zakazu cesji wierzytelności?

Transcash Faktoring finansuje również faktury, gdy w zleceniu znajduje się zakaz cesji wierzytelności. Jednak w takim przypadku należy skorzystać z osobnej usługi, czyli pożyczki na fakturę.

W przypadku pożyczki na fakturę możemy liczyć na limit w wysokości do 15 000 zł, przy czym prowizja wynosi 4,99%. Poza tym w przypadku pożyczki na fakturę to przedsiębiorca samodzielnie spłaca otrzymane od faktora finansowanie (jeśli interesuje Cię pożyczka sprawdź również nasz ranking kredytów i pożyczek dla firm).

Wiesz już, jak wygląda oferta finansowania faktur od Transcash Faktoring. Jeśli działasz w branży TSL zapewne uda Ci się dopasować ją do swoich potrzeb. Jednak w razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z naszego rankingu Firm Faktoringowych, w którym szybko porównasz najlepsze oferty faktoringu.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *