AOW Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » AOW Faktoring

 

logo AOW Faktoring

Poszukujesz firmy faktoringowej, która oferuje jasne zasady współpracy? Zależy Ci faktorze, który rozumie potrzeby, jakie ma małe, średnie lub mikroprzedsiębiorstwo? Chcesz płacić za usługę, z której faktycznie korzystasz? Sprawdź zatem, czy oferta AOW Faktoring nie jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Skorzystaj z faktoringu

Czym jest AOW Faktoring?

AOW Faktoring to niezależna firma faktoringowa, której początki działalności sięgają 1993 roku. Wówczas, jeszcze jako Agencja Obrotu Wierzytelnościami Sp. z o.o., specjalizowała się w windykacji i obrocie wierzytelnościami. Obecnie AOW świadczy usługi faktoringowe, skierowane do małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw.

 

Oferta faktoringu w AOW Faktoring

Faktoring od AOW to bardzo elastyczna oferta, dopasowana do potrzeb przedsiębiorców, którzy działają na małą lub średnią skalę. Co ważne, firma faktoringowa nie stosuje kryterium w postaci wysokości obrotów, dzięki czemu z jej usług mogą skorzystać przedsiębiorcy, nawet jeśli ich firma nie osiąga znacznych obrotów. Poza tym faktoring od AOW jest dostępny również dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury tylko jednemu kontrahentowi.

To jednak nie wszystko. AOW oferuje bezpłatną ocenę potencjalnych kontrahentów, a także pozostawia przedsiębiorcy wybór w zakresie tego, kiedy i które faktury chce sfinansować. Poza tym AOW Faktoring umożliwia finansowanie faktur, których termin płatności już minął. Dzięki temu przedsiębiorca może błyskawicznie odmrozić środki, które do tej pory były jedynie zapisem na fakturze.

Podstawową usługą oferowaną przez AOW Faktoring jest faktoring z regresem. Polega ona na tym, że faktor wypłaca przedsiębiorcy 80% wartości brutto finansowanej faktury, potrącając od razu należną prowizję. Kwota trafia na konto przedsiębiorcy w ciągu 24h od przekazania faktury firmie faktoringowej. Natomiast pozostałe 20% należności za fakturę faktor wypłaci przedsiębiorcy, gdy tylko faktura zostanie opłacona przez jego kontrahenta. (więcej na temat faktoringu pełnego i niepełenego przeczytasz tutaj)
To oczywiście tylko ogólne informacje o ofercie faktoringu od AOW. Przyjrzyjmy się jednak bliżej, co ta firma faktoringowa oferuje przedsiębiorcom, w zależności od wielkości biznesu, jaki prowadzą.

 

AOW Faktoring dla mikroprzedsiębiorców

Faktoring dla najmniejszych firm zakłada przyznanie limitu faktoringowego do 100 000 zł. Z tej oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy bez względu na osiągane obroty. Dla faktora nie ma również znaczenia zdolność kredytowa przedsiębiorstwa czy ewentualne zabezpieczenia (tutaj więcej o zabezpieczeniach kredytów dla firm). Wystarczy, że przedsiębiorca współpracuje z wypłacalnymi i rzetelnymi kontrahentami, aby mógł skorzystać z faktoringu od AOW. Poza tym oferta ta powinna zaciekawić właścicieli startupów, ponieważ AOW chętnie wspiera takie przedsięwzięcia.

Warto także wspomnieć, że elastyczna oferta faktoringu sprawia, że przedsiębiorca może dopasować ją do swoich potrzeb.

 

AOW Faktoring dla małych i średnich przedsiębiorstw

Faktoring dla małych przedsiębiorców nie różni się co do zasady od faktoringu dla najmniejszych firm, ale w tym przypadku limit faktoringowy może wynieść aż 1 000 000 zł. Z kolei właściciele średnich firm mogą liczyć na jeszcze większą kwotę limitu faktoringowego, nawet do 4 000 000 zł.

 

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu w AOW Faktoring?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w finansowaniu faktur AOW Faktoring mogło stworzyć ofertę, która przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści. Z punktu widzenia faktoranta na pewno istotne znaczenie ma fakt, że AOW Faktoring nie wymaga od niego uzyskiwania określonych obrotów. Nie ma również znaczenia, z iloma kontrahentami dany przedsiębiorca współpracuje. Jeśli firma ma tylko jednego partnera biznesowego, którego faktury chce finansować, AOW nie będzie robiło z tym żadnych problemów. Co niezmiernie istotne, AOW Faktoring pozwala także na finansowanie faktur po terminie płatności.

AOW Faktoring przekonuje również, że każdą umowę dopasowuje do indywidualnych potrzeb klienta. To przedsiębiorca decyduje, kiedy i które faktury przekaże do sfinansowania. Do tego zakres i okres współpracy pomiędzy AOW Faktoring a przedsiębiorcą także są elastyczne. Faktor nie wymaga podpisywania umowy długoterminowej, a okres wypowiedzenia współpracy wynosi zaledwie 14 dni.

Z usług AOW Faktoring mogą korzystać przedsiębiorcy z całej Polski, a wszelkie umowy czy raport dostępne są online.

 

Ile kosztuje faktoring w AOW Faktoring?

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze firmy faktoringowej jest cena tej usługi. Trzeba przyznać, że cennik AOW Faktoring jest bardzo przejrzysty i zrozumiały.

Przede wszystkim przedsiębiorca płaci faktorowi tylko i wyłącznie za faktury przekazane do finansowania. Z kolei wysokość naliczanej prowizji zależy zawsze od liczby wystawianych faktur w miesiącu oraz oceny jakości kontrahentów. W chwili publikacji tej recenzji miesięczne koszty faktoringu od AOW prezentują się następująco:

  • mikro firmy – wysokość prowizji w przedziale 3-4%,
  • małe firmy – wysokość prowizji w przedziale 2-3%,
  • średnie firmy – wysokość prowizji w przedziale 1-2%.

Co ważne, AOW Faktoring nie pobiera żadnych dodatkowych stałych opłat. W przypadku tej usługi nie zapłacisz ani złotówki w ramach opłaty wstępnej, opłaty za rozpatrzenie wniosku, przedłużenie umowy, zakończenie współpracy, niewykorzystanie limitu czy za audyt. Do tego ocena wiarygodności dotychczasowych i nowych kontrahentów również jest darmowa.

Co więcej, AOW Faktoring nie pobiera żadnych opłat z góry. Prowizja za skorzystanie z faktoringu pobierana jest w momencie, gdy z tej usługi faktycznie korzystasz.

 

AOW Faktoring – opinie

AOW Faktoring cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno wśród ekspertów, jak i klientów, którzy na co dzień korzystają z tej firmy faktoringowej. Podkreślają oni wysoką jakość usług, pełen profesjonalizm oraz przejrzyste zasady współpracy i naliczania kosztów.

Czy oferta AOW Faktoring sprawdzi się w przypadku Twojej firmy? Jeśli chciałbyś porównać tego faktora z innymi ofertami na rynku, koniecznie zajrzyj do Rankingu Firm Faktoringowych. Pomoże Ci on w wyborze najlepszego faktoringu dla Twojego przedsiębiorstwa.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla małych firm

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

Faktoring dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Sprawdź również nasze pełne porównanie firm faktoringowych

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *