Faktoring od EUROFACTOR

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Faktoring od EUROFACTOR

 

logo firmy faktoringowej Eurofactor

Faktury o odroczonych termiach płatności stanowią problem dla wielu przedsiębiorców. Często pogarszają płynność finansową firmy, prowadząc nawet do jej paraliżu. W końcu firma, która posiada środki zamrożone w fakturach, nie jest w stanie spłacać własnych zobowiązań czy rozliczać się z dostawcami. Z tego względu coraz większą popularnością cieszy się usługa faktoringu, a przedsiębiorcy mogą przebierać wśród ofert finansowania faktur czy zakupów. Sprawdźmy zatem, co oferuje Eurofactor Polska S.A., jedna z firm faktoringowych dostępnych w Polsce.

 

Czym jest Eurofactor Polska S.A.?

Choć nazwa Eurofactor Polska S.A. może brzmieć tajemniczo, to firma ta jest częścią grupy Credit Agricole Leasing & Factoring. Zresztą jeszcze do niedawna Eurofactor znany był właśnie jako Credit Agricole Commercial Finance Polska S.A. Jednak z czasem firma postanowiła skupić się przede wszystkim na usłudze faktoringu dla firm, stąd zmiana nazwy marki.

Eurofactor Polska S.A. podkreśla, że w kreowaniu swoich usług stawia przede wszystkim na relację z klientami i słuchanie ich potrzeb. Wszystko po to, aby współpraca w ramach faktoringu przebiegała sprawnie i bezpiecznie.

 

jeśli szukasz sprawdzonych ofert faktoringu sprawdź także nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

 Sprawdź też pełny Ranking Firm Faktoringowych

 

Jakie usługi oferuje Eurofactor?

Eurofactor Polska S.A. kieruje swoją ofertę do małych, średnich, a także dużych firm. Natomiast sama oferta obejmuje usługę faktoringu, a także kontrolę terminów płatności kontrahentów, egzekwowanie od nich należności i obsługę kont dłużników.

Dodajmy jeszcze, że ramach faktoringu przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych rodzajów tej usługi. Są to:

  • faktoring z regresem,
  • faktoring bez regresu,
  • faktoring eksportowy,
  • faktoring portfelowy,
  • faktoring odwrotny.

Przyjrzymy się bliżej, na czym polega każda z tych usług.

➡ Zanim podpiszesz umowę na usługi faktoringowe, sprawdź co powinieneś wiedzieć o umowie faktoringu.

 

Faktoring z regresem od Eurofactor

Faktoring z regresem od Eurofactor to inaczej faktoring niepełny. Polega on na tym, że firma faktoringowa finansuje należności krótkoterminowe, a także nimi zarządza. Jednak w przypadku tej usługi ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Oznacza to, że jeśli jego kontrahent nie opłaci faktury na czas, to przedsiębiorca będzie musiał oddać faktorowi otrzymaną wcześniej zaliczkę faktoringową. Z tego względu z faktoringu z regresem warto korzystać, gdy wiemy, że mamy do czynienia z rzetelnym kontrahentem, który rozlicza się terminowo.

 

Faktoring bez regresu od Eurofactor

Faktoring bez regresu, czyli faktoring pełny, poza samym finansowaniem faktur, polega również na przejęciu ryzyka niewypłacalności kontrahenta do określonego limitu przez firmę faktoringową. W tym przypadku przedsiębiorca nie musi zwracać zaliczki faktoringowej, jeśli jego kontrahent nie spłaci faktury w terminie.

Usługa ta zapewnia przedsiębiorcy większe poczucie bezpieczeństwa, ale jest również odpowiednio droższa.

 

Faktoring eksportowy od Eurofactor

Faktoring eksportowy od Eurofactor pozwala na finansowanie faktur wystawianych kontrahentom zagranicznym. W tym przypadku usługa faktoringu obejmuje także przejęcie ryzyka niewypłacalności partnera biznesowego.

 

Faktoring portfelowy

Faktoring portfelowy od Eurofactor to usługa przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy współpracują z wieloma drobnymi kontrahentami. Polega ona na finansowaniu dużych wolumenów faktur, liczonych nawet w dziesiątkach tysięcy, zarówno w opcji z regresem, jak i bez regresu.

➡ Potrzebujesz doradztwa w zakresie faktoringu? Sprawdź, czy warto korzystać z usług brokera faktoringowego.

 

Faktoring odwrotny od Eurofactor

Faktoring odwrotny to usługa polegająca na finansowaniu zakupów. W tym przypadku Eurofactor zapewnia finansowanie zobowiązań handlowych faktoranta wobec jego dostawców. Co ważne, z tej usługi mogą skorzystać firmy, których roczny przychód jest wyższy niż 20 mln euro.

 

Czy warto korzystać z usług faktoringu od Eurofactor Polska S.A.?

Z oferty Eurofactor Polska S.A. mogą skorzystać zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Co ważne, usługę faktoringu można dopasować do własnych potrzeb, co pozwala na zmniejszenie jej kosztów. Warto także pamiętać, że za Eurofactor stoi znana i sprawdzona marka, która jest niejako gwarantem jakości i nowoczesności oferowanych usług.

➡ Jeśli prowadzisz mniejszą firmę sprawdź również naszą recenzję faktoringu Faktoria (grupa Nest Bank).

Faktoring to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie płynności finansowej, jeśli regularnie wystawiamy faktury o odroczonych terminach płatności. Aby jednak to rozwiązanie faktycznie przynosiło spodziewane korzyści, warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego faktora i dopasowaniem tej usługi do własnych potrzeb. W większości przypadków faktoring od Eurofactor powinien być dobry wyborem.