Faktoring Szczecin

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych Szczecin

I. Faktoring dla małych firm – Szczecin

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Szczecin

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Szczecin

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

Jak faktoring może pomóc szczecińskim przedsiębiorcom?

Brak płynności finansowej już niejednego szczecińskiego przedsiębiorcę doprowadził do niemałych problemów. Na szczęście możesz zapobiec takiej sytuacji. Wystarczy, że skorzystasz z faktoringu.

 

Faktoring w Szczecinie – na czym polega ta usługa?

Faktoring to coraz popularniejsza usługa, która polega na finansowaniu faktur z odroczonym terminem płatności. W ramach tej usługi mamy do czynienia z trzema stronami:

  • faktorem, czyli firmą faktoringową, która udziela finansowania,
  • faktorantem, czyli przedsiębiorcą, którzy korzysta z usługi faktoringu,
  • dłużnik, czyli kontrahent, na rzecz którego została wystawiona faktura.

Co ważne, choć w faktoring w Szczecinie zaangażowany jest kontrahent, to jego pozycja jest bierna. Ani faktor, ani faktorant nie potrzebują zgodny kontrahenta, aby podpisać umowę faktoringową.

Warto także pamiętać, że uzyskanie faktoringu jest dużo prostsze niż otrzymanie kredytu dla firmy. Wynika to z tego, że usługa finansowania faktur dotyczy należności, które już powstały.

➡ Faktoring czy sprzedaż faktur? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się, na czym polega usługa sprzedaży faktur.

 

Jak faktoring w Szczecinie wygląda w praktyce?

Gdy przedsiębiorca ze Szczecina sprzedaje kontrahentowi towar lub wykonuje na jego rzecz usługę, wystawia mu fakturę. Czasami taka faktura płatna jest od razu, więc przedsiębiorca od razu otrzymuje zapłatę. Jednak wielu kontrahentów życzy sobie, aby wystawiana faktura miała odroczony termin płatności. Jednak w takim przypadku przedsiębiorca nie ma ani towaru, ponieważ go sprzedał, ani pieniędzy, ponieważ kontrahent zapłaci mu za 30, 60, a nawet 90 dni. Musi za to zapłacić podatek od dochodu, a także uregulować mnóstwo innych kosztów, z jakimi wiąże się prowadzenie działalności gospodarczej. Tylko skąd w takiej sytuacji szczeciński przedsiębiorca ma wziąć pieniądze?

I właśnie w tym momencie z pomocą przychodzą firmy faktoringowe w Szczecinie. Po wystawieniu faktury z odroczonym terminie płatności przedsiębiorca może przekazać ją faktorowi. Ten weryfikuje jej poprawność, po czym od razu przelewa na konto przedsiębiorcy za Szczecina należność za tę fakturę. Zazwyczaj jest to kwota w wysokości od 80 do 100% wartości faktury brutto, pomniejszona o prowizję firmy faktoringowej. Suma ta stanowi zaliczkę. Natomiast pozostała część należności trafi na konto przedsiębiorcy, gdy jego kontrahent rozliczy otrzymaną fakturę.
Dzięki tej usłudze przedsiębiorca w Szczecinie od razu otrzymuje zapłatę, a jego kontrahent może korzystać z odroczonych terminów płatności.

➡ Nie wiesz, czy warto korzystać z faktoringu? Zajrzyj do naszego artykułu i przekonaj się, w jakich sytuacjach korzystanie z faktoringu ma największy sens.

 

Widok Szczecin

 

Jakie są rodzaje faktoringu dostępne dla szczecińskich firm?

Pomimo swej prostoty faktoring wcale nie jest jednorodną usługą. To ogromna zaleta, ponieważ z usługi tej mogą korzystać zarówno duże, jak i małe firmy (więcej na ten temat przeczytasz w artykule o mikrofaktoringu, jako doraźnym wsparciu finansowym dla małych firm). Jakie więc mamy rodzaje faktoringu?

Wybierając usługę faktoringu w Szczecinie, przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy potrzebujesz faktoringu pełnego, czy faktoringu niepełnego. Faktoring pełny (bez regresu) oznacza, że firma faktoringowa przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności Twojego kontrahenta. Jeśli Twój partner biznesowy nie opłaci faktury w terminie, to faktor będzie stroną, która będzie zabiegała o odzyskanie należności.

W przypadku faktoringu niepełnego (z regresem) sytuacja jest odwrotna. To przy przedsiębiorcy pozostaje ryzyko niewypłacalności kontrahenta. A jeśli ten nie zapłaci faktury na czas, to przedsiębiorca z własnych środków będzie musiał oddać firmie faktoringowej otrzymaną wcześniej zaliczkę.

Ciekawą usługą jest także faktoring odwrotny. Faktoring odwrotny w Szczecinie polega na finansowaniu zakupów. W tym przypadku firma faktoringowa opłaca fakturę, którą to przedsiębiorca otrzymał od swojego dostawcy. W ten sposób szczecińska firma otrzymuje towar, ale może za niego zapłacić za jakiś czas. Z drugiej strony dostawca od razu otrzymuje zapłatę.

Oczywiście z faktoringu można korzystać zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tym wypadku przedsiębiorcy ze Szczecina mogą wybierać pomiędzy faktoringiem krajowym, faktoringiem eksportowym, a także faktoringiem importowym.

 

Jak przedsiebiorca ze Szczecina może wybrać najlepszą dla swojej firmy ofertę faktoringową?

Obecnie na rynku istnieje wiele firm faktoringowych, więc wybór jednej z nich może wydawać się skomplikowany. Na szczęście z pomocą przychodzi Ranking Firm Faktoringowych, w którym można porównać poszczególne oferty. Należy pamiętać również o tym aby sprawdzić jaki limit faktoringowy oferuje dana firma faktoringowa – gdyż może okazać się, że potrzeby finansowe Twojej firmy są zbyt duże lub zbyt małe aby nawiązać współpracę z daną firm faktoringową.

Najważniejsze jednak jest to, aby dopasować faktoring w Szczecinie do własnych potrzeb. Dzięki temu usługa ta przyniesie spodziewane korzyści, czyli pozwoli zachować płynność finansową w firmie przy jednoczesnym oferowaniu kontrahentom atrakcyjnych terminów płatności.

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Szczecin
5/5 - (3 votes)