Faktoring dla małych i średnich firm w IFIS Finance

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Faktoring dla małych i średnich firm w IFIS Finance

 

logo IFIS Finance

Działasz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw i wystawiasz faktury z długim terminem płatności? Szukasz firmy faktoringowej z dużym doświadczeniem? Zależy Ci na faktoringu krajowym, importowym lub eksportowym? A może poszukujesz faktora, który zapewni Twojej firmie finansowanie zakupów? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, wspólnie z nami przyjrzyj się bliżej ofercie firmy faktoringowej IFIS Finance.

 

Parametry oferty IFIS Finance:

Opłaty Ustalane indywidualnie
Kwota finansowania od 200 tys. zł do 3 mln zł
Wypłacana zaliczka Do 90%
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Oba rodzaje w ofercie
Faktoring cichy Nie
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty IFIS Finance

 

 

IFIS Finance – co to za firma?

IFIS Finance to firma faktoringowa, która rozpoczęła swoją działalność już w 2003 roku. Kilka lat później została zakupiona przez włoski bank, co pozwoliło jej na znaczne poszerzenie oferty dla przedsiębiorców. Poza tym finansowanie dostępne w IFIS Finance pochodzi z niezależnego banku Banca Ifis, specjalizującego się między innymi w zarządzaniu wierzytelnościami handlowymi. Obecnie główna siedziba IFIS Finance znajduje się w Warszawie, ale firma posiada swoje placówki również w Bydgoszczy i Katowicach.

IFIS Finance należy do Polskiego Związku Faktorów. Specjalizuje się w świadczeniu różnego rodzaju usług związanych z finansowaniem małych i średnich przedsiębiorstw, a także wsparciem w zarządzaniu należnościami i fakturami.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla małych firm

🥇 Monevia

5/5

🥈 ING Finansowanie Faktur

4.7/5

🥉 Finea

4.5/5

4. PragmaGO

4.5/5

5. Billecta

4.5/5

6. SMEO

4.5/5

7. Idea Money

4.5/5

Faktoring dla firm średniej wielkości

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

Faktoring w IFIS Finance – szczegóły oferty

IFIS Finance oferuje przedsiębiorcom kilka rodzajów faktoringu, w tym:

 • faktoring pełny,
 • faktoring niepełny,
 • faktoring importowy,
 • faktoring eksportowy,
 • faktoring odwrotny.

Co ważne, IFIS Finance umożliwia finansowanie faktur zarówno w złotówkach, jak i euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, a także innych, mniej popularnych walutach.

➡ Różne rodzaje faktoringu przyprawiają Cię o zawrót głowy? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym pokazujemy, jaki rodzaj faktoringu powinien być najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy.

 

Faktoring pełny w IFIS Finance

Faktoring pełny, czyli faktoring bez regresu, wiąże się z przeniesieniem ryzyka niewypłacalności kontrahenta na firmę faktoringową. Oznacza to, że przedsiębiorca nie ma obowiązku zwracania zaliczki faktoringowej, jeśli jego kontrahent nie opłaci faktury w terminie. Poza tym to IFIS Finance będzie podejmować działania, mające na celu odzyskanie należności od nierzetelnego kontrahenta.

Z faktoringu pełnego w IFIS Finance skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność od co najmniej 2 lat i wystawiają faktury z terminem płatności, wynoszącym 30, 60 lub 120 dni.

Decydując się na faktoring pełny w IFIS Finance, zyskujesz:

 • środki finansowe, które pozwalają na rozbudowę firmy w dowolnym momencie,
 • fachową weryfikację kontrahentów,
 • gwarancję zachowania płynności finansowej firmy.

Poza tym w przypadku faktoringu pełnego nie musisz martwić się kwestiami odzyskiwania należności, jeśli Twój kontrahent okazałby się nierzetelny. Po prostu ryzyko z tym związane bierze na siebie IFIS Finance.

 

Faktoring niepełny w IFIS Finance

Faktoring niepełny (z regresem) oznacza, że ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Jeśli Twój kontrahent nie opłaci faktury w terminie, to będziesz musiał z własnych środków oddać firmie faktoringowej otrzymaną wcześniej zaliczkę. Również odzyskanie należności od kontrahenta będzie spoczywało na Tobie.

Korzystając z faktoringu niepełnego w IFIS Finance, zyskujesz:

 • dostęp do środków, z których możesz finansować bieżące potrzeby firmy,
 • płynność finansową,
 • atrakcyjne warunki faktoringu,
 • potwierdzenie wypłacalności Twoich kontrahentów.

Poza tym to firma faktoringowa bierze na siebie monitorowanie spłaty należność oraz prowadzi rozliczenia z Twoimi kontrahentami w Twoim imieniu.

➡ Nie wiesz, który wariant faktoringu wybrać? Sprawdź, na czym dokładnie polega faktoring pełny i niepełny.

 

Faktoring eksportowy i importowy w IFIS Finance

IFIS Finance współpracuje również z przedsiębiorcami, którzy wystawiają lub otrzymują faktury od kontrahentów spoza Polski. Poza tym przedsiębiorcach może zdecydować się na faktoring w wersji pełnej lub niepełnej, tak jak ma to miejsce w ramach faktoringu krajowego (o różnicach pomiędzy faktoringiem eksportowym, importowym oraz krajowym przeczytasz w tym artykule).

 

Faktoring odwrotny w IFIS Finance

IFIS Finance oferuje przedsiębiorcom również usługę faktoringu odwrotnego, czyli finansowania zakupów. Opcja ta jest idealna dla firm, które chcą lub muszą szybko rozliczać się z dostawcami, ale nie zawsze dysponują odpowiednią gotówką na firmowym koncie. W takim przypadku to faktor opłaca fakturę, którą przedsiębiorca otrzymał od dostawcy. Następnie przedsiębiorca oddaje należność faktorowi w ustalonym wcześniej terminie.

 

Jakie są opinie o faktoringu w IFIS Finance?

IFIS Finance to firma faktoringowa z bogatym doświadczeniem, zarówno w finansowaniu faktur, jak i odzyskiwaniu tzw. trudnych wierzytelności od kontrahentów. Doceniają to klienci tej firmy faktoringowej, którzy wystawiają jej dobre opinie. Przeglądając je, wydaje się, że klienci IFIS Finance najbardziej cenią tę firmę faktoringową za:

 • indywidualne podejście do klienta,
 • możliwość korzystania z faktoringu eksportowego i importowego,
 • niskie koszty faktoringu.

Poza tym IFIS Finance wyróżnia się ofertą dla firm transportowych, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami (tutaj przeczytasz więcej o faktoringu w branży transportowej).

 

Kto może skorzystać z faktoringu w IFIS Finance?

IFIS Finance specjalizuje się w finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw i to do tych podmiotów kieruje swoją ofertę. Firma odznacza się bardzo elastycznym podejściem do klienta, więc większość przedsiębiorców z sektora MŚP bez trudu dopasuje ofertę faktoringową do swoich potrzeb. W stronę IFIS Finance powinni spoglądać zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy eksportują swoje produkty za granicę lub sprowadzają towar do Polski. Choć faktoring eksportowy czy importowy nie jest niczym niespotykanym, to jednak nie każda firma faktoringowa w Polsce świadczy właśnie takie usługi. Poza tym z ofertą IFIS Finance powinni zapoznać się przedsiębiorcy, którzy poszukują faktoringu odwrotnego.

 

Nie wiesz, jak znaleźć najlepszego faktora? Porównaj najlepsze oferty w Rankingu Firm Faktoringowych.