IFIS Finance – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » IFIS Finance – Faktoring

 

logo IFIS Finance

Działasz w sektorze MŚP i wystawiasz faktury z długim terminem płatności? Szukasz firmy faktoringowej z dużym doświadczeniem? Współpracujesz z przedsiębiorcami z Polski i jednocześnie rozwijasz się na rynku europejskim? Potrzebujesz wsparcia w finansowaniu zakupów na firmę? Jeśli chociaż jedna odpowiedź brzmi „TAK!”, przyjrzyj się ofercie firmy faktoringowej IFIS Finance, która świadczy usługi na rynku krajowym i międzynarodowym.

 

Parametry oferty IFIS Finance:

Opłaty Ustalane indywidualnie
Kwota finansowania od 200 tys. zł do 3 mln zł
Wypłacana zaliczka Do 90%
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Oba rodzaje w ofercie
Faktoring cichy Nie
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty IFIS Finance

IFIS Finance – co to za firma?

IFIS Finance to firma faktoringowa działająca od 2006 roku. 100% akcji spółki Fidis Faktoring Polska zostało zakupionych przez włoski bank Banca IFIS, mający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu wierzytelnościami handlowymi. Zmiana w strukturze przedsiębiorstwa poskutkowała rozszerzeniem oferty finansowania dla firm. Główna siedziba IFIS Finance znajduje się w Warszawie od 2019 roku, przy czym klienci mogą umawiać się na spotkania także w Katowicach (tzw. regionie południowym) i Bydgoszczy (tzw. regionie północnym). IFIS Finance należy do Polskiego Związku Faktorów od 2008 roku. Specjalizuje się w świadczeniu różnego rodzaju usług związanych z finansowaniem małych i średnich przedsiębiorstw, a także wsparciem w zarządzaniu należnościami i fakturami.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla małych firm

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

Faktoring dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

Kto może skorzystać z faktoringu w IFIS Finance?

Wśród klientów IFIS Finance znajdują się nie tylko polskie firmy, które chcą rozwijać zagraniczną działalność, ale także przedsiębiorcy z innych krajów, planujący nawiązywać długofalowe relacje biznesowe w Polsce. Co ważne, faktoring jest przewidziany dla transakcji B2B (business to business, czyli między firmami), a nie B2C (business to consumer, czyli między firmą a konsumentem).

Faktoring dla MŚP

Faktoring dla małych i średnich przedsiębiorstw w IFIS FInance. Źródło: https://www.ifisfinance.pl/faktoring-rynek-krajowy/

Faktor specjalizuje się w finansowaniu faktur dla firm z sektora MŚP, które nierzadko współpracują z większymi graczami na rynku. Brak dominującej – lub chociaż równorzędnej – pozycji w relacji biznesowej powoduje, że szczególnie małe przedsiębiorstwa godzą się na odroczone terminy płatności. Obawiają się ich skrócenia ze względu na ryzyko odrzucenia oferty i wybór konkurencyjnej firmy przez kontrahenta.

 

Faktoring w IFIS Finance – szczegóły oferty

IFIS Finance oferuje przedsiębiorcom kilka rodzajów faktoringu, w tym:

 • faktoring pełny i niepełny,
 • faktoring importowy i eksportowy,
 • faktoring wymagalnościowy,
 • faktoring odwrotny.

Poza tym spółka wyróżnia się ofertą dla firm transportowych, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami (tutaj przeczytasz więcej o faktoringu w branży transportowej). Co ważne, IFIS Finance finansuje faktury w różnych walutach, nie tylko w złotówkach i euro, ale także dolarach amerykańskich czy funtach brytyjskich.

 

Faktoring pełny w IFIS Finance

Faktoring pełny (bez regresu) wyróżnia się przeniesieniem ryzyka niewypłacalności kontrahenta na firmę faktoringową. To oznacza, że przedsiębiorca nie zwraca zaliczki faktoringowej, kiedy kontrahent nie opłaci faktury w terminie. W takiej sytuacji IFIS Finance podejmuje działania w celu odzyskania należności od nierzetelnego kontrahenta.

Z faktoringu pełnego w IFIS Finance mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność od co najmniej 2 lat i wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności – od 30 do 120 dni.

Decydując się na faktoring pełny, zyskujesz:

 • środki finansowe pozwalające na rozbudowę firmy,
 • fachową weryfikację kontrahentów,
 • szansę na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Dzięki faktoringowi bez regresu unikasz martwienia się konsekwencjami nieopłaconej faktury. 

➡ Wygoda obsługi finansowania przez internet to dla Ciebie priorytet? Przeczytaj więcej na temat faktoringu online.

 

Faktoring niepełny w IFIS Finance

Faktoring niepełny (z regresem) oznacza, że ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Jeśli Twój kontrahent nie opłaci faktury w terminie, to musisz zwrócić zaliczkę faktoringową. Ponadto działania windykacyjne leżą po Twojej stronie. Faktor może Ci pomóc, ale za dodatkową opłatą.

Korzystając z faktoringu niepełnego w IFIS Finance:

 • unikasz zamrażania pieniędzy w fakturach nawet na kwartał,
 • zmniejszasz ryzyko utraty płynności finansowej i powstania zatorów płatniczych przez nierzetelnych kontrahentów,
 • zyskujesz atrakcyjne warunki finansowania faktur,
 • dowiadujesz się, czy nowy kontrahent jest wypłacalny.

➡ Nie wiesz, który wariant faktoringu wybrać? Sprawdź, na czym dokładnie polega faktoring pełny i niepełny.

 

Faktoring wymagalnościowy w IFIS Finance

Faktoring wymagalnościowy jest dość specyficzną formą finansowania faktur, ponieważ jego głównym celem nie jest odmrożenie pieniędzy z faktury z odroczonym terminem płatności, lecz dopilnowanie, aby kwota trafiła na konto przedsiębiorcy w wymaganym okresie. Ten model jest wybierany przez właścicieli firm, którym zależy na zaplanowaniu przepływu środków pieniężnych i eliminacji najmniejszych opóźnień ze strony kontrahentów. Priorytetem jest nie błyskawiczna zapłata, ale po prostu terminowa. Jeżeli na jednego odbiorcę przypada kilka faktur, strony mogą ustalić średni termin płatności dla wszystkich.

Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca nie płaci odsetek za każdy dzień finansowania faktury, chyba że zaliczka zostanie wypłacona wcześniej na specjalne życzenie. Faktor nalicza wyłącznie prowizję od wypłaconej kwoty i ewentualne opłaty wynikające z umowy, np. za działania windykacyjne. W faktoringu wymagalnościowym pełnym (bez regresu) nie zwracasz otrzymanych pieniędzy, kiedy dłużnik nie wykona przelewu na konto faktora. Skuteczne ściągnięcie należności leży po jego stronie.

 

Faktoring eksportowy i importowy w IFIS Finance

IFIS Finance współpracuje również z przedsiębiorcami wystawiającymi lub otrzymującymi faktury od kontrahentów spoza Polski. Wybierając faktoring eksportowy, możesz zdecydować się na wariant pełny lub niepełny.

Jeżeli nawiązujesz liczne współprace z nowymi kontrahentami z innego kraju, optymalnym rozwiązaniem jest faktoring eksportowy bez regresu. W tym modelu IFIS Finance zajmie się ściąganiem wierzytelności handlowych, nie wymagając zwrotu zaliczki. Pamiętaj, że kontakt z zagranicznymi podmiotami oraz porozumienie się w kwestii zaległych faktur może być utrudnione nie tylko ze względu na odległość, ale też specyfikę danej branży w innym państwie.

Faktoring eksportowy IFIS Finance

Zalety faktoringu eksportowego w IFIS Finance. Źrodło: https://www.ifisfinance.pl/faktoring-rynek-miedzynarodowy/

Z kolei faktoring importowy można nazwać międzynarodowym odpowiednikiem faktoringu odwróconego. Co prawda umożliwia sfinansowanie zakupu towarów importowanych z zagranicy, ale konfiguracja stron transakcji jest nieco bardziej rozbudowana. W tym wariancie faktor z Polski współpracuje z faktorem z innego kraju, niejako potwierdzając wiarygodność przedsiębiorcy. Eksporter otrzymuje błyskawiczną zapłatę, a importer ma więcej czasu na uregulowanie należności. Dzięki temu rozwiązaniu możesz skłonić partnera biznesowego do udzielenia Ci atrakcyjnego rabatu.

➡ Sprzedajesz towar za granicę? Przeczytaj więcej o faktoringu eksportowym.

 

Faktoring odwrotny w IFIS Finance

Faktoring odwrotny, czyli finansowanie zakupów, jest przeznaczony dla firm, które z jednej strony chcą jak najszybciej rozliczać się z dostawcami za swoje zakupy firmowe, ale z drugiej strony często brakuje im pieniędzy na koncie firmowym aby szybko te faktury uregulować. W takiej sytuacji IFIS Finance opłaca fakturę wystawioną przez dostawcę klienta, a przedsiębiorca spłaca faktora w ustalonym terminie.

 

Opinie o faktoringu w IFIS Finance

IFIS Finance to firma faktoringowa z bogatym doświadczeniem, zarówno w finansowaniu faktur, jak i odzyskiwaniu wierzytelności od kontrahentów. Klienci IFIS Finance najbardziej cenią ją za:

 • indywidualne podejście do klienta,
 • niskie koszty finansowania faktur,
 • wysokie zaliczki, wynoszące nawet 90% wartości brutto faktur,
 • dostosowanie miesięcznego limitu faktoringowego do potrzeb przedsiębiorstwa,
 • szczegółowe zweryfikowanie sytuacji finansowej odbiorców faktur,
 • możliwość korzystania z faktoringu eksportowego i importowego,
 • dostosowanie warunków współpracy do specyfiki branży,
 • możliwość przejęcia odpowiedzialności za niewypłacalność kontrahenta.

Po zalogowaniu się na platformę faktoringową IFIS Finance zyskujesz dostęp do systemu monitorującego płatności za sfinansowane faktury. Dzięki narzędziu kontrolujesz statusy poszczególnych należności i obserwujesz, czy faktor podejmuje działania windykacyjne.

4.4/5 - (13 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *