Millennium Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

logo Millennium Bank

Masz dość czekania na zapłatę od kontrahenta, a jednocześnie nie możesz zrezygnować z wystawiana faktur o odroczonym terminie płatności? W takim przypadku postaw na usługę faktoringu. Dzięki szybkiemu finansowaniu faktur przez firmę faktoringową zawsze będziesz miał odpowiednie środki na koncie. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda taka usługa w przypadku Millennium Faktoring.

Skorzystaj z faktoringu

Jak wybrać najlepszą firmę faktoringową?

Czy wiesz, jaki jest największy problem z faktoringiem? Otóż jest to ogromny wybór firm, które świadczą te usługi. Oczywiście jest to też zaleta, ponieważ w ten sposób każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć usługę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Jednak z drugiej strony taki proces jest czasochłonny. Warto zatem skorzystać z Rankingu Firm Faktoringowych, gdzie zawsze znajdują się aktualne informacje na temat finansowania faktur. Natomiast poniżej bliżej przedstawiamy ofertę Millennium Faktoring.

 

Zobacz, jak Millennium Faktoring wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
5/5
🥈 Idea Money
4.7/5
🥉 Finea
4.5/5
4. PragmaGO
4.5/5
5. eFaktoring NFG
4.6/5
6. SMEO
4.5/5
GoMoney faktoring logo
7. GoMoney
4.5/5

Faktoring dla firm średniej wielkości:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Bibby Financial Services
BNP Paribas Faktoring
Factris faktoring logo
Factris
IFIS Finance

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

Jak wygląda usługa faktoringu od Millennium Faktoring?

Millennium to przede wszystkim jeden z bardziej znanych banków w Polsce, specjalizujący się zarówno w bankowości indywidualnej, jak i tej dedykowanej przedsiębiorcom. A, jako że bank ten ciągle się rozwija, to i jego klienci mogą korzystać z coraz to nowych usług. Dotyczy to między innymi faktoringu, dostępnego w ramach Millenium Faktoring.

Oferta Millennium Faktoring skierowana jest zarówno do małych i średnich firm, jak i dużych korporacji. Co ważne, mogą z niej skorzystać również przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. Dodajmy jeszcze, że Millennium Faktoring przygotowało dla klientów trzy rodzaje faktoringu:

  • faktoring niepełny,
  • faktoring pełny z ubezpieczeniem,
  • faktoring samorządowy.

Przyjrzyjmy się bliżej każdej z tych ofert.

➡ Nie wiesz, jaki faktoring będzie najlepszy w przypadku Twojej firmy? Sprawdź, na czym polega faktoring pełny i niepełny.

 

Oferta produktowa Millennium Faktoring

Faktoring niepełny

Faktoring niepełny to rodzaj finansowania faktur, w którym ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Oznacza to, że jeśli kontrahent nie opłaci faktury w terminie, to sam przedsiębiorca będzie musiał oddać faktorowi środki, które od niego uzyskał w ramach zaliczki faktoringowej.

Z tego względu faktoring niepełny od Millennium Faktoring polecany jest przede wszystkim firmom, które mają stałą bazę sprawdzonych kontrahentów. Po prostu w takim przypadku ryzyko niewypłacalności partnera biznesowego jest odpowiednio mniejsze.

➡ Chcesz zacząć korzystać z faktoringu? Dowiedz się jaki są wady i zalety faktoringu.

 

Faktoring pełny

Z kolei faktoring pełny polega na tym, że to Millenium Faktoring bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Gdy przedsiębiorca otrzyma zaliczkę od faktora, nie musi obawiać się, że będzie musiał ją zwracać. To sam faktor będzie dochodził odzyskania należności, jeśli kontrahent nie opłaci faktury w terminie.

Ten rodzaj faktoringu wiąże się z dodatkowym ubezpieczeniem. Do tego przeniesienie ryzyka na faktora sprawia, że jest to usługa droższa niż faktoring niepełny. Jednak, jeśli na co dzień pracujemy z nowymi kontrahentami i nie mamy pewności co do ich rzetelności, faktoring pełny będzie najlepszym rozwiązaniem.

 Prowadzisz firmę produkcyjną? Dowiedz się, czy faktoring w branży produkcyjnej to dobre rozwiązanie.

 

Faktoring samorządowy od Millennium Faktoring

Co ciekawe, Millennium Faktoring przygotował także ofertę finansowania faktur z myślą o jednostkach samorządu terytorialnego i ich dostawcach. Dzięki temu jednostki samorządu terytorialnego mogą opłacać faktury w późniejszym terminie, podczas gdy ich dostawcy szybciej otrzymują zapłatę.

 

Jak klienci oceniają współpracę z Millennium Faktoring?

Usługa finansowania faktur od Millennium Faktoring to rozwiązanie dla firm, które chcę się rozwijać i jednocześnie zachować płynność finansową. Ofertę faktoringu można dopasować do indywidualnych potrzeb firmy, co jest ogromną zaletą tego rozwiązania.

Również zarządzanie rozliczeniami w Millennium Faktoring jest bardzo proste. Dzięki specjalnej aplikacji przedsiębiorca może na bieżąco monitorować status rozliczeń bez żadnych dodatkowych kosztów.

Warto jeszcze dodać kilka słów o samym Millenium. Bank ten ma w Polsce ugruntowaną pozycję, co przekłada się także na popularność usług w ramach Millennium Faktoring. Millennium znane jest z nowoczesnych rozwiązań, zaawansowanego systemu bankowości elektronicznej czy personalizowanych ofert dla klientów.

➡ Nie wiesz, jak wybrać najlepszego faktora dla swojej firmy? Sprawdź, czy warto korzystać z faktoringu bankowego.

Faktoring to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który ma dość czekania na opłacenie faktur o odroczonych terminach płatności. A jeśli szukasz sprawdzonego faktora o ugruntowanej pozycji i indywidualnym podejściu do klienta, wybierz Millennium Faktoring.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.