mFaktoring, czyli usługa faktoringu od mBanku

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » mFaktoring, czyli usługa faktoringu od mBanku

 

mBank logo

Chcesz skorzystać z faktoringu? Możesz zwrócić się w tym celu do specjalistycznej firmy faktoringowej lub banku, z którego usług na co dzień korzystasz. Zwłaszcza że coraz więcej banków oferuje swoim klientom usługę finansowania faktur. Tak jest również w przypadku mBanku, który stworzył usługę mFaktoringu. Przyjrzymy się zatem, na czym ona polega, kto może z niej skorzystać i jaki jest koszt finansowania faktur w mBanku.

 

Czym jest mFaktoring?

Faktoring to usługa, która umożliwia przedsiębiorstwom zachowanie płynności finansowej. Jest ona dedykowana przede wszystkim firmom, które wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności. Z mFaktoringu mogą skorzystać zarówno małe i średnie firmy, jak i przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

W ramach mFaktoringu mogą oni liczyć na finansowanie:

Poza tym mFaktoring oferuje gwarancje importowe.

Sama usługa świadczona jest przez spółkę mFaktoring, której 100% udziałowcem jest mBank.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla firm średniej wielkości

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Sprawdź również nasz pełny ranking firm faktoringowych

 

Kto może skorzystać z oferty mFaktoringu?

Na samym wstępie warto podkreślić, że z mFaktoringu mogą korzystać tylko klienci mBanku. Tylko w takim przypadku możemy złożyć wniosek o finansowanie faktur, który dostępny jest w serwisie transakcyjnym. Co ważne, wszelkie formalności związane z faktoringiem jesteśmy w stanie załatwić online. Sprawdźmy jednak, jakie jeszcze warunki musi spełnić przedsiębiorca, który chce skorzystać z mFaktoringu. Są to m.in.:

 • prowadzenie aktywnej działalności gospodarczej,
 • posiadanie zdolności do spłaty limitu faktoringowego w przyznanej kwocie,
 • akceptacja warunków umowy faktoringowej od mBanku.

Skoro wiemy już, jakie warunki stawia mBank, przyjrzyjmy się bliżej, co oferuje, szczególnie w przypadku najmniejszych firm.

➡ Sprawdź także ofertę kredytów dla firm w mBank.

 

mFaktoring dla najmniejszych firm

Największe firmy nigdy nie miały problemu ze skorzystaniem z faktoringu. Za to te mniejsze musiały nieco dłużej poczekać, aż firmy faktoringowe stworzą ofertę, która będzie skrojona pod ich potrzeby. Jedną z takich ofert jest propozycja finansowa faktur w ramach mFaktoringu. Przyjrzymy się zatem, na czym ona polega.

Przede wszystkim z usługi mFaktoringu mogą skorzystać nawet przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. To ważna informacja, ponieważ nie muszą się oni ograniczać do kredytów dla firm, aby zapewnić płynność finansową swojej firmie.

mFaktoring oferuje w takim przypadku limit faktoringowy do 50 000 zł. Wniosek o przyznanie takiego limitu można złożyć online z poziomu bankowości internetowej. Decyzja banku wydawana jest w ciągu 5 minut, a limit faktoringowy udostępniany jest niezwłocznie. Jest to możliwe dzięki temu, że faktoring powiązany jest z kontem bieżącym przedsiębiorcy. Natomiast dodawanie faktur, przekazywanych faktorowi oraz zarządzanie nimi odbywa się poprzez osobny panel, dedykowany faktoringowi w mBanku.

Dodajemy jeszcze, że na wysokość limitu faktoringowego wpływa zdolność kredytowa przedsiębiorcy oraz staż prowadzenia działalności. Bank nie patrzy natomiast na osiągany przez przedsiębiorcę obrót czy przychody.

W ramach mFaktoringu przedsiębiorca może finansować faktury:

 • wystawione na kwoty w złotówkach,
 • dotyczące niespornych należności,
 • o terminie płatności nieprzekraczającym 120 dni,
 • nieprzeterminowane,
 • jeszcze nieopłacone.

W teorii mBank ma 2 dni robocze na sprawdzenie, wykup i opłacenie faktury, którą przedsiębiorca dodał do serwisu faktoringowego. W praktyce przekazanie środków następuje nawet w ciągu 15 minut. Co ważne, w ramach mFaktroingu nie ma konieczności informowania kontrahenta, że faktura została przekazana faktorowi.

Usługa mFaktoringu pozwala także na samodzielne wydłużenie terminu zapadalności faktury o 30 dni. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w bankowości internetowej. Dzięki temu wydłużenie czasu spłaty należności nastąpi automatycznie.

Jeśli natomiast prowadzisz małą firmę, a nie jesteś klientem mBanku zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym faktoringu dla nowych firm.

 

Jaki jest koszt mFaktoringu?

Jedną z najistotniejszych kwestii, na jakie zwracają uwagę przedsiębiorcy, wybierający firmę faktoringową, jest koszt faktoringu. W przypadku mFaktoringu na całkowity koszt usługi składa się kilka opłat. Są to:

 • prowizja przygotowawcza,
 • prowizja administracyjna,
 • odsetki.

W przypadku najmniejszych firm koszt faktoringu wynosi około 2% kwoty netto na fakturze. Z kolei za 14-dniowy okres regresu zapłacimy 1% fakturowanej kwoty netto. Natomiast samodzielne wydłużenie terminu zapadalności faktury o 30 dni to koszt 1,5% kwoty netto. mBank nalicza także opłatę w wysokości 2,5% za odnowienie limitu faktoringowego.

Warto także pamiętać, że umowa faktoringowa z mBankiem zawierana jest na określone czas, a jej wcześniejsze zerwanie również wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty.
Szczegółowy cennik mFaktoringu znajduje się na stronie internetowej banku.

 

Opinie o mFaktoringu

Do głównych zalet mFaktoringu można zaliczyć fakt, że jest to usługa monitorowana przez uznany bank, który od lat działa na polskim rynku. Nie jest to nowa i nieznana firma, ale uznana marka, która świadczy usługi bankowe na określonym poziomie. Podobnie jest w przypadku mFaktoringu.

Przedsiębiorcy, którzy mieli okazję korzystać z tej usługi, cenią sobie przede wszystkim błyskawiczny i nieskomplikowany proces wnioskowania o przyznanie limitu faktoringowego. Po prostu rozpoczęcie korzystania z finansowania faktur jest bardzo proste, intuicyjne i wygodne.

Z kolei ograniczenie korzystania z mFaktoringu tylko do klientów banku sprawia, że nie musimy dostarczać dodatkowych dokumentów, aby uzyskać i uruchomić limit faktoringowy.
Poza tym przedsiębiorcy bardzo doceniają możliwość samodzielnego wydłużenia terminu zapadalności faktur o 30 dni. Dobre opinie zbiera też jasne przedstawienie kosztów, jakie wiążą się z korzystaniem z mFaktoringu.

➡ Sprawdź również nasz artykuł o faktoringu bankowym.

Propozycja mFaktoringu to na pewno ciekawe rozwiązanie, szczególnie w przypadku najmniejszych firm. Jeśli jednak nie wiesz, jaką firmę faktoringową wybrać, zajrzyj do poniższego Rankingu Firm Faktoringowych. Pozwoli Ci on na wygodne zapoznanie się z wieloma ofertami i szybkie ich porównanie.