Faktoring – Najlepsze Oferty

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Faktoring - Ranking

Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Indywidualna oferta faktoringowa dla Twojej firmy:

Wypełnij formularz, abyśmy pomogli Ci uzyskać ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

  Rodzaj finansowania*

  Kwota poszukiwanego finansowania*

  NIP*

  Adres e-mail*

  Numer telefonu*

  Dodatkowe uwagi

  *Zaznacz wymagane zgody aby móc wysłać formularz

  Faktoring - Porady i Opinie

  Na czym polega faktoring?

  Faktoring to usługa polegająca na sfinansowaniu przez firmę faktoringową nieopłaconej i nieprzeterminowanej faktury z długim terminem płatności. Faktoring jest zatem skierowany do firm wystawiających faktury z długim terminem płatności (najczęściej 30-90 dni) chcących poprawić swoją płynność finansową dzięki otrzymaniu wcześniejszej płatności za sprzedany towar (bądź za wykonaną usługę) od firmy faktoringowej.

  W usłudze faktoringu biorą udział:

  • firma faktoringowa zwana faktorem,
  • przedsiębiorca, zwany faktorantem, który wystawia faktury z długim terminem płatności
  • dłużnik – czyli kontrahent faktorant, na którego wystawiona została faktura podelgająca faktoringowi (jego rola w procesie jest bierna)

  Faktoring bankowy

  Faktoring bankowy to usługa finansowania faktur lub zakupów, w której rolę faktora pełni bank. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jako przedsiębiorca współpracujesz ze sprawdzoną instytucją, która cieszy się określoną renomą na rynku. A to budzi dodatkowe zaufanie ze strony obecnych oraz potencjalnych kontrahentów Twojej firmy.

  Co więcej, faktoring bankowy jest zazwyczaj tańszy niż ten oferowany przez zwykłe firmy faktoringowe (sprawdź pełen ranking firm faktoringowych). Jednak z drugiej strony dostęp do usług faktoringowych w banku jest nieco utrudniony ze względu na dodatkowe wymagania organizacyjno-formalne. Jeśli jednak nie stanowi to dla Ciebie problemu, z powodzeniem możesz szukać najlepszych ofert faktoringowych, które dostępne są w wielu bankach w Polsce.

  Santander Faktoring

  Santander Faktoring specjalizuje się w faktoringu dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Firma zapewnia, że jest w stanie realizować usługę faktoringu na najwyższym poziomie i w najlepszej cenie, bez względu na branżę, w jakiej działa przedsiębiorca.
  W ramach faktoringu od Santander Faktoring można korzystać z opcji finansowania należności, jak i zobowiązań. W tym pierwszym przypadku do wyboru pozostają następujące usługi:

  Poza tym Santander Faktoring oferuje usługę finansowania należności dla dostawców do JST.  Z kolei w ramach finansowania zobowiązań Santander Faktoring zapewnia kolejne dwa rodzaje usług:
  – faktoring odwrotny,
  – Confirming® finansowanie dostaw.

  W tym przypadku faktor podpisuje umowę z przedsiębiorcą, a następnie reguluje jego zobowiązania na podstawie faktur od dostawców.

  ING Faktoring

  ING Faktoring oferuje klientom kilka rodzajów finansowania faktur. Przede wszystkim jest to tradycyjny faktoring w wersji niepełnej, bez przejmowania ryzyka niewypłacalności kontrahenta oraz w wersji pełnej z przejęciem ryzyka. W przypadku faktoringu pełnego przejmowanie ryzyka bazuje na ubezpieczeniu należności w ramach polisy ubezpieczeniowej lub gwarancji ochrony należności ze strony zagranicznego faktora.

  Poza tym w ramach umowy z ING Faktoring przedsiębiorca może korzystać z faktoringu importowego lub faktoringu eksportowego z udziałem faktora zagranicznego.

  Finansowanie faktur od ING Faktoring charakteryzuje się prostymi warunkami, klarownymi umowami i elastycznymi warunkami współpracy. Poza tym ING Faktoring we współpracy z przedsiębiorcami stawia na profesjonalizm, a także wygodę. Co ważne, faktor zapewnia przelewy środków 3 razy dziennie oraz 24-godzinny dostęp do informacji o należnościach.

  PKO Faktoring

  PKO Faktoring zapewnia finansowanie faktur zarówno z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta, jak i bez przejęcia ryzyka. Co ważne, faktor zapewnia finansowanie nawet do 100% wartości faktury brutto pomniejszonej o prowizję. PKO Faktoring zapewnia również, że pieniądze trafią na konto przedsiębiorcy już w dniu przekazania faktury do finansowania.

  W ramach usługi faktoringu od PKO Faktoring nie jest pobierana żadna opłata za aktywację i zarządzanie limitem finansowania faktur. Z kolei prowizja faktora to tylko 0,066% za każdy dzień finansowania faktury.
  PKO Faktoring pozwala przedsiębiorcom na dopasowanie warunków umowy do potrzeb firmy w takim zakresie jak liczba faktur czy kwota finansowania. Poza tym faktor zapewnia, że wszelkie formalności związane z finansowaniem faktur zostały ograniczone do niezbędnego minimum.

  Pekao Faktoring

  Pekao Faktoring oferuje przedsiębiorcom kilka rodzajów finansowania faktur. Przede wszystkim jest to tradycyjny faktoring krajowy pełny, w którym faktor przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta. W tym przypadku Pekao Faktoring wypłaca przedsiębiorcy do 90% wartości faktury brutto po otrzymaniu kopii faktur i dokumentów potwierdzających odbiór towaru.

  Poza tym Pekao Faktoring oferuje również faktoring krajowy niepełny, czyli bez przejmowania ryzyka niewypłacalności kontrahenta. W ramach tej usługi faktor wypłaca przedsiębiorcy zaliczkę w wysokości do 80-90% wartości faktury brutto.

  Dodatkowo Pekao Faktoring świadczy następujące usługi związane z finansowaniem faktur:

  • faktoring eksportowy pełny z zaliczką nawet do 100% wartości faktury brutto,
  • faktoring importowy,
  • inkaso należności.

  Co więcej, Pekao Faktoring oferuje szereg transakcji niestandardowych, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

  mFaktoring czyli faktoring od mBanku

  mFaktoring to nazwa szerokiej gamy usług faktoringowych, które oferuje mBank. W ramach współpracy z faktorem przedsiębiorca może korzystać z faktoringu krajowego i eksportowego, faktoringu z regresem i bez regresu, a także z gwarancji importowych.

  Usługa faktoringu od mFaktoring charakteryzuje się m.in.:

  • dopasowaniem finansowania do poziomu sprzedaży firmy,
  • zaliczką faktoringową w wysokości do 90% wartości faktury brutto,
  • brakiem dodatkowych zabezpieczeń.

  Poza tym mFaktoring udostępnia swoim klientom specjalny serwis. Umożliwia on wprowadzanie do systemu faktur zarówno pojedynczo, jak i w zestawach. Poza tym serwis zapewnia dostęp do bazy raportów oraz podgląd aktualnego stanu rozliczeń. 

  Z oferty mFaktoringu mogą korzystać przedsiębiorcy i korporacje z całej Polski. Warto także wiedzieć, że spółka posiada własne oddziały w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Poznaniu i we Wrocławiu.

  Alior Bank Faktoring

  Przedsiębiorcy, korzystający z Alior Bank Faktoring, mogą liczyć na jeden z trzech rodzajów faktoringu:

  • faktoring pełny,
  • faktoring niepełny,
  • faktoring odwrotny.

  W przypadku faktoringu pełnego Alior Bank Faktoring przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahentów na podstawie ubezpieczenia należności. Poza tym faktor wypłaca przedsiębiorcy do 90% wartości faktury brutto, a okres finansowania może wynieść nawet do 180 dni.

  W ramach faktoringu niepełnego Alior Bank Faktoring zapewnia przedsiębiorcom szybki dostęp do gotówki, a także błyskawiczną decyzję w 30 min przy limicie do 500 tys. zł. Co ważne, przedsiębiorca ma możliwość dopasowania poziomu finansowania do sezonowego charakteru swojej działalności.

  Z kolei faktoring odwrotny od Alior Bank Faktoring pozwala przedsiębiorcom wydłużyć termin spłaty wierzytelności wobec dostawców.

  Warto także podkreślić, że Alior Bank Faktoring zapewnia finansowanie w różnych walutach: PLN, EUR, GBP, USD oraz CHF.

  BPS Faktor

  BPS Faktor to oferta finansowania faktur zapewniana przez Bank Polskiej Spółdzielczości. W tym przypadku przedsiębiorcy mogą skorzystać z następujących usług:

  • faktoring niepełny w wymiarze krajowym,
  • faktoring pełny w wymiarze krajowym lub zagranicznym,
  • faktoring odwrotny w wymiarze krajowym lub zagranicznym.

  BPS Faktor zapewnia swoim klientom konkurencyjne ceny finansowania faktur i zakupów, elastyczne warunki współpracy dopasowane do indywidualnych potrzeb faktoranta oraz wysoką jakość obsługi. Co ważne, BPS Faktor nalicza opłaty i prowizje tylko w momencie finansowania wierzytelności. Poza tym klienci mogą korzystać ze specjalnej platformy internetowej, przeznaczonej do obsługi wierzytelności.

  Eurofaktor

  Eurofaktor zapewnia podstawowe usługi w zakresie faktoringu pełnego z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta i faktoringu niepełnego bez przejęcia ryzyka. Poza tym faktor umożliwia finansowanie należności od kontrahentów zagranicznych z przejęciem ryzyka niewypłacalności. Do tego Eurofaktor oferuje finansowanie zobowiązań handlowych wobec dostawców w ramach faktoringu odwrotnego.
  Z usług faktoringowych od Eurofaktor mogą skorzystać zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i większe firmy.
  Co ważne, Eurofactor jest częścią Crédit Agricole Leasing & Factoring.

  Millennium Bank Faktoring

  Millennium Bank Faktoring to kolejna oferta faktoringu bankowego skierowana do przedsiębiorców. W tym przypadku klienci mogą skorzystać z finansowania faktur w opcji pełnej oraz niepełnej. W obu przypadkach usługa Millennium Bank Faktoring pomaga finansować bieżącą działalność firmy poprzez zamianę środków zamrożonych w fakturach na gotówkę.

  Poza tym Millennium Bank Faktoring oferuje faktoring samorządowy. Jest to rodzaj usługi finansowej, w której dostawcy jednostek samorządu terytorialnego mają zapewnione pewne źródło finansowania kredytu kupieckiego.  Dodatkowo Millennium Bank Faktoring zapewnia pakiet usług związanych z kompleksowym zarządzaniem wierzytelnościami, czyli tzw. inkaso płatności.

  Kuke Finance

  Kuke Finance to firma faktoringowa, współpracująca z przedsiębiorcami, którzy z jednej strony prowadzą sprzedaż z odroczonym terminem płatności (kredyt kupiecki), a zarazem chcą ograniczyć ryzyko niewypłacalności ze strony kontrahentów. Co równie ważne, potencjalny faktorant powinien prowadzić w swojej firmie pełną księgowość.
  Firma faktoringowa Kuke Finance oferuje 3 rodzaje faktoringu:

  • faktoring pełny na bazie polisy ubezpieczenia należności,
  • faktoring niepełny,
  • faktoring odwrotny.

  W ramach faktoringu pełnego przedsiębiorca zabezpiecza się przed ryzykiem niewypłacalności odbiorców. Faktoring niepełny pozwala firmom odblokować środki zamrożone w niezapłaconych fakturach. Z kolei faktoring odwrotny umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie dodatkowych rabatów u dostawców w zamian za wcześniejsze rozliczenie zobowiązania. W przypadku faktoringu od Kuke Finance przedsiębiorca w ramach zaliczki faktoringowej otrzymuje do 90% wartości faktury brutto. Pozostałą kwotę otrzyma, gdy jego kontrahent opłaci fakturę.

  Coface Poland

  Firma Coface Poland zapewnia firmom ochronę sprzedaży, opartych na fakturach z odroczonym terminem płatności. Coface Poland oferuje swoim klientom 4 rodzaje usług w zakresie:

  • ubezpieczenia należności, polegającego na ochronie należności krajowych i zagranicznych,
  • faktoringu pełnego oraz faktoringu niepełnego,
  • informacji gospodarczej, polegającej na ocenie krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych,
  • windykacji B2B, polegającej na kompleksowej obsłudze w zakresie zarządzania wierzytelnościami w kraju i za granicą.

  Do tego Coface Poland udostępnia nowoczesne narzędzia online, pozwalające na zarządzanie ryzykiem handlowym z dowolnego miejsca na świecie.  Warto podkreślić, że Grupa Coface działa na rynku ubezpieczeń należności od ponad 70 lat. Do jej głównych zadań należy ochrona przedsiębiorstw przed ryzykiem braku płatności. Z kolei w Polsce Coface obecne jest od ponad 20 lat.

  Smart Faktor

  Smart Faktor to firma faktoringowa, która oferuje przedsiębiorcom limit faktoringowy, umożliwiający finansowanie faktur sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Co ważne, Smart Faktoring zapewnia szybką decyzję w zaledwie 24 godziny, uproszczone procedury, a także krótki wniosek i nieskomplikowaną umowę. Do tego faktor zapewnia płaską stawkę za obsługę faktur oraz brak dodatkowych kosztów. Ponadto Smart Faktor finansuje faktury lub inne dokumenty dostarczone przez przedsiębiorców w dowolnej walucie.

  Polski Związek Faktorów

  Polski Związek Faktorów jest organizacją samorządu branżowego, która reprezentuje podmioty, świadczące usługi faktoringu w Polsce. Organizacja działa od 2001 roku i obecnie liczy 29 członków. Do jej grona należą zarówno banki komercyjne, jak i samodzielne podmioty, które specjalizują się w świadczeniu usług faktoringowych.

  Jednym z głównych celów Polskiego Związku Faktorów jest popularyzacja faktoringu wśród przedsiębiorców i przekazywanie wiedzy na temat tej usługi. Poza tym PZF organizuje coroczny Międzynarodowy Kongres Faktorów, na którym spotykają się eksperci, menedżerowie oraz praktycy faktoringu i finansów z całego świata. Do tego PZF wydaje własne materiały edukacyjne w ramach Almanachu PZF.

  Najlepszy faktoring

  Nie da się jednoznacznie wskazać, jaki faktoring jest najlepszy, tak jak nie można określić, która z firm faktoringowych ma najkorzystniejszą ofertę. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danej firmy i to pod tym kątem należy analizować każdą ofertą faktoringową.

  Na przykład najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest faktoring pełny, ale ze względu na koszty może być ono niedostępne dla części przedsiębiorców. Zresztą firmom, które od dawna współpracują ze stałymi kontrahentami, na ogół w zupełności wystarczy faktoring niepełny.

  Poza tym wybór najlepszego faktoringu zależy również od tego, jak często dany przedsiębiorca zamierza z tego rozwiązania korzystać. Na zupełnie innych warunkach współpracy z firmą faktoringową powinno zależeć przedsiębiorcy, który planuje skorzystać z finansowania faktur raz na jakiś czas niż firmie, która zamierza finansować kilka, kilkanaście faktur w miesiącu. Dlatego przy wyborze najlepszego faktoringu warto kierować się jedną zasadą: idealna oferta to ta, która w pełni odpowiada na potrzeby konkretnego przedsiębiorcy.

  5/5 - (1 vote)